Strona główna serwisu
Rosja twierdzi, że Turcja planuje zbrojne wtargnięcie na terytorium Syrii

Rosja twierdzi, że Turcja planuje zbrojne wtargnięcie na terytorium Syrii

• Rzecznik MON Rosji twierdzi, że Turcja zamierza wtargnąć na terytorium Syrii
• Ma o tym świadczyć zdjęcie przejścia granicznego
Ministerstwo obrony Rosji ustaliło, że w wielu miejscach granicy turecko-syryjskiej mogą trwać przygotowania infrastruktury do zbrojnego wtargnięcia na terytorium Syrii - oświadczył w Moskwie rzecznik resortu, generał Igor Konaszenkow.

Zademonstrował przy tym zdjęcie przejścia granicznego, dokumentujące według niego rozbudowywanie tam placów postojowych i obecność ochrony.

- W czasach wojennych w ten sposób przygotowuje się infrastrukturę transportową przed wtargnięciem zbrojnym. A podobne place wykorzystywane są dla umożliwienia szybkiego przemieszczania wojskowych kolumn z amunicją i uzbrojeniem w rejon działań bojowych, a także operacyjnego przerzucania i ewakuacji siły żywej. Takich przykładów na syryjsko-tureckiej granicy jest obecnie bardzo wiele, w tym także z obecnością wojska i sprzętu wojskowego - powiedział Konaszenkow.


Wcześniej inny przedstawiciel ministerstwa obrony Rosji oświadczył, iż ma ono "poważne podstawy dla podejrzeń o intensywne przygotowywanie się Turcji do zbrojnego wtargnięcia na terytorium suwerennego państwa, Syryjskiej Republiki Arabskiej". Dodał, że rosyjscy wojskowi rejestrują "coraz więcej" oznak potajemnych przygotowań tureckich sił zbrojnych do aktywnych działań w Syrii.

Rosyjskie lotnictwo od czterech miesięcy dokonuje w Syrii uderzeń na uczestników zbrojnej rebelii przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada. Celem tych ataków jest nie tylko Państwo Islamskie, lecz także ugrupowania popierane przez Turcję i kraje regionu Zatoki Perskiej, co oburza rząd w Ankarze.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (77)
Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
93
Historyk. 2016-02-04 (17:53) 10 godzin i 1 minutę temu

Ale czy kogoś to dziwi? ISIS było wspierane przez Turcję, Turcja kupowała od nich ropę, dostarczała im bron i pojawiła się szansa na zagarnięcie części terytorium Syrii /głownie rejony zamieszkała przez Kurdów/. Teraz to się skończyło i bez jawnej interwencji wojskowej te plany nie mają szans powodzenia. Mam jednak nadzieje, że do tego nie dojdzie bo to będzie ogromna tragedia dla Kurdów. Turcja ich zgniecie a to jedyni bojownic walczący z ISIS na ziemi oprócz oczywiście Asada. Powody tych posunięć są logiczne. Syria po wojnie ma być państwem sfederalizowanym z duża autonomią kurdyjską /bo Asad jest świadomy, że nie da sie powrócić do stanu z przed wojny/a na powstanie sformalizowanego Kurdystanu Turcy nie chcą się zgodzić. Przypomnę, że Kurdowie to naród niewiele mniejszy od polskiego od wieków bez własnego państwa. A niewielu wie, z planowana konstytucja Kurdystanu jest bardzo liberalna i najbardziej zbliżona do konstytucji Szwajcarii ze wszystkich innych konstytucji na Ziemi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
24
Zgadzam się z opinią
96
~polak 2016-02-04 (17:46) 10 godzin i 8 minut temu

W tm konflikcie jest akurat za Rosją. Może zrobią tam porządek w końcu?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
64
~Janusz 2016-02-04 (17:47) 10 godzin i 7 minut temu

Pan Putin zrobi porządek z mącicielami tureckimi!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
48
~Pozamiatane 2016-02-04 (17:59) 9 godzin i 55 minut temu

Wydalic Arabów z NATO niech ruskie zrobią co trzeba ..... bo jeśli nato pomoże najbardziej ucierpi POLSKA. ...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
43
~luka 2016-02-04 (18:14) 9 godzin i 40 minut temu

Turcja przez to ze jest w Nato wciągnie nas w wojne. Turcja jest zagrożeniem europejskiego bezpieczeństwa i już pokazali co dla nich jest ważne np;zwalczając Kurdów, handlując ropą z IsIs czy napływem emigrantów poprzez Turcje do Europy. Fakty są oczywiste że przygotowania do inwazji na Syriie służą dwóm celom. Politycznemu by mieć argumenty presji na EU i własnym korzyścią z tego płynącym np;ostatnie żądania 5mld,bo 3mld to mało skoro można wyciągnąć więcej do tego na cele inne niż pomoc prawdziwym uchodzcą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
43
~kupolit 2016-02-04 (17:53) 10 godzin i 1 minutę temu

i w ramach przeciwdzialania rosja wpadnie do turcji?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
42
~adam 2016-02-04 (18:03) 9 godzin i 51 minut temu

usraelsko zydomasoneria ktora sieje zamet wszedzie na swiecie bo na wojnie najlepiej zarabia a mieszkancow okolic izraela jako uchodzcow chce wykatapultowac do europy poniewaz lokciami juz sobie na bliskim wschodzie zaczyna wyklepywac swoj wielki izrael. dlatego zalezy im na upadku syrii, libanu, jordan wchloną i jeszcze kilku krajom osciennym wojnami ukradna niemalo ziemi. spojrzcie na mape: wielki izrael. plan juz zaczeli wdrazac...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
33
~Znafca 2016-02-05 (20:31) 7 godzin i 23 minut temu

Zażądać wystąpienia z NATO bo to jest obłęd!!!Za turcje nie mam zamiaru karku nadstawiać!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
34
~pawen53 2016-02-04 (17:59) 9 godzin i 55 minut temu

rysiek swetru najedz sie grochowki i pomagaj turkom.......

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
26
~Misha 2016-02-06 (11:03) 16 godzin i 51 minut temu

Turcja to terrorysta a erdogan to bandyta

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
28
~takto 2016-02-06 (02:52) 1 godzinę i 2 minuty temu

Mam nadzieję tylko że dowództwo NATO nie pozwoli! To będzie bezprawna napaść i nieuzasadniona agresja! Syria Turcji nie zagraża!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
27
~Adams 2016-02-04 (19:51) 8 godzin i 3 minuty temu

Ja myślę że to tylko zielone ludziki i żołnierze którzy jadą na wakacje czolgami. Coś to przypomina?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
10
~qsqs 2016-02-12 (18:25) 9 godzin i 29 minut temu

Czyj to był pomysł, żeby Turcję przyjąć do NATO ? USA ! Bo amerykanie chcieli mieć pod bokiem Rosji swoje bazy. Teraz się okazuje, że Turcja może być powodem ogólnoświatowego konfliktu (jej zapędy do "robienia porządku z Kurdami" na terenach Syrii). Póki czas należy Turcję WYKLUCZYĆ z NATO, bo inaczej wkrótce wszyscy możemy za to drogo zapłacić. Niech sobie z Rosją łby urywają.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
19
~Marcus 2016-02-04 (17:58) 9 godzin i 56 minut temu

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
11
~john 2016-02-04 (17:57) 9 godzin i 57 minut temu

To bardzo prawdopodobne, bo kto jak kto, ale Rosja wie jak to się robi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
4
~jno 2016-02-08 (13:30) 14 godzin i 24 minut temu

..stany i nato rekoma turcji chca wjechac do syrii - kto od kilku lat obserwuje wiadomosci ten wyciaga wnioski.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
6
~Wawrzyniec Pruski 2016-02-04 (18:01) 9 godzin i 53 minut temu

Planszecista w akcji. Też byłem planszecistą 1987-89.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~kmnb@wp.pl 2016-02-08 (11:11) 16 godzin i 43 minut temu

Jedni regularnie zbrojnie 'wtargają' samolotami, to drudzy chcą to samo ale innymi 'rydwanami' bojowymi, może też 'jeżdżącymi', a nie tylko 'latającymi'. Co tak burzy naszych 'braci', tych rucholskich jobichmaci? Kamil Nubiński

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
7
~Gość 2016-02-04 (18:02) 9 godzin i 52 minut temu

Turcja ma swoich Zielonych Ludzików. .....hahaha

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
8
~tom 2016-02-04 (17:56) 9 godzin i 58 minut temu

Szkoda że swoich wojsk tak Nie pilnują na Ukrainie.

odpowiedz