więcej

Rosja: bakterie E. coli w mrożonym szpiku wieprzowym i wołowinie z Polski.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  aktualizacja 2013-08-11 (12:59) 1 rok 2 miesiące 11 dni 22 godziny i 23 minuty temu
drukuj


Rosja: bakterie E. coli w mrożonym szpiku wieprzowym i wołowinie z Polski
opinie
Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) poinformowała o wykryciu bakterii E. coli w mrożonym szpiku wieprzowym i wołowinie z jednego zakładu w Polsce. Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii Krzysztof Jażdżewski powiedział, że polskie służby weterynaryjne zbadają proces produkcji w obu zakładach pod kątem wykrycia przyczyny zanieczyszczeń.

Rossielchoznadzor przekazał, że "służba weterynaryjna Polski została ostrzeżona o niedopuszczalności takich naruszeń".

"Podczas badań laboratoryjnych szpiku wieprzowego mrożonego, dostarczonego z przedsiębiorstwa Zakłady Mięsne Carnis-Koło Bronisław Rowecki Sp.J., wykryto bakterie grupy E. coli oraz mezofilne aerobowe i fakultatywne anaerobowe mikroorganizmy, zaś w partii wołowiny mrożonej z przedsiębiorstwa Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o. - bakterie grupy E. coli" - ogłosiła w sobotę na stronie internetowej Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego.

Rossielchoznadzor dodał, że "służba weterynaryjna Polski została ostrzeżona o niedopuszczalności takich naruszeń, a produkcję obu przedsiębiorstw objęto zaostrzoną kontrolą laboratoryjną".

Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego poinformowała także o objęciu "zaostrzoną kontrolą laboratoryjną" produkcji przedsiębiorstwa Torex Sp. z o.o. Rossielchoznadzor wymienił ją wśród firm z 18 innych krajów, w których produktach wykryto "zakazane lub szkodliwe substancje".

"Zbadamy sprawę"

Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii Krzysztof Jażdżewski powiedział, że polskie służby weterynaryjne zbadają proces produkcji w obu zakładach pod kątem wykrycia przyczyny zanieczyszczeń.

- Tego typu sytuacje zdarzają się rzadko - kilka razy w roku, a my robimy kilka tysięcy wysyłek w roku. Mamy już(wypracowany - red.) sposób postępowania ze stroną rosyjską. Standardowo będziemy więc dokładnie sprawdzać w tych dwóch zakładach, co mogło być przyczyną wystąpienia zanieczyszczeń - powiedział Jażdżewski.

Jak podkreślił, wykrycie bakterii z grupy E. coli oznacza, że mogło dojść do zanieczyszczenia w wyniku niewystarczającej higieny produkcji, ale też niewłaściwego magazynowania czy transportu produktów z obu zakładów. Zaznaczył, że firmy poniosą kary finansowe, jeśli okaże się, że wina za zanieczyszczenia leży po ich stronie.

- Do czasu, kiedy sprawa nie zostanie wyjaśniona, zbadamy każdą partię, którą te dwa zakłady będą wysyłały - powiedział zastępca Głównego Lekarza Weterynarii. Zaznaczył, że do momentu wykrycia przyczyny zakłady poniosą finansowe konsekwencję pobierania dodatkowych badań ich produktów.

- Muszą na własny koszt wykonywać szereg dodatkowych badań swoich produktów przed eksportem. Generalnie mają obowiązek wykonywania badań mikrobiologicznych, ale teraz będą musieli zwielokrotnić ich częstotliwość - wyjaśnił Jażdżewski.

(pg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 33 38.82%
nie 52 61.18%

W innych serwisach


Opinie (192)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~luk 2013-11-20 (20:49) 11 miesięcy 2 dni 14 godzin i 33 minuty temu

E. Coli jest wszędzie, także w powietrzu - nietrudno ją wykryć. Cały problem jest w jej ilości.

odpowiedz

13
4
~r 2013-08-11 (15:57) 1 rok 2 miesiące 11 dni 19 godzin i 25 minut temu

Jak była taka akcja Rosjan za Kaczyńskiego to wina niby Kaczyńskiego, a jak jest za Tuska to wina chochlików. Prawda lemingi?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

11
0
~Katylina 2013-08-11 (13:48) 1 rok 2 miesiące 11 dni 21 godzin i 34 minuty temu

Pytanie.Co można wykryć w rosyjskim gazie i ropie? Rosja wobec Tuska bawi się w tą samą grę w jaką bawiła się z PIS w latach 2005- 2007.Podczas wizyty w Moskwie 8 lutego 2008r Tusk wycofał się z zasady że spór z Rosją o produkty mięsne eksportowane przez Polskę powinien był elementem unijnych negocjacji.Polski sąd wydał wyrok orzekający iż faktury które były podstawą wprowadzenia embarga przez Rosję na nasze mięso były fałszowane na terenie Rosji!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

39
4
~wilczarz 2013-08-11 (13:36) 1 rok 2 miesiące 11 dni 21 godzin i 46 minut temu

Ponoć za PRL był syf,tylko że,dzieci nie zatruwały się na koloniach,nie było salmonelli,pałeczek E-coli,włośnia i innych robali w mięsie czy wędlinach.Mięso było mięsem a kiełbasa kiełbasą!!!Smacznego.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

5
0
~aas 2013-08-11 (16:42) 1 rok 2 miesiące 11 dni 18 godzin i 40 minut temu

do lemingow popierajoacych PIS i PO!! tak, tak wszyscy jestescie lemingami, bezmozga cholota, tzw wiekszosc!! najwieksze przeklensto durnego systemu, wiekszosc!! a co ma wiekszosc? co potrafi wiekszosc? zastanowcie sie, na 100 osob jest 10 wybitnie madrych, 10 wybitnie tepych a pozostala cholota to wlasnie demokracja, przecietnosc, zero polotu, nic!! szukajmy ludzi nietuzinkowych, z wizja, ale uwaga glaby - nawet jak tacy beda, to i tak nic nie wyskoraja, bo WIEKSZOSC i tak nie zrozumie!! wiekszosc zawsze jest biedna (wiecej jest biedakow niz bogatych, glupich niz madrych, wiec czemu ci biedni glupcy maja rzadzic, bo jest ich wiecej??) to jakas bzdura!

odpowiedz

6
0
~KONSUMENT 2013-08-11 (16:27) 1 rok 2 miesiące 11 dni 18 godzin i 55 minut temu

Ja ostatnio tez zauważyłem ze ich gaz z kuchenki śmierdzi ze nie da się nic ugotować ,pewnie mieszają z cyklonem B.Trzeba to zbadać !

odpowiedz

5
5
~guenevaer 2013-08-11 (16:21) 1 rok 2 miesiące 11 dni 19 godzin i 1 minutę temu

Ruskie za czasow komuny zabierali od nas wszystko co sie dalo wyprodukowac to im jakos bakterie nie przeszkadzaly no tak brali darmo jako rekompensate za wojne siostra moja pracowala w tych czasach w fabryce na dosc znaczacym stanowisku to dopiero po obaleniu komuny odwazyla sie mowic ile wyprodukowanych produktow szlo do ruskich bylismy jestesmy i bedziemy tylko onuca w walonkach Razputina i nie wmawiajmy sobie na sile ze mozemy byc ich przyjaciolmi bo oni nas maja gleboko w D

odpowiedz

6
5
~kath 2013-08-11 (16:14) 1 rok 2 miesiące 11 dni 19 godzin i 8 minut temu

Zapiją wódą to żadna bakteria im szkody nie wyrządzi.

odpowiedz

11
10
~lidner 2013-08-11 (12:50) 1 rok 2 miesiące 11 dni 22 godziny i 32 minuty temu

do Niemiec sprzedajemy o wiele razy więcej i jakoś nikt tam nic nie znajduje od tylu lat , a tu kraj z czytości znany co chwila coś nam wynajdzie jak nie w miesie, to w mleku itp itd..... ta ich cała inspekcja to pewnie wydział w FSB :) i jak trzeba komuś dop... to ich wysyłają .

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

2
2
~kieliszek 2013-08-11 (16:04) 1 rok 2 miesiące 11 dni 19 godzin i 18 minut temu

do obory lemingi matoły !!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

5
2
~kieliszek 2013-08-11 (16:03) 1 rok 2 miesiące 11 dni 19 godzin i 19 minut temu

leming to najgłupszy matoł jakiego można sobie wyobrazić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

3
1
~rolnik 2013-08-11 (16:03) 1 rok 2 miesiące 11 dni 19 godzin i 19 minut temu

że przy miesie tak a tak się robi a ziemniaka sadzi się do ziemi z gnojem,i smakują wszystkim świnka też po gnoju chodzi a szyneczka mniam mniam

odpowiedz

4
2
~Nick 2013-08-11 (16:01) 1 rok 2 miesiące 11 dni 19 godzin i 21 minut temu

Takie ruskie mądre a soli drogowej nie wykryły ha ha ani padniętych krów

odpowiedz

5
4
~tyle w temacie 2013-08-11 (16:00) 1 rok 2 miesiące 11 dni 19 godzin i 22 minuty temu

Polaku zadaj sobie pytanie PO jakiego grzyba Rosja POtrzebna jest Polsce? Rosja to jest odwieczny wróg Polski

odpowiedz

5
4
~ANDRZEJ 64 2013-08-11 (16:00) 1 rok 2 miesiące 11 dni 19 godzin i 22 minuty temu

POLSKIE ZAKLADY MIESNE SA SOBIE SAM WINNE BO MYSLA ZE ROSJANIE TO JAKIES BARACHLO I JA SIE CIESZE Z TEGO ZE POLSKIE ZAKLADY MIESNE DOSTANA W DUPE

odpowiedz

7
3
~pinia 2013-08-11 (15:57) 1 rok 2 miesiące 11 dni 19 godzin i 25 minut temu

nasza komisja wykryła u nich trotyl , to w odwecie ich komisja wykryła u nas bakterie . jak w biblii , oko za oko .

odpowiedz

5
0
~Wredny 2013-08-11 (15:55) 1 rok 2 miesiące 11 dni 19 godzin i 27 minut temu

Pod rządami PO ruski coś znalazły? Ale by lemingi ujadały w podobnej sytuacji gdyby to rządziły pisiory!... nie byłoby końca krytyki!!!

odpowiedz

4
1
~Jańcio 2013-08-11 (15:53) 1 rok 2 miesiące 11 dni 19 godzin i 29 minut temu

Ja cie nie mogę. Jedną bakterię znaleźli i od razu szum? Musieliby zobaczyć kuchnię u mojej teściowej...

odpowiedz

6
1
~Mr. 2013-08-11 (15:51) 1 rok 2 miesiące 11 dni 19 godzin i 31 minut temu

Służyłem w wojsku z osobą która pracowała w zakładzie mięsnym.To co opowiadał jak się produkuje wędliny i w jakich warunkach to przechodzi ludzkie pojęcie.Więc się nie dziwie że jest taka nagonka na polskie mięso(słuszna czy niesłuszna)

odpowiedz

6
1
~marek 2013-08-11 (15:51) 1 rok 2 miesiące 11 dni 19 godzin i 31 minut temu

my odkrywamy w fotelach trotyl, to oni w mięsie bakterię! Jajcarze z tych ruskich!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Wybuch gazu w Katowicach. Zawalone 3 kondygnacje budynku
dodane 2014-10-23 (05:51) 5 godzin i 31 minut temu

materiał wideo

Ekspertka: weto Polski na szczycie - niewygodne dla Tuska
dodane 2014-10-23 (07:10) 4 godziny i 12 minut temu

Rosyjski samolot naruszył przestrzeń powietrzną Estonii
dodane 2014-10-22 (17:25) 17 godzin i 57 minut temu

Strzały w parlamencie Kanady. Zmarł ranny żołnierz
dodane 2014-10-22 (16:36) 18 godzin i 46 minut temu

Jest decyzja: obserwatorzy OBWE zostają na granicy
dodane 2014-10-22 (18:35) 16 godzin i 47 minut temu

Prasa: Michael Brown mógł próbować odebrać broń policjantowi
dodane 2014-10-22 (17:35) 17 godzin i 47 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy Radosław Sikorski powinien zostać odwołany z funkcji marszałka sejmu?

liczba oddanych głosów: 5022