Strona główna serwisu
"Polskie SS" w kanadyjskiej książce. Interwencja ambasadora

"Polskie SS" w kanadyjskiej książce. Interwencja ambasadora

• W wydanej w Kanadzie książce pojawiło się sformułowanie "polish SS"
• W sprawie interweniowała już polska ambasada w Ottawie
Określenia "Polish SS" użyto w książce zatytułowanej "Flight and Freedom. Stories of Escape to Canada" wydanej przez kanadyjskie wydawnictwo "Between the Lines". Pojawia się ono w rozdziale o historii polskiego kombatanta Maxa Farbera, który przeżył II wojnę światową i emigrował do Kanady.



Ambasador RP w Kanadzie Marcin Bosacki wysłał list do szefowej wydawnictwa "Between the Lines" Amandy Crocker.




Dyplomata napisał, że użyte w książce określenie jest obraźliwe dla wszystkich Polaków. Podkreślił, że polscy obywatele są najczęściej honorowani odznaczeniami "Sprawiedliwi wśród Narodów Świata". Zaznaczył, że oczekuje, iż książka zostanie wycofana ze sklepów i bibliotek. Domaga się też publicznych przeprosin, także w mediach społecznościowych.

WP/RMF FM

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (90)
Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
241
~adam 2016-02-05 (11:25) 7 godzin i 24 minut temu

Władze Polski powinny wytoczyć proces wydawcy z wielomilionowym odszkodowaniem. Tylko tak można sprawić, żeby w końcu ludzie zaczęli myśleć, co piszą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
184
~M 2016-02-05 (11:22) 7 godzin i 27 minut temu

Może starczy tego dyplomatycznego bełkotu. Najwyższy czas wytaczać sprawy sądowe o zadośćuczynienie, zwłaszcza na kontynencie Ameryki Północnej można liczyć na ogromne odszkodowania. Jeden, dwa przykłady, może jakieś bankructwo i zaczną ludzie myśleć

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
177
~observer 2016-02-05 (11:20) 7 godzin i 29 minut temu

Pozwac frajerów i tyle

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
65
~tutya 2016-02-05 (11:23) 7 godzin i 26 minut temu

Nazwisko autorki z domu brzmi Goldberg ,wiecej chyba dodawac nie trzeba co to za Kanadyjka jest ;-)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
45
~tango 2016-02-05 (11:24) 7 godzin i 25 minut temu

Uderzenie wyprzedzające. Ukraińska diaspora banderowska stoi w cieniu, my musimy się oczyszczać.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
42
~Verayher 2016-02-05 (11:44) 7 godzin i 5 minut temu

Typowa zachodnia manipulacja kreowana od lat przez propagandę niemiecką i najbardziej antypolskie kręgi amerykańskich żydowskich ortodoksów.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
41
~ss 2016-02-05 (11:36) 7 godzin i 13 minut temu

Kanadyjskie Ciemniaki !!!Masakra u nas dzieci się uczy o Kanadzie ,USA a tam 90 % społeczeństwa nie wie gdzie leży Polska !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
36
~Misiu 2016-02-05 (11:36) 7 godzin i 13 minut temu

Polska "dyplomacja" ją to o kant suchej D**Y rozbić !!!! Dopóki będą tylko protestować to nic nie zdziałają !!!! Należy gnoi podać do sądu i zażądać wysokie odszkodowanie !!!! Gwarantuje że już nikt w świecie nie będzie się "MYLIŁ" !!!!!! Tak robią żydzi i mają spokój !!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
35
~m 2016-02-05 (11:46) 7 godzin i 3 minuty temu

Polacy jako jedyni nie mieli ''polskiego oddziału SS". Przeciwnie ''nasi bracia z Ukrainy" i inni . SS -Galizien, Rona,Legion Łotewski SS - (łot. LatvieĹĄu leÄŁions),Lietuvos vietinė rinktinė (Litewski Korpus Lokalny) itd, itp.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
33
~zalamany 2016-02-05 (11:56) 6 godzin i 53 minut temu

Powinnismy zadac odszkodawania w grubych milonach, a nie przeprosin. Dlaczego nikt Zydom nie podskakuje? Bo powiesz o nich cos co jest niezgodne z historia, a oni wszczynaja raban i zadaja pieniedzy, stad wszyscy sa tacy na nich wyczuleni. Obama powiedzial "Polskie obozy koncentracyjne" i co zrobilismy?! Poprosilismy o pisemne przeprosiny, i co to dalo?! Jakbysmy zazadali ogromnych odszkodowan to nikt tak chetnie nie pisal by Polish SS, zastanowil by sie kilka razy, sprawidzil historie, a tak to pisza co im wygodniej, bo wiedza ze jedyne co bedziemy chcieli to przeprosin. Z taka polityka za kilkanascie lat, to my bedziemy okreslani jako Poslkie obozy smierci, Polskie SS. Historia jest zamazywana na nasza niekorzysc, a nasi przedstawiciele nic sobie z tego nie robia. Żądanie pisemnych przeprosin nigdy nie wywrze tyle emocji co skierowanie sprawy do sadu na 100mln$. Wtedy by zapamietali.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
33
~Paweł 2016-02-05 (11:48) 7 godzin i 1 minutę temu

Kodowcy !! , co Wy na ten temat ??

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
29
~muchucuu 2016-02-05 (11:48) 7 godzin i 1 minutę temu

Plony tuskowej polityki historycznej.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
27
~Alayne Stone 2016-02-05 (11:46) 7 godzin i 3 minuty temu

Świat już dziesiątki razy mówił że ma wyje*ane na Polskę. Chyba tylko u nas jeszcze wiemy że to Niemcy rozpętały 2WŚ. Ciekawe kiedy w Polskich podręcznikach zaczną pisać o Polskim SS

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
23
~baalafoumouk 2016-02-05 (11:47) 7 godzin i 2 minuty temu

ukarać finansowo i żądać publicznych przeprosin i sprostowania, to nauczy wszystkich manipulatorów od celowego niszczenia wizerunku

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
23
~Bingo 2016-02-05 (11:42) 7 godzin i 7 minut temu

Nie list tylko wytoczyć proces

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
19
~dr 2016-02-05 (11:50) 6 godzin i 59 minut temu

Max Farber z narodu wybranego.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
16
~xyz 2016-02-05 (11:46) 7 godzin i 3 minuty temu

Ten Max Farber to raczej góral ze wzgórz Golan, nie ma się więc co specjalnie dziwić.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
13
~ccc 2016-02-05 (11:46) 7 godzin i 3 minuty temu

To ma być ten jego tekst do wydawnictwa? No to powiem, że jak na dyplomatę to się słabo wysilił... Żenada.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
11
~the us polak 2016-02-05 (11:55) 6 godzin i 54 minut temu

Golym okiem widac ze ciagle powtarzanie o polskich obozach w prasie na calym swiecie to zamierzona robota garbatych nosow.....Teraz dodaja polish ss a za 10 lat beda udowadniac ze Hitler mial polskie korzenie i dlatego jako polski antysemita mordowal garbatych Co do stalina to wszyscy juz wiemy ze jako Polak wyzabijal tylko swoich a polscy oficerowie w Katyniu sami popelnili zbiorowe samobojstwo strzelajac sobie w tyl glowy .Pogratulowac pomyslow .........

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
11
~Propaganda 2016-02-05 (11:44) 7 godzin i 5 minut temu

Tak własnie traktuje sie słabe państwa. Mozna je opluwać wprowadzać sankcje a to wszystko przez wojne Polsko Polską!

odpowiedz