Strona główna serwisu
Prezydent Ukrainy: za życie każdego żołnierza bojówkarze zapłacą po stokroć

Prezydent Ukrainy: za życie każdego żołnierza bojówkarze zapłacą po stokroć

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział, że Kijów znajdzie i zniszczy odpowiedzialnych za atak z użyciem rosyjskich pocisków rakietowych Grad na siły ukraińskie. Dodał, ze za życie każdego żołnierza bojówkarze zapłacą po stokroć.
Ukraińskie siły Ukraińskie siły ()
Żaden terrorysta nie uniknie odpowiedzialności. Każdy dostanie to, na co zasłużył. Petro Poroszenko, prezydent Ukrainy
Poroszenko przeprowadził naradę z przedstawicielami resortów siłowych w związku z użyciem przez nielegalne ugrupowania zbrojne we wschodniej Ukrainie systemów rakietowych Grad produkcji rosyjskiej, w następstwie czego zginęło co najmniej 23 ukraińskich żołnierzy i pograniczników.

Rzecznik ukraińskich sił zbrojnych Władysław Selezniow powiadomił, że informacje o wielkich stratach ukraińskich są nieprawdziwe i że minionej doby zginęło 23 żołnierzy sił zbrojnych i Straży Granicznej, a 93 żołnierzy zostało rannych. Wcześniej doradca ministra spraw wewnętrznych Zorian Szkyriak mówił o co najmniej 30 zabitych w miejscowości Zełenopilja w obwodzie ługańskim, gdzie doszło do ostrzału z użyciem pocisków rakietowych Grad.

- Za każde życie naszych żołnierzy bojówkarze zapłacą dziesiątkami i setkami swoich. Żaden terrorysta nie uniknie odpowiedzialności. Każdy dostanie to, na co zasłużył - podkreślił prezydent Ukrainy.


Poroszenko nazwał tych, którzy "bronią granicy, lotnisk Doniecka, Ługańska i innych ostrzeliwanych miejsc, ryzykując co chwila życiem, bohaterami, w których wierzy cała Ukraina".

Poroszenko wysoko ocenił też pracę jednostek inżynieryjno-saperskich, które w ostatnim czasie unieszkodliwiły ponad 100 min i prowizorycznych ładunków wybuchowych.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (2)
Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
9
AS PiStolet 2014-07-11 (19:41) 22 godzin i 44 minut temu

A skąd tka biedota miała systemy Grad? Putin musiał "zgubić" Przecież to chyba jest do sprawdzenia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Nick 2014-07-16 (21:19) 21 godzin i 6 minut temu