Strona główna serwisu
Premier Bawarii krytykuje Merkel: w Niemczech panuje bezprawie

Premier Bawarii krytykuje Merkel: w Niemczech panuje bezprawie

• Horst Seehofer: obecnie nie ma ani prawa, ani porządku
• Polityk od miesięcy krytykuje rząd za politykę wobec uchodźców
• Zasugerował, że skargę w tej sprawie do TK złoży na początku marca
Premier Bawarii Horst Seehofer i kanclerz Angela Merkel. Premier Bawarii Horst Seehofer i kanclerz Angela Merkel. ()
Premier Bawarii Horst Seehofer zaostrzył po powrocie z Moskwy krytykę polityki migracyjnej kanclerz Angeli Merkel. W Niemczech panuje bezprawie - powiedział szef bawarskiej CSU w wywiadzie dla dziennika "Passauer Neue Presse".

- Obecnie nie ma ani prawa, ani porządku. Mamy do czynienia z panowaniem bezprawia - oświadczył Seehofer, krytykujący od miesięcy zbyt liberalną jego zdaniem politykę wobec uchodźców.

Seehofer zasugerował, że jeżeli liczba imigrantów nie zmniejszy się, to zapowiadana przez niego skarga na rząd w Berlinie do Trybunału Konstytucyjnego może zostać złożona już w pierwszej połowie marca - przed wyborami do lokalnych parlamentów w Badenii-Wirtembergii, Nadrenii-Palatynacie i Saksonii-Anhalcie.


- Nie mogę zrezygnować ze skargi tylko dlatego, że niektórzy przestaną mnie lubić - powiedział premier Bawarii.

Agencja dpa, która omawia wywiad, zwraca uwagę, że termin "panowanie bezprawia" używany był dotychczas tylko w stosunku do dyktatur, w tym na określenie NRD.

Chociaż bawarska CSU należy do koalicji tworzącej rząd Merkel, Seehofer od miesięcy atakuje panią kanclerz za decyzję z 4 września 2015 r. o otwarciu granicy dla imigrantów z Syrii koczujących na dworcu w Budapeszcie. Od tego czasu liczba uchodźców z Bliskiego Wschodu gwałtownie wzrosła. Rząd kwestionuje tę zależność.


Seehofer przekazał Merkel pod koniec stycznia list z postulatami dotyczącymi zmiany polityki migracyjnej. W przypadku ich odrzucenia grozi skargą do Trybunału Konstytucyjnego.

Premier Bawarii domaga się przywrócenia porządku na granicach Niemiec, ich bardziej skutecznej ochrony oraz ustalenia maksymalnej liczby imigrantów, których Niemcy mogą w ciągu roku przyjąć. Jego zdaniem Niemcy mogą rocznie wpuścić do kraju nie więcej niż 200 tys. uchodźców. W zeszłym roku do Niemiec przyjechało 1,1 mln imigrantów. Większość z nich przedostaje się przez granicę z Austrią do Bawarii.

Merkel konsekwentnie odmawia zamknięcia granic państwowych oraz wyznaczenia górnego pułapu liczby osób, które Niemcy mogą przyjąć i zintegrować. Jej zdaniem problem musi zostać rozwiązany w skali całej UE przy współpracy z Turcją.

Seehofer przebywał w zeszłym tygodniu w Moskwie, gdzie spotkał się m.in. z prezydentem Władimirem Putinem. Opowiedział się za zniesieniem sankcji wobec Rosji i normalizacją stosunków z Moskwą. Władze rosyjskie krytykują politykę migracyjną Merkel. Rosyjskie naloty lotnicze na syryjskie miasta są przyczyną ucieczek mieszkańców Syrii.

Z Berlina Jacek Lepiarz
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (204)
Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
978
~stop NWO 2016-02-09 (21:21) 9 godzin i 53 minut temu

Czy ludzie w Europie są ślepi i tacy idioci by zadać sobie zasadnicze pytanie: skąd całe stada młodych zdrowych nierobów, biedaków w wieku poborowym z Bliskiego wschodu stać na opłacenie przemytników w wysokości 10 - 15 tysięcy dolarów? A odpowiedz może być prosta i oczywista - otóż to jest desant islamski opłacony przez państwo islamskie bądź też nawet przez same USA celem partyzanckiego najazdu, podboju i zniszczenia krajów UE! Obawiam się że to co ma miejsce teraz jest celowo czynione z premedytacją przy pełnej aprobacie masońskiej UE celem wywołania konfliktu na szeroką skalę - wszyscy pamiętamy o konflikcie na Bałkanach z lat 90 !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 21

Nie zgadzam się z opinią
23
Zgadzam się z opinią
1137
~gonic 2016-02-09 (20:50) 10 godzin i 24 minut temu

Bravo Seehofer. Gonic Merkel wraz z jej "uchodzcami". Pierwszy raz w historii powojennej Europy znalazl sie ktos, kto zamiast chronic granice przed nielegalnymi imigrantami, zaprasza ich i zawiesza obowiazujace prawo. Nie dziwie sie, ze mowi sie o trybunale stanu

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
34
Zgadzam się z opinią
1237
~mkl 2016-02-09 (20:45) 10 godzin i 29 minut temu

Ten z Bawarii to jedyna mądra osoba w Niemczech

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8