Strona główna serwisu
Rosja nie chce już współpracować z Radą Europy

Rosja nie chce już współpracować z Radą Europy

• Moskwa jest urażona decyzją Zgromadzenia ws. aneksji Krymu
• Rosja nie wyśle swojej delegacji na styczniową sesję Zgromadzenia
• Sankcje na Rosję zostały nałożone w 2014 roku
Kreml Kreml ()
Rosja nie wyśle swojej delegacji na styczniową sesję Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Moskwa jest urażona decyzją Zgromadzenia, które w związku z aneksją Krymu odebrało prawo głosu rosyjskim parlamentarzystom.

Sankcje na przedstawicieli Federacji Rosyjskiej zostały nałożone w 2014 roku i rok później przedłużone. W trakcie styczniowej sesji kwestia ta będzie ponownie rozpatrywana.

Od kolejnej decyzji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy rosyjscy parlamentarzyści uzależniają swój udział w pracach tego gremium.


Oprócz prawa głosu, delegacji z Rosji zablokowano możliwość zasiadania w gremiach kierowniczych Zgromadzenia, a także udziału w misjach obserwacyjnych.

Putin o Krymie: liczy się wola ludzi, a nie granice

Prezydent Rosji Władimir Putin, broniąc w ubiegłym tygodniu na łamach gazety "Bild" decyzji o aneksji Krymu, powiedział, że ważny jest dla niego los i wola ludzi, a nie granice państwowe. Sankcje Zachodu wobec Rosji uznał za bezsensowne; ponownie skrytykował rozszerzenie NATO.


W wywiadzie opublikowanym w poniedziałek w największym niemieckim tabloidzie Putin określił protesty na Majdanie Niepodległości w Kijowie, które w lutym 2014 roku doprowadziły do obalenia prezydenta Wiktora Janukowycza, jako "przewrót ukraińskich nacjonalistów" i powiedział, że był to szok dla milionów Rosjan na Krymie.

- Co zrobiliśmy? Nie rozpoczęliśmy wojny, nie strzelaliśmy, nikt nie został zabity. Nasi żołnierze uniemożliwili jedynie wojskom ukraińskim na Krymie przeszkodzenie ludziom w swobodnym wyrażeniu ich woli. W referendum, które zostało uchwalone przez dawny parlament Krymu, większość obywateli zagłosowała za przynależnością do Rosji - powiedział Putin.

- To jest właśnie demokracja, to jest wola narodu - podkreślił rosyjski prezydent.

IAR, PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (92)
Nie zgadzam się z opinią
200
Zgadzam się z opinią
384
Mustafa66 2016-01-18 (15:11) 23 godzin i 5 minut temu

A to dobre. Jestem ciekawy co się stanie jeżeli ludność Kamczatki wypowie się w referendum za przynależnością do Stanów Zjednoczonych. Zapewne wtedy pan Putin /pseudo Zgredek/ zacznie śpiewać inaczej.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 12

Nie zgadzam się z opinią
190
Zgadzam się z opinią
348
~Zbych 2016-01-18 (14:32) 23 godzin i 44 minut temu

Liczy się wola ludzi, a raczej ludzików - ZIELONYCH!!!! Jak zwykle przez ruskich wolność przyniesiona na bagnetach.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
149
Zgadzam się z opinią
240
~Gość 2016-01-18 (12:18) 1 godzinę i 58 minut temu

Jeszcze sie chlopina niczego nie nauczył to juz sie nie nauczy

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
67
~oby watel 2016-01-18 (18:51) 19 godzin i 25 minut temu

Liczy sie wola ludzi a nie granice......ciekawe. czy chinczycy o tym wiedza?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
53
flashood 2016-01-18 (11:08) 3 godziny i 8 minut temu

jak nie maja prawa głosu to po cholere maja jechać

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
43
~RE 2016-01-18 (18:41) 19 godzin i 35 minut temu

Ale nam jest przykroooo!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
32
~dddddddddddddd 2016-01-18 (19:07) 19 godzin i 9 minut temu

Idea federacji jest taka że każda jednostka federacyjna może zadecydować czy chce być częścią federacji czy nie - liczy się głos ludzi. I w Rosji mamy kilka świetnych przykładów np. Czeczenia

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
33
Zgadzam się z opinią
59
~to jestem ja wielbiciel CCCP 2016-01-18 (18:47) 19 godzin i 29 minut temu

RE może współpracować z Rosją dopiero jak Pucin kopnie w kalendarz. Wszelkie wysiłki wcześniej są bezcelowe.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
37
~sarna 2016-01-18 (19:24) 18 godzin i 52 minut temu

Skoro liczy się wola ludzi to co na to Czeczenia.???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
45
Zgadzam się z opinią
64
~Cyzio 2016-01-18 (18:38) 19 godzin i 38 minut temu

Pan Putin to chory człowiek

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
33
~ale jaja 2016-01-18 (19:06) 19 godzin i 10 minut temu

"To jest właśnie demokracja, to jest wola narodu" - tak, demokracja made in CCCP

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
26
~Polak 2016-01-18 (19:12) 19 godzin i 4 minuty temu

Litwo ojczyzno moja.... żądamy przyłączenia Litwy do Polski! Taka jest wola narodu...!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
23
~Rak 2016-01-18 (18:47) 19 godzin i 29 minut temu

Ha ha ha ha ha ha ha

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
20
~gość 2016-01-18 (19:44) 18 godzin i 32 minut temu

Przy tej cenie ropy Rosjanie już niedługo nie będą mieli co do garnka włożyć (a już teraz średnio żyją krócej niż mieszkańcy Bangladeszu - dane ONZ z 2013 i 2015 r.), więc Rada Europy jest chyba ich najmniejszym zmartwieniem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
9
~Akurat 2016-01-18 (21:22) 16 godzin i 54 minut temu

Tak wyrazili swą wolę, że aż ponad 100% zagłosowało. Jak taki kraj jak Rosja się uchował?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
10
~Jakie te ruskie trolle nudne 2016-01-18 (21:13) 17 godzin i 3 minuty temu

Tylko "wracaj na Ukrainę" do Polaków piszą. Świetnie robotę wykonujecie - nie ma co. Nic mnie tak do Rosji nie przekona jak wyzwisko "banderowiec". Nic dziwnego, że u was kryzys. Ruble tylko marnujecie, amatorzy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
10
~jacekk 2016-01-18 (20:57) 17 godzin i 19 minut temu

Rosja i demokracja - śmiechu warte.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
10
~gosc 2016-01-18 (20:39) 17 godzin i 37 minut temu

A jakim prawem ruscy bandyci i agresorzy maja "prawo głosu, a delegacja z Rosji możliwość zasiadania w gremiach kierowniczych Zgromadzenia, a także udziału w misjach obserwacyjnych."? Czy UE ma takie same prawa w rosji?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
10
~Nie rus 2016-01-18 (20:16) 18 godzin temu

Putin kilku ob. Moskwy jest za przyłączeniem Moskwy do Chin co ty na to -szpion ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
21
~das 2016-01-18 (19:24) 18 godzin i 52 minut temu

kacap zawsze był wrogiem światowego pokoju.

odpowiedz