Strona główna serwisu
Prezydent Egiptu przyznaje: za katastrofą rosyjskiego samolotu stoją terroryści

Prezydent Egiptu przyznaje: za katastrofą rosyjskiego samolotu stoją terroryści

• Prezydent Egiptu potwierdził teorię Rosjan o bombie w rosyjskim samolocie
• Pasażerska maszyna rozbiła się w 2015 r. na Synaju. Zginęły 224 osoby
• Zdaniem prezydenta terroryści chcieli zadać cios turystyce Egiptu
• Do tej pory egipskie władze nie potwierdzały tezy o zamachu bombowym
Miejsce katastrofy Miejsce katastrofy ()
Prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi oświadczył w środę, że za katastrofą rosyjskiego samolotu, który rozbił się w ubiegłym roku na Synaju, stoją terroryści, którzy pragnęli zaszkodzić turystyce Egiptu i relacjom Kairu z Moskwą i z innymi krajami.

To pierwsze oficjalne oświadczenie, w którym władze Egiptu przyznają, że katastrofa rosyjskiego samolotu pasażerskiego na Synaju 31 w październiku 2015 roku była rezultatem aktu terroru - pisze Reuters.

Po katastrofie, w której zginęły 224 osoby, Moskwa wstrzymała wszystkie loty pasażerskie do Egiptu; kraj ten był dotąd popularnym miejscem wypoczynku rosyjskich turystów.


Prezydent Egiptu zaapelował w wypowiedzi transmitowanej w środę w telewizji o połączenie wysiłków w walce z terroryzmem.

- Ci, którzy strącili samolot, chcieli zadać cios nie tylko turystyce, lecz i stosunkom z Rosją, Włochami i innymi państwami - powiedział prezydent Egiptu na prezentacji dotyczącej rozwoju Egiptu do roku 2030.

Dotychczas władze Egiptu twierdziły, że są rozpatrywane wszelkie wersje katastrofy rosyjskiego samolotu i że chcą poczekać na ostateczny raport komisji badającej przyczyny katastrofy. W połowie grudnia egipskie władze opracowały wstępny raport na ten temat; w dokumencie podkreślono, że na razie nie ma dowodów na potwierdzenie tezy Rosjan o zamachu bombowym.


Airbus A321 rosyjskich linii czarterowych Metrojet, który rozbił się na półwyspie Synaj, leciał z Szarm el-Szejk w Egipcie do Petersburga. Nie ocalał nikt z 224 pasażerów i członków załogi. Była to największa katastrofa samolotowa w historii rosyjskiego lotnictwa.

Oficjalne potwierdzenie przez Egipt, że przyczyną tej katastrofy był zamach bombowy, potencjalnie wystawia Egipt na ryzyko roszczeń odszkodowawczych rodzin ofiar.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (38)
Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
150
~luk 2016-02-24 (18:52) 13 godzin i 1 minutę temu

i nigdzie nie jesteś bezpieczny człowieku, bo beżowe ze swoją religią pracują wszędzie ,jak któremu przyjdzie ochota to wysadzi wszystko w około. A makrela dalej zwołuje tą swołocz.Jak ona musi nienawidzić europejczyków

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
39
~nn 2016-02-24 (18:40) 13 godzin i 13 minut temu

A na bramkach trzepią dzieci i staruszki w ramach bezpieczeństwa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
37
Zgadzam się z opinią
59
~sadam 2016-02-24 (18:18) 13 godzin i 35 minut temu

A nie było tam gdzieś brzozy ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
22
~Aga 2016-02-24 (18:23) 13 godzin i 30 minut temu

Halo , Halo PiSiaczki. Czyli samolot Rosyjski ale bada komisja Egipska. Co na to pan M ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
11
~Widz 2016-02-24 (18:40) 13 godzin i 13 minut temu

a u nas była...................... brzózka................

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
12
~ADAM 2016-02-24 (19:34) 12 godzin i 19 minut temu

ZAMACH A NIE BRZOZA? DZIWNE, CO NA TO ANODINA I LASEK-QTASSEK

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~CDC 2016-02-24 (22:51) 9 godzin i 2 minuty temu

"Nosił wilk razy kilka ..."

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
8
~amfi 2016-02-24 (21:07) 10 godzin i 46 minut temu

Niewyszkoleni piloci byli pijani i zaczepili o palme

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
7
~qwerty 2016-02-24 (21:03) 10 godzin i 50 minut temu

Na pewno nie był to ATAK TERRORYSTYCZNY....!!!!!!!!!!!!!!... To wygląda tak jakby zahaczył o palmę

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
y3322 2016-02-25 (14:18) 17 godzin i 35 minut temu

No to Egipt też odpadł...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~bul D 2016-02-25 (07:18) 35 minut temu

Czy trolle czuja zapach gumofilców Putna, że tak licznie ściągaja o tak wczesnej porze na polskie forum?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~narzucająca amerykańska "demokracja" 2016-02-25 (08:14) 23 godzin i 39 minut temu

Kto najbardziej chce ukarać Rosję? Odpowedż: terrorysci ,ale zainicjowani przez USA.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
1
~Maruda 2016-02-25 (07:19) 34 minut temu

Dlugi czas potrzebowal do namyslu!!! Olac Arabstwo!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
1
~ala22 2016-02-24 (22:38) 9 godzin i 15 minut temu

ja się pytam, czy znaleziono ślady materiałów wybuchowych? Bo jak nie, to se możecie potwierdzać. Palcem w żopie...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~cvyu 2016-02-24 (21:43) 10 godzin i 10 minut temu

juz wczesniej byla w prasie informacja ze jeden z pracownikow lotniska wniosl poza kontrola bagaz do luku. Potem ten pracownik zniknal i jest to ewidentny sprawca podlozenia bomby.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
2
~zonk 2016-02-24 (18:25) 13 godzin i 28 minut temu

Czyli przyczyną nie była walka futinka z żurawiem jak to trole opisywali?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
2
~Alex 2016-02-24 (21:42) 10 godzin i 11 minut temu

Brawo terroryści !! Dobra onuca toartwa onuca :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
2
~Paweł 2016-02-24 (19:41) 12 godzin i 12 minut temu

może dostał z wyrzutni buk?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
5
~HEJ HEJ HEJ 2016-02-24 (18:20) 13 godzin i 33 minut temu

DO BOJU OLGINO. MIECZE ŚWIETLNE KOLORU ZIELONEGO W DŁOŃ I NA KOŃ.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
0
~jkk 2016-02-24 (19:38) 12 godzin i 15 minut temu

a dla czego nie daleko jest złamana palma?

odpowiedz