więcej

Są duże zdjęcia z Marsa. "Tam jest jak w Utah"!.

IAR |  dodane 2012-08-13 (21:37) 2 lata 4 miesiące 6 dni i 22 minuty temu
drukuj


Zdjęcie wysokiej rozdzielczości z łazika Curiosity opinie video
Amerykański łazik Curiosity nadesłał z Marsa pierwsze szczegółowe zdjęcia powierzchni tej planety. Zdaniem naukowców marsjański teren wygląda jak niektóre rejony południowego zachodu USA.

Tydzień po lądowaniu na Marsie łazik uruchomił już niektóre systemy, w tym kamery. Na nadesłanych zdjęciach wysokiej rozdzielczości widać rdzawą powierzchnię; w oddali - góry. Jeden z szefów misji, John Grotzinger mówi, że krajobraz przypomina trochę amerykańską pustynię Mojave: - Wiedzieliśmy już wcześniej, że tam są skały i góry, ale dopiero teraz mamy tak wspaniałe szczegóły. Wygląda to jak zachodnia część stanu Utah.
Naukowcy już analizują takie detale, jak widoczny na zdjęciach żwir czy część krateru Gale, w którym znajduje się łazik. Skalne formacje wyglądają tak, jakby kiedyś płynęła tamtędy woda. Celem misji łazika Curiosity jest zbadanie, czy kiedyś na Marsie były warunki do istnienia




Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 140 96.55%
nie 5 3.45%

Przeczytaj też

O. Rydzyk i "Solidarność" idą na wojnę z rządem

dodane 2012-07-30 (01:06) 2 lata 4 miesiące 19 dni 20 godzin i 53 minuty temu

Anna Sobecka zrzekła się immunitetu. Wszystko przez zapłacenie grzywny za o. Rydzyka

dodane 2012-07-11 (14:40) 2 lata 5 miesięcy 8 dni 7 godzin i 19 minut temu

Radio Maryja wyprowadzi na ulice Warszawy nawet 100 tys. ludzi

dodane 2012-07-10 (06:46) 2 lata 5 miesięcy 9 dni 15 godzin i 13 minut temu

Biskupi upominają się o równe traktowanie mediów katolickich

dodane 2012-06-23 (15:35) 2 lata 5 miesięcy 26 dni 6 godzin i 24 minuty temu

O. Rydzyk chce stworzyć telewizję dla młodzieży

aktualizacja 2012-06-12 (04:31) 2 lata 6 miesięcy 7 dni 17 godzin i 28 minut temu

Kardynał Dziwisz staje w obronie Telewizji Trwam

dodane 2012-06-07 (22:28) 2 lata 6 miesięcy 11 dni 23 godziny i 31 minut temu

PiS pójdzie z protestem pod Europarlament ws. Telewizji Trwam

aktualizacja 2012-06-05 (08:15) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 13 godzin i 44 minuty temu

Jest wyrok ws. multipleksu dla TV Trwam

aktualizacja 2012-05-25 (16:41) 2 lata 6 miesięcy 24 dni 5 godzin i 18 minut temu

Abp Józef Michalik nie daje się zaszufladkować

dodane 2012-05-18 (08:50) 2 lata 7 miesięcy 1 dzień 13 godzin i 9 minut temu

W innych serwisach


Opinie (129)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

54
23
~opek 2012-08-13 (23:28) 2 lata 4 miesiące 5 dni 22 godziny i 31 minut temu

Znowu ściema ? Wyciągnęli forsę na rzekomą misję a publice sprzedają spreparowane foty z lokalnej pustyni. Koń by się uśmiał. Ale z drugiej strony skoro Kongres poskąpił kaski na Syrię i Iran to trzeba przyznać, że sposób na kwestę mają niezły. A przy okazji - czyżby znowu jakieś niegrzeczne dzieci majstrowały przy HAARP ? Bo coś mi się widzi, że w Persji ziemia się zatrzęsła nie z przyczyn naturalnych. Mały wstęp przed grubszym co nieco ?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

33
3
~Woland 2012-08-13 (22:59) 2 lata 4 miesiące 5 dni 23 godziny i 1 minutę temu

Kurcze, ...sek w tym ze jeszcze 400 lat temu spalono Giordana Bruno, za popieranie teori heliocentrycznej i gadanie o innych " planetach". A tu prosze, 400 lat pozniej wiemy jak wyglada powierzchnia marsa.! Kopernik, Bruno, Galileo, mieliscie chlopakim racje!!!

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

28
3
~michał 2012-08-13 (22:56) 2 lata 4 miesiące 5 dni 23 godziny i 3 minuty temu

amerykanie wysyłają satelity w kosmos a my tracimy 30 mld zł ROCZNIE na utrzymanie bezużytecznych urzędników przesuwających papierki z lewej strony biurka na prawą i odwrotnie...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

22
8
~ciekawy 2012-08-13 (22:04) 2 lata 4 miesiące 5 dni 23 godziny i 55 minut temu

latają na marsa a księżyc pod nosem ciekawe czego się boją i co ukrywają ?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

23
11
~PUTIN 2012-08-13 (22:39) 2 lata 4 miesiące 5 dni 23 godziny i 20 minut temu

Syn Tuska ukrywał swe nazwisko Michał Tusk vel Józef Bąk ha ha ha to dobre sprawdźcie w necie jakie jaja z tego wyszły !!! Afera aż huczy !

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

13
2
~zen 2012-08-13 (23:12) 2 lata 4 miesiące 5 dni 22 godziny i 47 minut temu

jako pierwszych osadników wyślą dziwki i kryminalistów

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

13
2
~Pluto 2012-08-13 (22:09) 2 lata 4 miesiące 5 dni 23 godziny i 50 minut temu

Czekam na zdjecia z Plutona. Mars to wiocha. To juz jest nudne

odpowiedz

11
0
~gdzie one są 2012-08-13 (21:59) 2 lata 4 miesiące 6 dni i 1 minutę temu

Są nowe zdjęcia z Marsa - sztuk 1

odpowiedz

11
3
~Janek 2012-08-13 (23:32) 2 lata 4 miesiące 5 dni 22 godziny i 27 minut temu

Pewnie ten łazik spadł po prostu w Utah! Niedługo pewnie dotrze do opuszczonej stacji benzynowej, o ile wcześniej nie natrafi na złomiarzy.

odpowiedz

14
6
~Maniek 2012-08-13 (23:29) 2 lata 4 miesiące 5 dni 22 godziny i 30 minut temu

Jedni lecą podobno na Marsa inni stawiaja coraz to wyższe i większe kościoły ,co kraj to obyczaj

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

8
1
~Utah 2012-08-14 (00:31) 2 lata 4 miesiące 5 dni 21 godzin i 28 minut temu

jak tak jest w Utah, to ja naprawde jestem z Marsa ! W Utah sa najpiekniejsze widoki, wspaniale ogromne gory, niesamowite krajobrazy, kaniony, wodospady i doliny, pustynie tez,, ale nie jak z Marsa !

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
0
~ROD 2012-08-13 (22:49) 2 lata 4 miesiące 5 dni 23 godziny i 10 minut temu

ROBI WRAŻENIE

odpowiedz

9
3
~tul 2012-08-14 (07:00) 2 lata 4 miesiące 5 dni 14 godzin i 59 minut temu

Smieszna jest ta polska zazdrosc o Ameryke. Zal wam d..pe sciska, co? Kraj, taki jak Polska co nic soba nie reprezentuje i nic nie osiagnal...i teraz musicie pisac takie beznadziejne komentarze, zeby sie lepiej chociaz przez chwile poczuc. Zalosne.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

8
2
~hjk 2012-08-13 (22:07) 2 lata 4 miesiące 5 dni 23 godziny i 52 minuty temu

Teraz wystarczy, że NASA puści bajkę, że na Marsie są ogromne złoża złota, ropy, węgla itd. To surowce polecą w dół na co najmniej kilka tygodni.

odpowiedz

6
1
~am 2012-08-13 (22:32) 2 lata 4 miesiące 5 dni 23 godziny i 27 minut temu

kiedys byly tam takie same warunki jak na ziemi ale ludzie doprowadzili marsa do takiego stanu.na bank amerykanie :)

odpowiedz

5
0
~polak 2012-08-13 (21:58) 2 lata 4 miesiące 6 dni i 1 minutę temu

i znowu piękna sceneria z holywood jak z lat 60-tych z lądowania człowieka na księżycu ahahahahaha

odpowiedz

5
0
~kulka 2012-08-13 (21:58) 2 lata 4 miesiące 6 dni i 1 minutę temu

Pewnie te zdjęcia zrobili w Utah ;)

odpowiedz

4
0
~Faktycznie 2012-08-14 (06:30) 2 lata 4 miesiące 5 dni 15 godzin i 29 minut temu

Utah ! ! !, Ja widzę nawet w oddali Indian ze szczepu Utah ! ! !

odpowiedz

6
2
~Adam 2012-08-14 (05:16) 2 lata 4 miesiące 5 dni 16 godzin i 43 minuty temu

A mi przypomina Afganistan po amerykańskiej interwencji.

odpowiedz

4
0
~Jacek 2012-08-14 (02:31) 2 lata 4 miesiące 5 dni 19 godzin i 28 minut temu

Mieszkam w USA. Mam takie same zdjecia z wakacji.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 10 godzin i 59 minut temu

Polski konwój z polską pomocą humanitarną dotarł do Charkowa
dodane 2014-12-19 (11:05) 10 godzin i 54 minuty temu

Zuzanna M. i Kamil N. nie okazują emocji
dodane 2014-12-19 (10:15) 11 godzin i 44 minuty temu

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 1 dzień 11 godzin i 35 minut temu

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 1 dzień 11 godzin i 54 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29433