więcej

Są duże zdjęcia z Marsa. "Tam jest jak w Utah"!.

IAR |  dodane 2012-08-13 (21:37) 2 lata 9 dni 21 godzin i 41 minut temu
drukuj


Zdjęcie wysokiej rozdzielczości z łazika Curiosity opinie video
Amerykański łazik Curiosity nadesłał z Marsa pierwsze szczegółowe zdjęcia powierzchni tej planety. Zdaniem naukowców marsjański teren wygląda jak niektóre rejony południowego zachodu USA.

Tydzień po lądowaniu na Marsie łazik uruchomił już niektóre systemy, w tym kamery. Na nadesłanych zdjęciach wysokiej rozdzielczości widać rdzawą powierzchnię; w oddali - góry. Jeden z szefów misji, John Grotzinger mówi, że krajobraz przypomina trochę amerykańską pustynię Mojave: - Wiedzieliśmy już wcześniej, że tam są skały i góry, ale dopiero teraz mamy tak wspaniałe szczegóły. Wygląda to jak zachodnia część stanu Utah.
Naukowcy już analizują takie detale, jak widoczny na zdjęciach żwir czy część krateru Gale, w którym znajduje się łazik. Skalne formacje wyglądają tak, jakby kiedyś płynęła tamtędy woda. Celem misji łazika Curiosity jest zbadanie, czy kiedyś na Marsie były warunki do istnienia




Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 140 96.55%
nie 5 3.45%

Przeczytaj też

O. Rydzyk i "Solidarność" idą na wojnę z rządem

dodane 2012-07-30 (01:06) 2 lata 24 dni 18 godzin i 12 minut temu

Anna Sobecka zrzekła się immunitetu. Wszystko przez zapłacenie grzywny za o. Rydzyka

dodane 2012-07-11 (14:40) 2 lata 1 miesiąc 12 dni 4 godziny i 38 minut temu

Radio Maryja wyprowadzi na ulice Warszawy nawet 100 tys. ludzi

dodane 2012-07-10 (06:46) 2 lata 1 miesiąc 13 dni 12 godzin i 32 minuty temu

Biskupi upominają się o równe traktowanie mediów katolickich

dodane 2012-06-23 (15:35) 2 lata 2 miesiące 3 godziny i 43 minuty temu

O. Rydzyk chce stworzyć telewizję dla młodzieży

aktualizacja 2012-06-12 (04:31) 2 lata 2 miesiące 11 dni 14 godzin i 47 minut temu

Kardynał Dziwisz staje w obronie Telewizji Trwam

dodane 2012-06-07 (22:28) 2 lata 2 miesiące 15 dni 20 godzin i 50 minut temu

PiS pójdzie z protestem pod Europarlament ws. Telewizji Trwam

aktualizacja 2012-06-05 (08:15) 2 lata 2 miesiące 18 dni 11 godzin i 3 minuty temu

Jest wyrok ws. multipleksu dla TV Trwam

aktualizacja 2012-05-25 (16:41) 2 lata 2 miesiące 29 dni 2 godziny i 37 minut temu

Abp Józef Michalik nie daje się zaszufladkować

dodane 2012-05-18 (08:50) 2 lata 3 miesiące 5 dni 10 godzin i 28 minut temu

W innych serwisach


Opinie (129)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Stefan 2013-12-15 (14:02) 8 miesięcy 8 dni 5 godzin i 16 minut temu

wow!

odpowiedz

8
1
~Utah 2012-08-14 (00:31) 2 lata 9 dni 18 godzin i 47 minut temu

jak tak jest w Utah, to ja naprawde jestem z Marsa ! W Utah sa najpiekniejsze widoki, wspaniale ogromne gory, niesamowite krajobrazy, kaniony, wodospady i doliny, pustynie tez,, ale nie jak z Marsa !

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~Kip... 2012-09-18 (21:05) 1 rok 11 miesięcy 4 dni 22 godziny i 13 minut temu

Łola boga co za trwoga rdze zawlekli tam na wieki to pierwszy dar ludzkości dla Marsa...

odpowiedz

0
0
~tom 2012-09-15 (07:57) 1 rok 11 miesięcy 8 dni 11 godzin i 21 minut temu

a w lewym rogu ufoludek

odpowiedz

9
3
~tul 2012-08-14 (07:00) 2 lata 9 dni 12 godzin i 18 minut temu

Smieszna jest ta polska zazdrosc o Ameryke. Zal wam d..pe sciska, co? Kraj, taki jak Polska co nic soba nie reprezentuje i nic nie osiagnal...i teraz musicie pisac takie beznadziejne komentarze, zeby sie lepiej chociaz przez chwile poczuc. Zalosne.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

2
0
~Angel 2012-09-10 (21:05) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 22 godziny i 13 minut temu

Z takim stanem świadomości większości Ziemian, jaki obecnie dominuje, niedługo i Ziemia może tak samo wyglądać jak Mars. O ile wcześniej nie rozerwie się na kawałki od tego, czym jest przez ludzi naszpikowana. Ponoć jest już tego tyle, że wystarczy na kilkakrotne jej zniszczenie.... Piękne zdjęcia, aż chce się to, co widać dotknąć palcami... Gratulacje i wielkie uściski dla wszystkich mądrych ludzi, dzięki którym mamy możliwość zajrzenia tak bardzo, bardzo daleko... Wyrazy podziwu dla ludzkiego, niestety w tym przypadkui męskiego geniusz... Mężczyźni jak chcą, to potrafią czynić cuda... Więcej takich cudów...

odpowiedz

1
1
~Mars 2012-09-01 (23:45) 1 rok 11 miesięcy 21 dni 19 godzin i 33 minuty temu

Ja tam widzę peta, fe i juz zasmiecili Marsa.

odpowiedz

14
6
~Maniek 2012-08-13 (23:29) 2 lata 9 dni 19 godzin i 49 minut temu

Jedni lecą podobno na Marsa inni stawiaja coraz to wyższe i większe kościoły ,co kraj to obyczaj

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

6
19
~Wspolczujacy 2012-08-14 (07:11) 2 lata 9 dni 12 godzin i 7 minut temu

Imperialiści hamerykańscy latają w kosmos i wydają grube miliardy dolarów na to, a na Ziemi dzieci w Afryce giną z głodu... I czy to jest normalne?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

6
11
~Aga. . . 2012-08-13 (22:48) 2 lata 9 dni 20 godzin i 30 minut temu

A facetuf brak jak i na ziemi to nie jede tam na wakacie. Tutai terz mam durzo z nimi roboty nie moge sie opedzic takie mam powodzenie, który na mnie spojrzy to juz muj :-)

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

3
0
~svenkille 2012-08-15 (20:28) 2 lata 7 dni 22 godziny i 50 minut temu

znalezli mormonow ? :)

odpowiedz

3
6
~zbyszek 2012-08-14 (08:03) 2 lata 9 dni 11 godzin i 15 minut temu

te zdjęcia są zrobione w texasie starym aparatem fotograficznym

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
1
~tnp 2012-08-15 (11:54) 2 lata 8 dni 7 godzin i 24 minuty temu

ale z was stado baranow

odpowiedz

3
1
~siwy 2012-08-14 (10:35) 2 lata 9 dni 8 godzin i 43 minuty temu

Jak mawiał pewien gajowy; "Lasów co raz mniej, głupków co raz więcej." Tylko tak wypada skwitować większość "komentarzy".

odpowiedz

3
2
~eh 2012-08-14 (09:51) 2 lata 9 dni 9 godzin i 27 minut temu

uspokuj sie durny rusku z ruskiej ambasady

odpowiedz

3
1
~obs 2012-08-14 (07:38) 2 lata 9 dni 11 godzin i 40 minut temu

I to jest ta galeria - 1 zdjęcie z Marsa a reszta z uścisków misiaczków ?

odpowiedz

4
1
~Kpt. Achab 2012-08-14 (07:32) 2 lata 9 dni 11 godzin i 46 minut temu

Wkrótce dotrÄ do
Wkrótce dotrą do osady mormonów.

odpowiedz

1
0
~xstempolx 2012-08-14 (04:42) 2 lata 9 dni 14 godzin i 36 minut temu

"czy kiedys na marsie byly warunki do istnienia" ? pewnie tak, pewnie kiedyś można tam było istnieć..

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
0
~wito 2012-08-14 (07:18) 2 lata 9 dni 12 godzin i 1 minutę temu

ale jaaazda, by by tusek

odpowiedz

0
0
~ja 2012-08-14 (07:10) 2 lata 9 dni 12 godzin i 8 minut temu

istaniały napewno istaniały i istnieją, jak pionierów wysłać Tuska i Kaczyńskiego to zrobią tam porządek .... po swojemu, my ich tu nie chcemy

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Pilot lądował bez wysuniętego podwozia na lotnisku w Modlinie
dodane 2014-08-23 (17:10) 2 godziny i 8 minut temu

Dwóch chłopców uderzyło quadem w budynek. 6-latek w szpitalu
dodane 2014-08-23 (17:26) 1 godzinę i 52 minuty temu

materiał wideo

Angela Merkel w Kijowie: granica z Rosją będzie kontrolowana
dodane 2014-08-23 (11:17) 8 godzin i 1 minutę temu

Dwa nowe satelity programu Galileo są na nieodpowiedniej orbicie
dodane 2014-08-23 (13:55) 5 godzin i 23 minuty temu

Libia: zatonęła łódź ze 170 nielegalnymi imigrantami. Uratowano 17 osób
dodane 2014-08-23 (14:35) 4 godziny i 43 minuty temu

Atom pola walki. Nowy pocisk Pakistanu zwiększa ryzyko wojny jądrowej z Indiami
dodane 2014-08-23 (12:55) 6 godzin i 23 minuty temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy obawiasz się, że wirus Ebola dotrze do Polski?

liczba oddanych głosów: 9690