więcej

Politolog Nedim Useinov dla WP.PL: Putin jest gotów zabijać ludzi na Krymie .

Logo dostawcy  WP.PL |  dodane 2014-03-01 (18:50) 9 miesięcy 18 dni 20 godzin i 36 minut temu
drukuj

To już nie jest pokaz rosyjskiej siły. Władimir Putin jest gotów, by zabijać. Zagrożenie wojną jest realne. Wszystko zostało zaplanowane przez Władimira Putina już kilka miesięcy temu. Teraz nie zatrzyma się przed nikim, ofiary, rozlew krwi są wliczone w cenę zatrzymania integracji europejskiej na Ukrainie - powiedział WP.PL Nedim Useinov, ukraiński politolog i działacz społeczny, z pochodzenia Tatar krymski.

Nedim Useinov tłumaczy w rozmowie z WP.PL, że celem działań Putina jest zatrzymanie integracji europejskiej na Ukrainy za wszelką cenę. –
Putin traktuje Ukrainę przedmiotowo, jako kraj podporządkowany Rosji Nedim Useinov, ukraiński politolog i działacz społeczny
Putin traktuje Ukrainę przedmiotowo, jako kraj podporządkowany Rosji. Ambicje mocarstwowe prezydenta Rosji są tak rozbuchane, że na jego decyzje nie będą miały wpływu żadne umowy czy zobowiązania międzynarodowe. Putin jest przekonany, że na Zachodzie nie będzie pełnej mobilizacji, zabranie solidarności, by Ukrainę obronić.

Pytany, czy Rosji zależy od oderwaniu Półwyspu Krymskiego od Ukrainy, mówi: - Wątpię, by mu zależało na przyłączeniu Krymu i wschodniej Ukrainy do Rosji. To regiony z ogromnymi problemami gospodarczymi, trudne do finansowego udźwignięcia. Dlatego Putin woli, by pozostały w składzie Ukrainy, ale były elementem sterowania, narzędziem do wpływania na władze w Kijowie. Chce rządu, który nie będzie integrował się z Zachodem. Aby to osiągnąć, jest gotów zabijać ludzi na Krymie i całej Ukrainie.

- Prezydent Federacji Rosyjskiej jest przekonany, że Zachodowi nie starczy siły woli na wsparcie Ukrainy. W Gruzji, gdy w 2008 roku doszło do podobnego konfliktu, choć Zachód nie siedział z założonymi rękoma, Putinowi udało się osiągnąć cel – mówi Useinov.




(neska)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 66 58.41%
nie 47 41.59%

Przeczytaj też

Jak powstrzymać Rosję i Putina?

aktualizacja 2014-03-03 (07:19) 9 miesięcy 17 dni 8 godzin i 7 minut temu

Krymski Tatar: najbardziej zaskakuje tempo zmian

dodane 2014-03-01 (17:46) 9 miesięcy 18 dni 21 godzin i 40 minut temu

Ukraiński politolog Nedim Useinov: Władimir Putin gwałci umowy międzynarodowe

dodane 2014-03-01 (17:49) 9 miesięcy 18 dni 21 godzin i 37 minut temu

Symferopol zadowolony z wniosku Władimira Putina o użycie wojsk na terytorium Ukrainy

dodane 2014-03-01 (17:35) 9 miesięcy 18 dni 21 godzin i 51 minut temu

materiał wideo

Ukraiński deputowany Ołeh Laszko: Rosja wypowiedziała nam wojnę

aktualizacja 2014-03-01 (17:38) 9 miesięcy 18 dni 21 godzin i 48 minut temu
materiał foto

Janukowycz pokazał się światu

dodane 2014-02-28 (14:57) 9 miesięcy 22 dni i 29 minut temu

materiał foto

Na Krymie od kilku dni niespokojnie

dodane 2014-02-27 (09:18) 9 miesięcy 23 dni 6 godzin i 8 minut temu

W innych serwisach


Opinie (389)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

121
52
~Polak 2014-03-01 (19:56) 9 miesięcy 18 dni 19 godzin i 30 minut temu

Do tych co za Rosją ...wy chyba zapomnielicie co stało się w KATYNIU !

odpowiedz

pokaż 20 ukrytych odpowiedzi

80
23
~tru 2014-03-01 (19:31) 9 miesięcy 18 dni 19 godzin i 55 minut temu

A czy Rosjanie są gotowi umierać za Krym ? Jeśli Zachód przyjdzie z pomocą Ukrainie , Al-Khaida - Tatarom Krymskim a Chiny - mniejszości chińskiej na Syberii - to będzie koniec Imperium . Rozpoczynając wojnę trzeba być gotowym na śmierć . Własną też . A może nawet przede wszystkim .

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

83
36
~Mateusz 2014-03-01 (19:39) 9 miesięcy 18 dni 19 godzin i 47 minut temu

Ludzie wy chyba nie rozumiecie sytuacji, przedstawie w czym rzecz na przykładzie Polski. W Katowicach wybucha zadyma, chcą autonomii - przyłączenia do Niemiec, Niemcy apelują o wolność dla Katowic tym samym przyłączając je do swojego kraju. Polska nie zgadza się na to - i teraz jest odbierana przez świat jako agresywny kraj, który rości sobie bezpodstawnie prawa do Katowic i NAJLEPSZE. Rosja ingeruje się w nasz spór z Niemcami :) Mam nadzieje, że większość z Was zrozumiała..

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

42
8
~M. 2014-03-01 (19:58) 9 miesięcy 18 dni 19 godzin i 28 minut temu

No coż, jak by nie patrzeć, to Putin jest prezydentem Rosji, który dba o bezpieczeństwo i dobrostan Rosjan poza granicami, a dokładne na terenach tzw. bliskej zagranicy. My mamy prezydenta, który nie dba nawet o Polaków w kraju:-P

odpowiedz

43
13
~cb 2014-03-01 (19:32) 9 miesięcy 18 dni 19 godzin i 54 minuty temu

Putin chce jak Hitler.Po olimpiadzie woojna!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

34
5
~Przyszłość 2014-03-01 (21:43) 9 miesięcy 18 dni 17 godzin i 43 minuty temu

Interwencja Rosji już jest. Teraz czekamy na interwencje USA , a później w najgorszym przypadku wybuchu 3 wojny światowej...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

26
2
~Sigwald 2014-03-01 (22:05) 9 miesięcy 18 dni 17 godzin i 21 minut temu

Wysoko zaszedł ten kiepski oficer KGB

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

29
5
~Verter 2014-03-01 (19:55) 9 miesięcy 18 dni 19 godzin i 31 minut temu

carowie Rosji - LENIN - STALIN - PUTIN...a wszystko cholera na IN się kończyło...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

33
11
~sznur 2014-03-01 (22:51) 9 miesięcy 18 dni 16 godzin i 35 minut temu

putin kryminalista kgb pluje w twarz calemu swiatu,

odpowiedz

32
10
~MARIA 2014-03-01 (19:54) 9 miesięcy 18 dni 19 godzin i 32 minuty temu

TAKI SAM BANDZIOR - JAK JÓZEF STALIN.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

29
7
~popcorn 2014-03-01 (19:32) 9 miesięcy 18 dni 19 godzin i 54 minuty temu

Ja chce wiedziec co USA o tym wszystkim mysli, napiszcie prosze!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

23
2
~SAM 2014-03-01 (19:44) 9 miesięcy 18 dni 19 godzin i 42 minuty temu

W Polsce bieda a my martwimy sie Ukraina ??? O to chodzi ....

odpowiedz

44
24
~tajga 2014-03-01 (19:56) 9 miesięcy 18 dni 19 godzin i 30 minut temu

faszystowska rosja jest zagrożeniem dla pokoju

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

24
4
~ANIOŁ 2014-03-01 (19:28) 9 miesięcy 18 dni 19 godzin i 58 minut temu

Jak wyście wymordowali kilkaset tysięcy bezbronnych polaków to jest cacy ??? i jeszcze żądacie od Polski Przemyśla i innych miast Polskich ty banderowcu

odpowiedz

21
1
~fikus 2014-03-01 (19:19) 9 miesięcy 18 dni 20 godzin i 7 minut temu

USA, Anglia, Francja i Niemcy zostawią Ukraińców samym sobie...

odpowiedz

18
0
~feliks 2014-03-01 (19:55) 9 miesięcy 18 dni 19 godzin i 31 minut temu

Nie dobrze, bo świat może zobaczyć jak działa antymateria!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

18
0
~Drisst 2014-03-01 (19:31) 9 miesięcy 18 dni 19 godzin i 55 minut temu

to dolewanie oliwy do ognia przez media jest żałosne.

odpowiedz

17
0
~nic nie zrobia 2014-03-01 (19:54) 9 miesięcy 18 dni 19 godzin i 32 minuty temu

putin ma racje europa nic nie zrobi w razie konfliktu

odpowiedz

17
1
~AmA 2014-03-01 (19:46) 9 miesięcy 18 dni 19 godzin i 40 minut temu

Zachód postąpi z Ukrainą tak jak kiedyś z Polską . Oni nie będą się narażali . Ruski dobrze o tym wiedzą i czuja się pewnie .

odpowiedz

16
0
~INNY ŚWIAT TO ROSJA 2014-03-01 (19:40) 9 miesięcy 18 dni 19 godzin i 46 minut temu

A może wzmocnić wschodnie granice Polski? Tylko czym? kim? A może modlić się o pokój? A może to początek końca? A może III wojna światowa? A może Zachód jak w 1939 umyje ręce i schowa głowę w piasku? A może wyłączą ci komputer prędzej niż myślisz?

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 9 godzin i 31 minut temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabójstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 14 godzin i 31 minut temu

Protest przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej
dodane 2014-12-20 (07:45) 7 godzin i 41 minut temu

Co obcokrajowców dziwi w naszym Bożym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 10 godzin i 8 minut temu

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 1 dzień 4 godziny i 26 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29950