Strona główna serwisu
Przedstawiciel FR w NATO: Moskwa odpowie na umacnianie się Sojuszu

Przedstawiciel FR w NATO: Moskwa odpowie na umacnianie się Sojuszu

• Stały przedstawiciel Rosji przy NATO Aleksandr Gruszko ostrzegł NATO
• - Moskwa odpowie na zwiększanie sił Sojuszu w pobliżu rosyjskich granic zapewnił
• W wywiadzie telewizyjnym oświadczył, że przez politykę konfrontacji z Rosją NATO szkodzi swym interesom
Gruszko zaznaczył, że rozmieszczenie sił NATO w Europie Wschodniej nie może pozostać bez odpowiedzi. Podkreślił, że Rosja nie może narażać na szwank interesów swego bezpieczeństwa, lecz nie sprecyzował, jakie kroki może w związku z tym podjąć Kreml - pisze agencja Associated Press.

Zdaniem przedstawiciela FR, prowadząc politykę konfrontacji z Rosją, NATO zadaje cios własnym interesom bezpieczeństwa.

"W istocie rzeczy NATO samo strzeliło sobie w stopę, zrywając praktyczną współpracę w sferach wspólnych interesów. Widzimy to dziś obserwując falę imigrantów, którzy dążą do Europy, i to, co się dzieje na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej" - oświadczył Gruszko w wywiadzie dla kanału tv Rossija 24.


Jego zdaniem przeliczyli się ci, którzy opowiadali się za całkowitym zerwaniem stosunków z Rosją, w tym w ramach Rady Rosja-NATO, sądząc, że Rosja znajdzie się w izolacji, co okazało się iluzoryczne. Gruszko podkreślił, że Moskwa nie cierpi na brak partnerów.

Nawiązując do perspektyw przywrócenia dialogu między Rosją a Sojuszem Północnoatlantyckim, Gruszko podkreślił, że "Sojusz powinien zmienić politykę, gdyż niemożliwością jest prowadzenie jakiegoś treściwego dialogu, gdy kraj twój jest uważany za zagrożenie dla bezpieczeństwa, za kraj, który należy powstrzymywać".

Decyzje związane ze wzmocnieniem wschodnioeuropejskiej części Sojuszu to reakcja na aneksję Krymu przez Rosję i wybuch konfliktu na wschodniej Ukrainie. Prezydent USA Barack Obama potwierdził w ubiegłym tygodniu, że Stany Zjednoczone chcą wydać w 2017 roku 3,4 mld USD na wzmocnienie wojskowej obecności w Europie Wschodniej, w tym na znaczne zwiększenie ilości ciężkiego uzbrojenia, pojazdów opancerzonych i innego sprzętu w należących do NATO krajach Europy Środkowej i Wschodniej.(PAP)


mmp/ mc/
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (81)
Nie zgadzam się z opinią
38
Zgadzam się z opinią
95
~sdsvd 2016-02-09 (01:28) 15 godzin i 35 minut temu

proponuje utworzyc poligon przy granicy z obwodem kalinigradzkim i trenowac artylerie dzien i noc. co drugi dzien wlatywac w ich przestrzen powietrzna z wylaczonymi transponderami a samoloty uzbroic w glowice nuklearne. celowac laserami w ich budynki najlepiej opublikowac mape ktore ich budynki zaatakujemy jako pierwsze i pokazal zdjecia rakiet wycelowanych w konkretne cele. .... czyli nie zrobimy nic innego niz to co rosjanie robia codziennie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
72
~vivaLV 2016-02-09 (02:39) 14 godzin i 24 minut temu

"że Rosja nie może narażać na szwank interesów swego bezpieczeństwa," A kto twierdzi ze ma byc inaczej ? Kazdy dba o wlasne interesy to chyba oczywiste a znajac Ruskich my tez my tez nie może narażać na szwank interesów swego bezpieczeństwa !!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
25
Zgadzam się z opinią
58
~A miało ich tam nie być?!! 2016-02-09 (13:02) 4 godziny i 1 minutę temu

...tylko w tym roku w starciach w Donbasie zginęło już 42 żołnierzy z Rosji. Natomiast w okresie styczeń – wrzesień 2015 r. zabitych zostało 627 Rosjan, a 2.155 odniosło rany.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
20
~ha ha ha 2016-02-10 (04:05) 12 godzin i 58 minut temu

A kto by chciał ich napaść? Nie mogę.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
17
~m 2016-02-09 (07:09) 9 godzin i 54 minut temu

na ukrainie rosja dotrzymała sojuszy o nieagresji

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
18
~ojojoj 2016-02-10 (04:19) 12 godzin i 44 minut temu

"Moskwa nie cierpi na brak partnerów" - kilku naraz? To musi boleć.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
21
~God Bless America! 2016-02-09 (01:23) 15 godzin i 40 minut temu

Super. Czekamy na wyscig zbrojen bo beda dobre prace a sowieci znowu przegraja.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
20
~dmo 2016-02-09 (01:16) 15 godzin i 47 minut temu

no i pieknie, mamy wyscig zbrojen a juz wkrotce bedziemy mieli zimna wojne. a jak sie to skonczy, wszyscy z niedalekiej przeszlosci wiemy. jak rosja znowu upadnie, to mam nadzieje ze zachod juz jej nie pomoze podniesc sie z kolan!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
12
~pytam 2016-02-10 (04:04) 12 godzin i 59 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
15
~rr 2016-02-09 (01:19) 15 godzin i 44 minut temu

po tym portalu widac ze rzeczywiscie spadek rubla jest katastrofalny

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
22
~Polak 2016-02-10 (11:05) 5 godzin i 58 minut temu

putin to zagrożenie dla świata

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
13
~weź chłopie... 2016-02-10 (04:20) 12 godzin i 43 minut temu

No jak nie jest w izolacji? No jak?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
20
~ty 2016-02-09 (06:11) 10 godzin i 52 minut temu

Może już czas na całkowitą izolację Rosji. Od tego straszenia już się zbiera na wymioty.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
14
~robciorr 2016-02-09 (01:24) 15 godzin i 39 minut temu

Niech Rosja wejdzie do NATO i problem off.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
22
~bolo 2016-02-09 (03:15) 13 godzin i 48 minut temu

Co za Barany z tej Rosji. Przeciez NATO nie chce ich napasc! Ale propagande slyszymy z jednej i z drugiej strrony! Jak kumasz daj plus jak nie minus:)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
7
~P. 2016-02-09 (01:10) 15 godzin i 53 minut temu

Rosja nie zgadza sie, zeby sie przed nia bronic! To nieakceptowalne!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
7
~niki 2016-02-09 (02:14) 14 godzin i 49 minut temu

Putin, nie panikuj!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
5
~Brawo USA ! God Bles America ! 2016-02-10 (22:10) 18 godzin i 53 minut temu

Teraz to juz widac U.S.A. Nakazuje putiemu co sobie rzyczy a pajacyk putio tak tancuje jak mu U.S.A. Nakazuje Brawo Panie Prezydencie Baracku Obama Wielkie Brawa ! I Uklony Od Narodu Polskiego ! ( Nie POlskojezycznych co zamieszkuja chwilowo Polske )

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
14
~Polka 2016-02-10 (04:21) 12 godzin i 42 minut temu

Wcale nie muszą być bazy. Można i inaczej Rosję zniechęcić, lecz najlepiej bazy, tarcza i jeszcze atom.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
5
~OT, I PRAWDĘ POWIEDZIAŁ 2016-02-10 (04:09) 12 godzin i 54 minut temu

"(...) niemożliwością jest prowadzenie jakiegoś treściwego dialogu, gdy kraj twój jest uważany za zagrożenie dla bezpieczeństwa, za kraj, który należy powstrzymywać". TO NIECH ROSJA SIĘ ZMIENI.

odpowiedz