Strona główna serwisu
Rzekomy gwałt na 13-​latce w Berlinie. Siergiej Ławrow wezwał Niemcy do "pełnego wyjaśnienia" sprawy

Rzekomy gwałt na 13-​latce w Berlinie. Siergiej Ławrow wezwał Niemcy do "pełnego wyjaśnienia" sprawy

• Rzekomy gwałt na 13-latce w Berlinie
• Niemiecka prokuratura sądzi, że kontakty seksualne były dobrowolne
• Dziewczynka pochodzi z Rosji
• Siergiej Ławrow wezwał Niemcy do "pełnego wyjaśnienia" sprawy
Siergiej Ławrow Siergiej Ławrow ()
Szef MSZ Rosji Sergiej Ławrow wezwał Niemcy do "pełnego wyjaśnienia" sprawy rzekomego gwałtu na 13-latce z rodziny pochodzącej z Rosji. Prokuratura w Berlinie podejrzewa, że dziewczynka utrzymywała dobrowolnie kontakty seksualne z dwoma mężczyznami.

Zawiadomienie o zaginięciu dziewczynki wpłynęło do policji w stolicy Niemiec 11 stycznia. 13-latka odnalazła się po 30 godzinach. Jej rodzice oraz dalsi krewni twierdzili w rosyjskiej telewizji państwowej, że dziecko zostało uprowadzone przez mężczyzn o "południowym wyglądzie", którzy pobili ją i zgwałcili. Policja poinformowała, że nie doszło ani do uprowadzenia, ani do gwałtu.

Na konferencji prasowej w Moskwie Ławrow wezwał władze w Berlinie do "pełnego wyjaśnienia" okoliczności tego zajścia. - Myślę, że w tym przypadku powinny zwyciężyć prawda i sprawiedliwość - powiedział szef rosyjskiej dyplomacji cytowany przez agencję dpa. Ławrow wyraził nadzieję, że problemy z imigrantami w Niemczech nie doprowadzą do "zatuszowania sprawy z przyczyn politycznych".


Prokuratura w Berlinie wdrożyła tymczasem postępowanie przeciwko dwóm 20-letnim mężczyznom. Podejrzewamy, że przed swoim zniknięciem dziewczynka utrzymywała z nimi za obopólną zgodą kontakty seksualne - powiedział rzecznik berlińskiej prokuratury. - Nie wiemy, co działo się w czasie, gdy dziewczynka zaginęła; jak dotąd nie wyjaśniliśmy tego - przyznał rzecznik. Uczennica złożyła sprzeczne wyjaśnienia - pisze dpa.

Sprawa rzekomego gwałtu bulwersuje od dwóch tygodni Niemców pochodzących z Rosji. W sobotę 700 osób reprezentujących to środowisko demonstrowało przed siedzibą kanclerz Angeli Merkel. Wcześniej doszło do demonstracji w dzielnicy Berlina Marzahn, gdzie mieszka rzekomo zgwałcona uczennica.

Rosyjskie media wykorzystują przypadek 13-latki do antyniemieckiej propagandy. Dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisał niedawno o celowym podsycaniu przez rosyjskie media konfliktów migracyjnych w Niemczech, aby osłabić Unię Europejska. Kreml posługuje się - zdaniem "FAZ" - Niemcami pochodzącymi z Rosji.


Niesprawdzona plotka o gwałcie wzbudziła duże zainteresowanie użytkowników portali społecznościowych, gdzie pojawiło się wiele rasistowskich komentarzy.

W obronie rzekomo pokrzywdzonej dziewczynki stanęli neonaziści z Narodowo-Demokratycznej Partii Niemiec (NPD). Z ich inicjatywy we wschodniej dzielnicy Berlina Marzahn zorganizowano demonstrację przeciwko "przemocy ze strony imigrantów".

Po upadku ZSRR do RFN przyjechało około 3 mln osób niemieckiego pochodzenia oraz członków ich rodzin. W większości byli to potomkowie Niemców, którzy od XVIII wieku osiedlali się w Rosji; wielu z nich zajmowało kierownicze stanowiska w carskiej administracji. W czasach stalinowskich poddani zostali ostrym represjom. Według ekspertów część tych "Niemców rosyjskich" (Russlanddeutsche) nie zdołała dotychczas zintegrować się w niemieckim społeczeństwie.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (239)
Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
322
mokotow-77 2016-01-26 (20:23) 7 godzin i 30 minut temu

"rzekomy gwałt, dobrowolne kontakty seksualne z 13-latką" - lewacka WP niech was szlag trafi!! Amen!! A zeby czarni wam "rzekomo" córki i kobiety "niby gwałcili"

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
254
~aga 2016-01-26 (20:40) 7 godzin i 13 minut temu

A co mają powiedziec niemcy oczywiscie ze tuszuja sprawe jak z gwaltami w Koloni.Zeby nie wywowac niepotrzebnych zamieszek.Wychodzi na to ze imigran gwalciciel ma wieksze prawa i ochrone niz obywatel niemiecki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
192
~Negreb 2016-01-27 (07:58) 19 godzin i 55 minut temu

A 22 letnia Szwedka pewnie sama sobie wbiła nóż w plecy ku zdumieniu 15-letniego chłopca o południowym typie urody.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
123
~rój 2016-01-26 (21:23) 6 godzin i 30 minut temu

Jeżeli to jest 13 latka, to w każdej sytuacji współżycia została zgwałcona nawet gdy sama chciała współżycia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
121
~romekw22 2016-01-26 (20:37) 7 godzin i 16 minut temu

Od kiedy to 13 latka może dobrowolnie współżyć z pełnoletnim?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
118
~ekson 2016-01-26 (20:38) 7 godzin i 15 minut temu

Ktoś tu jest walniety i to porządnie. 13 latka "wyraziła zgodę" na kontakty seksualne i jest ok ? Mam nadzieję że gdy potwierdzą sie te "dobrowolne" kontakty to Rosjanie nie poprzestaną na zorganizowaniu marszu protestu w Moskwie (pod ręce).

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
114
~topedofilia kwalifikowana 2016-01-26 (20:38) 7 godzin i 15 minut temu

to pedofilia kwalifikowana

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
111
~maniek 2016-01-27 (08:05) 19 godzin i 48 minut temu

Policja i niemieckie władze już próbują sprawie łeb ukręcić i stosować inne standardy prawa dla muzułmanów i dla reszty. Ja bym zadał tylko niemieckiemu prokuratorowi jedno pytanie: a co by było, gdyby to dwaj biali Niemcy współżyli seksualnie z trzynastolatką, nawet za jej zgodą? Trafili by do pudla na długie lata, prawda panie pożal się Boże prokuratorze z Niemiec?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
106
~mol 2016-01-26 (20:49) 7 godzin i 4 minuty temu

a co to te pismaki piszą "rzekomy gwałt" .Czy nie wiedzą co to znaczy 13 lat ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
104
~Yoda 2016-01-26 (20:38) 7 godzin i 15 minut temu

Dlaczego nie piszą o odwecie Rosjan za dobrowolne ha ha kontakty seksualne 300 Rosjan pojechało do ośrodka uchodźców i wytłumaczyło im czym jest słowiańska sprawiedliwość a gdzie informacja o napadzie imigrantów na autokar z młodzieżą szkolną wracająca z wycieczki w Cale. Jednak dla polityków zachodnich największym zmartwieniem jest brak demokracji w Polsce a u nas brak zbiorowych gwałtów czy rozmawiania demokracji Wschód. Europy to ostatni bastion prawdziwych Europejczyków.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
102
~maniek 2016-01-27 (07:57) 19 godzin i 56 minut temu

Nikt jej nie zmuszał. Sama się rozebrała, jak jej przyłożono nóż do gardła.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
102
~vivi 2016-01-26 (20:49) 7 godzin i 4 minuty temu

policja już kilka razy kłamała.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
100
~LOLO 2016-01-27 (02:44) 1 godzinę i 9 minut temu

13 lat i dobrowolny SEX?? co za NIEMIECKIE bzdury

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
92
~Goebels 2016-01-26 (20:53) 7 godzin temu

Kiedy dobiorą się do Angeli???????????????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
88
~... 2016-01-26 (21:31) 6 godzin i 22 minut temu

Dobrowolne? Znaczy, że co, że ze strony dorosłych samczyków była pełna zgoda i przyzwolenie? 13latka to dziecko, nie wie czego chce. Choćby nie wiem jakie głupoty jej się wydawały, nikt nie ma prawa jej tknąć i nikt normalny tego nie zrobi

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
78
~darek 2016-01-26 (20:48) 7 godzin i 5 minut temu

jak 13ka może utrzymywać świadomie ...... chyba isis jest jednak Niemcom potrzebne

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
73
~takitam 2016-01-26 (20:37) 7 godzin i 16 minut temu

Znaczy ze u merkel sa gwalty rzekome i nierzekome.Ta merkel to sie na gwaltach zna.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
70
~robertWWA 2016-01-27 (02:29) 1 godzinę i 24 minut temu

Zaraz zaraz ja czegoś nie rozumiem.... Czy to ci sami niemcy którzy walczą w Polsce za pomocą mediów oraz KODu z "zamachem na demokrację i wolne media"?? Tak bardzo troszczą się o nasze sądownictwo. Szkoda że nie zaczynają sprzątać od swojego podwórka. Kolejna sprawa, zatrzymanie 2 sprawców i prawie miesiąc czasu daje zero wyników??? Nic nie ustalili, sprawcy nie chcą zeznawać. Może warto im przeciągnąć jądra przez imadło albo popieścić ich wysokim napięciem? Naród niemiecki słynie ze skutecznych metod przesłuchań stosowanych w latach 30 tych i 40 tych.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
66
~wino i koszula w kratke 2016-01-26 (22:48) 5 godzin i 5 minut temu

Dla Wirtualnej Polski wszystkie prawicowe partie są faszystowskie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
38
~s 2016-01-26 (22:12) 5 godzin i 41 minut temu

To wszystko jest chore!Obrońcy bandytow!!

odpowiedz