Strona główna serwisu
Rosja nadal będzie wspierała Syrię. "Zapewnimy pomoc w ofensywie przeciwko terrorystom"

Rosja nadal będzie wspierała Syrię. "Zapewnimy pomoc w ofensywie przeciwko terrorystom"

• Rosja będzie nadal pomagała Syrii w zwalczaniu "terrorystów"
• "Rosja kontynuuje spójną linię - mówił rzecznik Kremla
• Moskwa skrytykowała Turcję za ostrzał artyleryjski Syrii
• Skrytykowała także RB ONZ za odrzucenie rosyjskiej rezolucji w tej sprawie
Rozmowy Baszara el-Asada z Władimirem Putinem w Moskwie trwały trzy godziny Rozmowy Baszara el-Asada z Władimirem Putinem w Moskwie trwały trzy godziny ()
oświadczył w sobotę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Wyraził żal z powodu odrzucenia w piątek przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rosyjskiego projektu rezolucji ws. wstrzymania ostrzału Syrii przez Turcję.

- Rosja kontynuuje swoją spójną linię polityki, aby zapewnić pomoc syryjskim siłom zbrojnym w ich ofensywie przeciwko terrorystom - powiedział Pieskow dziennikarzom.

Jak podkreślił, ostrzeliwanie przez siły tureckie Syrii będzie zwiększało napięcie na granicy między tymi krajami. - Rosja uważa, że takie ostrzeliwanie przez turecką artylerię syryjskiego terytorium jest niedopuszczalne - oświadczył.


Turcja bombarduje pozycje kurdyjskich milicji na północy Syrii. Ankara oskarża syryjskich Kurdów m.in. o przeprowadzenie środowego zamachu w Ankarze, w którym zginęło co najmniej 28 osób.

Rosja prowadzi od 30 września bombardowania w Syrii, które przedstawia jako wymierzone w terrorystów z Państwa Islamskiego. Jednak syryjscy rebelianci walczący z reżimem prezydenta Baszara al-Asada, a także Zachód zarzucają Rosji, że celem nalotów są ugrupowania niedżihadystyczne i cywile.

W rosyjskim projekcie rezolucji, przedstawionym na piątkowym posiedzeniu RB ONZ, wezwano do poszanowania suwerenności Syrii, wstrzymania ostrzeliwania jej terytorium przez Turcję oraz - jak to ujęto - porzucenia "prób czy planów zagranicznej interwencji lądowej".


- Zamiast próbować zdenerwować świat tą rezolucją (...), byłoby wspaniale, gdyby Rosja wdrożyła rezolucję, która została już uzgodniona - powiedziała dziennikarzom ambasador USA przy ONZ Samantha Power. Najpewniej miała na myśli rezolucję jednogłośnie przyjętą w grudniu przez RB ONZ, zatwierdzającą międzynarodową mapę drogową dla procesu pokojowego w Syrii.

We wtorek przedstawiciel tureckich władz powiedział, że Turcja jest za lądową interwencją militarną w Syrii, ale tylko jeśli zostanie przeprowadzona wraz z sojusznikami. Według Ankary interwencja jest jedynym rozwiązaniem umożliwiającym zakończenie wojny w Syrii. Urzędnik zastrzegł jednocześnie, że nie będzie "jednostronnej operacji wojskowej Turcji w Syrii".
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (30)
Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
101
~Precz z propagandą WP.PL 2016-02-20 (12:57) 19 godzin i 21 minut temu

JiDlaczego propagandowe wp.pl pisze w códzysłowiu słowo terorysci, za mało ISIS głów ucieło, przydałby się taki jeden w waszej kłamliwej redakcji by kilka łbów uj......ał, może wtedy przestalibyscie pisać propagandowe artykuły jednostronne...mijij

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
98
~janko 2016-02-20 (12:52) 19 godzin i 26 minut temu

Europejska przyszłość w rękach Rosji. Na USA nie można liczyć.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
57
~Marta 2016-02-20 (12:58) 19 godzin i 20 minut temu

Brawo Rosjanie! Brawo! Bić tych płatnych najemników Ameryki w Syrii

odpowiedz

zgłoś do moderacji