Strona główna serwisu
Rosja utworzy nowe dywizje. To odpowiedź na działania NATO

Rosja utworzy nowe dywizje. To odpowiedź na działania NATO

• Rosja sformuje w tym roku cztery nowe dywizje
• To odpowiedź Kremla na rozszerzanie przez NATO ćwiczeń wojskowych
• Naczelny dowódca rosyjskich sił lądowych oświadczył, że na kierunku zachodnim powstaną trzy dywizje, a na środkowym - jedna
Rosja sformuje w tym roku cztery nowe dywizje na kierunkach zachodnim i środkowym w odpowiedzi na rozszerzanie przez NATO ćwiczeń wojskowych - powiedział naczelny dowódca rosyjskich sił lądowych Oleg Salukow.

Poinformował, że na kierunku zachodnim będą to trzy dywizje, a na środkowym jedna. Dywizje będą formowane na bazie istniejących brygad. Salukow podkreślił, że jest to jedno z przedsięwzięć, podejmowanych w odpowiedzi na obserwowany ostatnio wzrost intensywności ćwiczeń wojskowych w krajach NATO.

12 stycznia sformowanie trzech nowych dywizji na kierunku zachodnim zapowiadał minister obrony Rosji Siergiej Szojgu. Wskazywał, że niezbędne jest również zagospodarowanie miejsc stałej dyslokacji, w tym utworzenie odpowiednich poligonów oraz infrastruktury wojskowej - obiektów dla ludzi i sprzętu.


Jak przypomina agencja TASS, w 2015 roku w Zachodnim Okręgu Wojskowym powstało około 30 zgrupowań i jednostek wojskowych. Zachodni Okręg Wojskowy został utworzony we wrześniu 2010 roku w wyniku połączenie Leningradzkiego i Moskiewskiego Okręgu Wojskowego. W jego skład wchodzą też floty - Północna i Bałtycka. Częścią Zachodniego Okręgu Wojskowego jest graniczący z Polską i Litwą obwód kaliningradzki.

PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (79)
Nie zgadzam się z opinią
35
Zgadzam się z opinią
212
~Polak 2016-01-22 (10:21) 2 godziny i 27 minut temu

Ja myślę że te dywizje już dawno powstały ,tylko teraz ich zgłoszono ,tak działa Rosja .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
54
piter204k 2016-01-22 (10:29) 2 godziny i 19 minut temu

ROSJA NIECH SIE ZBROI I TO JEST ICH SPRAWA . POLSKA BEDZIE SIE ZBROIC I TO JEST POLSKI SPRAWA . WOLNOSC TOMKU W SWOIM DOMKU ! KONIEC STRASZENIA SASIADOW I NAJAZDOW CZY TO ZIELONYCH LUDZIKOW CZY ROZOWYCH . MACIE SWOJE TERYTORIUM TO SOBIE TAM RZADZCIE I ZYJCIE ALE WARA WAM OD SASIADOW .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
24
~sagan 2016-01-22 (13:23) 23 godzin i 25 minut temu

Mają takie PRAWO. Przecież nie będą pytać USA i NATO.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1