Strona główna serwisu
Wyniki I tury wyborów
1. Andrzej Duda
2. Bronisław Komorowski
Frekwencja wyborcza 48.96%
Źródło: PKW
Są duże zdjęcia z Marsa. "Tam jest jak w Utah"!
Są duże zdjęcia z Marsa. "Tam jest jak w Utah"!

Są duże zdjęcia z Marsa. "Tam jest jak w Utah"!

Amerykański łazik Curiosity nadesłał z Marsa pierwsze szczegółowe zdjęcia powierzchni tej planety. Zdaniem naukowców marsjański teren wygląda jak niektóre rejony południowego zachodu USA.
Zdjęcie wysokiej rozdzielczości z łazika Curiosity Zdjęcie wysokiej rozdzielczości z łazika Curiosity () Zobacz galerię
Tydzień po lądowaniu na Marsie łazik uruchomił już niektóre systemy, w tym kamery. Na nadesłanych zdjęciach wysokiej rozdzielczości widać rdzawą powierzchnię; w oddali - góry. Jeden z szefów misji, John Grotzinger mówi, że krajobraz przypomina trochę amerykańską pustynię Mojave: - Wiedzieliśmy już wcześniej, że tam są skały i góry, ale dopiero teraz mamy tak wspaniałe szczegóły. Wygląda to jak zachodnia część stanu Utah.
Naukowcy już analizują takie detale, jak widoczny na zdjęciach żwir czy część krateru Gale, w którym znajduje się łazik. Skalne formacje wyglądają tak, jakby kiedyś płynęła tamtędy woda. Celem misji łazika Curiosity jest zbadanie, czy kiedyś na Marsie były warunki do istnienia

IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (129)
Nie zgadzam się z opinią
23
Zgadzam się z opinią
55
~opek 2012-08-13 (23:28) 12 godzin i 31 minut temu

Znowu ściema ? Wyciągnęli forsę na rzekomą misję a publice sprzedają spreparowane foty z lokalnej pustyni. Koń by się uśmiał. Ale z drugiej strony skoro Kongres poskąpił kaski na Syrię i Iran to trzeba przyznać, że sposób na kwestę mają niezły. A przy okazji - czyżby znowu jakieś niegrzeczne dzieci majstrowały przy HAARP ? Bo coś mi się widzi, że w Persji ziemia się zatrzęsła nie z przyczyn naturalnych. Mały wstęp przed grubszym co nieco ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
33
~Woland 2012-08-13 (22:59) 13 godzin temu

Kurcze, ...sek w tym ze jeszcze 400 lat temu spalono Giordana Bruno, za popieranie teori heliocentrycznej i gadanie o innych " planetach". A tu prosze, 400 lat pozniej wiemy jak wyglada powierzchnia marsa.! Kopernik, Bruno, Galileo, mieliscie chlopakim racje!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
29
~michał 2012-08-13 (22:56) 13 godzin i 3 minuty temu

amerykanie wysyłają satelity w kosmos a my tracimy 30 mld zł ROCZNIE na utrzymanie bezużytecznych urzędników przesuwających papierki z lewej strony biurka na prawą i odwrotnie...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
23
~ciekawy 2012-08-13 (22:04) 13 godzin i 55 minut temu

latają na marsa a księżyc pod nosem ciekawe czego się boją i co ukrywają ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
23
~PUTIN 2012-08-13 (22:39) 13 godzin i 20 minut temu

Syn Tuska ukrywał swe nazwisko Michał Tusk vel Józef Bąk ha ha ha to dobre sprawdźcie w necie jakie jaja z tego wyszły !!! Afera aż huczy !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
13
~zen 2012-08-13 (23:12) 12 godzin i 47 minut temu

jako pierwszych osadników wyślą dziwki i kryminalistów

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
13
~Pluto 2012-08-13 (22:09) 13 godzin i 50 minut temu

Czekam na zdjecia z Plutona. Mars to wiocha. To juz jest nudne

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
11
~gdzie one są 2012-08-13 (21:59) 14 godzin temu

Są nowe zdjęcia z Marsa - sztuk 1

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
11
~Janek 2012-08-13 (23:32) 12 godzin i 27 minut temu

Pewnie ten łazik spadł po prostu w Utah! Niedługo pewnie dotrze do opuszczonej stacji benzynowej, o ile wcześniej nie natrafi na złomiarzy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
14
~Maniek 2012-08-13 (23:29) 12 godzin i 30 minut temu

Jedni lecą podobno na Marsa inni stawiaja coraz to wyższe i większe kościoły ,co kraj to obyczaj

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
8
~Utah 2012-08-14 (00:31) 11 godzin i 28 minut temu

jak tak jest w Utah, to ja naprawde jestem z Marsa ! W Utah sa najpiekniejsze widoki, wspaniale ogromne gory, niesamowite krajobrazy, kaniony, wodospady i doliny, pustynie tez,, ale nie jak z Marsa !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~ROD 2012-08-13 (22:49) 13 godzin i 10 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
9
~tul 2012-08-14 (07:00) 4 godziny i 59 minut temu

Smieszna jest ta polska zazdrosc o Ameryke. Zal wam d..pe sciska, co? Kraj, taki jak Polska co nic soba nie reprezentuje i nic nie osiagnal...i teraz musicie pisac takie beznadziejne komentarze, zeby sie lepiej chociaz przez chwile poczuc. Zalosne.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
8
~hjk 2012-08-13 (22:07) 13 godzin i 52 minut temu

Teraz wystarczy, że NASA puści bajkę, że na Marsie są ogromne złoża złota, ropy, węgla itd. To surowce polecą w dół na co najmniej kilka tygodni.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
6
~am 2012-08-13 (22:32) 13 godzin i 27 minut temu

kiedys byly tam takie same warunki jak na ziemi ale ludzie doprowadzili marsa do takiego stanu.na bank amerykanie :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~polak 2012-08-13 (21:58) 14 godzin i 1 minutę temu

i znowu piękna sceneria z holywood jak z lat 60-tych z lądowania człowieka na księżycu ahahahahaha

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~kulka 2012-08-13 (21:58) 14 godzin i 1 minutę temu

Pewnie te zdjęcia zrobili w Utah ;)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
4
~Faktycznie 2012-08-14 (06:30) 5 godzin i 29 minut temu

Utah ! ! !, Ja widzę nawet w oddali Indian ze szczepu Utah ! ! !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
6
~Adam 2012-08-14 (05:16) 6 godzin i 43 minut temu

A mi przypomina Afganistan po amerykańskiej interwencji.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
4
~Jacek 2012-08-14 (02:31) 9 godzin i 28 minut temu

Mieszkam w USA. Mam takie same zdjecia z wakacji.

odpowiedz