więcej

Politolog Nedim Useinov dla WP.PL: Putin jest gotów zabijać ludzi na Krymie .

Logo dostawcy  WP.PL |  dodane 2014-03-01 (18:50) 8 miesięcy 24 dni 19 godzin i 55 minut temu
drukuj

To już nie jest pokaz rosyjskiej siły. Władimir Putin jest gotów, by zabijać. Zagrożenie wojną jest realne. Wszystko zostało zaplanowane przez Władimira Putina już kilka miesięcy temu. Teraz nie zatrzyma się przed nikim, ofiary, rozlew krwi są wliczone w cenę zatrzymania integracji europejskiej na Ukrainie - powiedział WP.PL Nedim Useinov, ukraiński politolog i działacz społeczny, z pochodzenia Tatar krymski.

Nedim Useinov tłumaczy w rozmowie z WP.PL, że celem działań Putina jest zatrzymanie integracji europejskiej na Ukrainy za wszelką cenę. –
Putin traktuje Ukrainę przedmiotowo, jako kraj podporządkowany Rosji Nedim Useinov, ukraiński politolog i działacz społeczny
Putin traktuje Ukrainę przedmiotowo, jako kraj podporządkowany Rosji. Ambicje mocarstwowe prezydenta Rosji są tak rozbuchane, że na jego decyzje nie będą miały wpływu żadne umowy czy zobowiązania międzynarodowe. Putin jest przekonany, że na Zachodzie nie będzie pełnej mobilizacji, zabranie solidarności, by Ukrainę obronić.

Pytany, czy Rosji zależy od oderwaniu Półwyspu Krymskiego od Ukrainy, mówi: - Wątpię, by mu zależało na przyłączeniu Krymu i wschodniej Ukrainy do Rosji. To regiony z ogromnymi problemami gospodarczymi, trudne do finansowego udźwignięcia. Dlatego Putin woli, by pozostały w składzie Ukrainy, ale były elementem sterowania, narzędziem do wpływania na władze w Kijowie. Chce rządu, który nie będzie integrował się z Zachodem. Aby to osiągnąć, jest gotów zabijać ludzi na Krymie i całej Ukrainie.

- Prezydent Federacji Rosyjskiej jest przekonany, że Zachodowi nie starczy siły woli na wsparcie Ukrainy. W Gruzji, gdy w 2008 roku doszło do podobnego konfliktu, choć Zachód nie siedział z założonymi rękoma, Putinowi udało się osiągnąć cel – mówi Useinov.




(neska)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 66 58.41%
nie 47 41.59%

Przeczytaj też

Jak powstrzymać Rosję i Putina?

aktualizacja 2014-03-03 (07:19) 8 miesięcy 23 dni 7 godzin i 26 minut temu

Krymski Tatar: najbardziej zaskakuje tempo zmian

dodane 2014-03-01 (17:46) 8 miesięcy 24 dni 20 godzin i 59 minut temu

Ukraiński politolog Nedim Useinov: Władimir Putin gwałci umowy międzynarodowe

dodane 2014-03-01 (17:49) 8 miesięcy 24 dni 20 godzin i 56 minut temu

Symferopol zadowolony z wniosku Władimira Putina o użycie wojsk na terytorium Ukrainy

dodane 2014-03-01 (17:35) 8 miesięcy 24 dni 21 godzin i 10 minut temu

materiał wideo

Ukraiński deputowany Ołeh Laszko: Rosja wypowiedziała nam wojnę

aktualizacja 2014-03-01 (17:38) 8 miesięcy 24 dni 21 godzin i 7 minut temu
materiał foto

Janukowycz pokazał się światu

dodane 2014-02-28 (14:57) 8 miesięcy 28 dni 23 godziny i 48 minut temu

materiał foto

Na Krymie od kilku dni niespokojnie

dodane 2014-02-27 (09:18) 8 miesięcy 30 dni 5 godzin i 27 minut temu

W innych serwisach


Opinie (389)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

121
52
~Polak 2014-03-01 (19:56) 8 miesięcy 24 dni 18 godzin i 49 minut temu

Do tych co za Rosją ...wy chyba zapomnielicie co stało się w KATYNIU !

odpowiedz

pokaż 20 ukrytych odpowiedzi

57
152
~lubovitz 2014-03-01 (19:20) 8 miesięcy 24 dni 19 godzin i 25 minut temu

Niech żyje Putin.

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

0
0
~januszek 2014-03-03 (17:10) 8 miesięcy 22 dni 21 godzin i 35 minut temu

jak zyl prezydent ukrainy
Wie ktos moze co sie stanie z tym co posiadal Janukowicz?. Chodzi mi o rzeczy ktore znajdziecie po wpisaniu w google 'jak zyl prezydent ukrainy uinnych'. Pewnie tak tego nie zostawi.

odpowiedz

6
3
~Putin to Kurwa! 2014-03-02 (00:46) 8 miesięcy 24 dni 13 godzin i 59 minut temu

Putin ZAWSZE był gotów zabijać nie tylko ludzi na Krymie! Udowodnił to podczas ZAMACHU w Smolęńsku!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~2223 2014-03-02 (13:45) 8 miesięcy 24 dni 1 godzinę i 1 minutę temu

"wszystko zostalo zaplanowane" tak ale przez żydow na stołkach

odpowiedz

4
1
~Mirek 2014-03-02 (12:45) 8 miesięcy 24 dni 2 godziny i 1 minutę temu

Putin pokazał szybkość,skuteczność i bezwzględność działania, a nasi panowie z Unijnego Parlamentu i dowódcy NATO nie mięli ochoty przerywać sobie weekendu, zaczną obradować od poniedziałku kiedy urzędy i administracja na Krymie będą opanowane przez Ruskich, tak samo Unia i NATO pomagała Czeczenom i Gruzinom - banda leniwych dygnitarzy którzy za ciężką kasę potrafią jedynie uchwalać wymiary ogórka. To jest początek rozpadu Unii.

odpowiedz

31
49
~miś 2014-03-01 (19:44) 8 miesięcy 24 dni 19 godzin i 1 minutę temu

no i dobrze !!! niech zabija , a ilu Ukraińców pozbawiło życia Polaków ?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

2
0
~wp 2014-03-02 (11:02) 8 miesięcy 24 dni 3 godziny i 43 minuty temu

jak cos sie dzieje to putin zaraz wojny chce.a nasi to naprawde szybko zapomnieli co w katyniu sie stalo.

odpowiedz

3
3
~zielony 2014-03-02 (10:15) 8 miesięcy 24 dni 4 godziny i 30 minut temu

Bez przesady, Putin to zwykły idiota. Inaczej nie tworzył by sobie wrogich państw dookoła Rosji. Hitler też fikał do czasu...

odpowiedz

29
5
~Verter 2014-03-01 (19:55) 8 miesięcy 24 dni 18 godzin i 50 minut temu

carowie Rosji - LENIN - STALIN - PUTIN...a wszystko cholera na IN się kończyło...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
3
~J. 2014-03-01 (19:22) 8 miesięcy 24 dni 19 godzin i 23 minuty temu

Przyszłość zakrywa ciemna strona mocy.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

16
7
~jaca 2014-03-01 (19:53) 8 miesięcy 24 dni 18 godzin i 52 minuty temu

Putin oszalał.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

6
0
~zms 2014-03-02 (08:10) 8 miesięcy 24 dni 6 godzin i 35 minut temu

NIGDY WIĘCEJ WOJNY!

odpowiedz

11
1
~754675 2014-03-01 (19:22) 8 miesięcy 24 dni 19 godzin i 23 minuty temu

Ciekawe czy naprawdę wyniknie z tego wojna hmm

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

14
39
~rad na pol 2014-03-01 (22:52) 8 miesięcy 24 dni 15 godzin i 53 minuty temu

Krym jest ruski od dawna i o co wam chodzi ? Chcecie ten Krym dołączyć do Polski ?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
0
~k.k 2014-03-02 (07:36) 8 miesięcy 24 dni 7 godzin i 9 minut temu

Nie ludzi tylko faszystów.

odpowiedz

4
3
~drq 2014-03-02 (01:13) 8 miesięcy 24 dni 13 godzin i 32 minuty temu

Śmierć Putinowi! Jakżesz Rosji daleko jeszcze do cywilizacji.

odpowiedz

5
1
~xxx 2014-03-02 (00:53) 8 miesięcy 24 dni 13 godzin i 52 minuty temu

zastanawiam sie ciągle co powiedzą te osły co chcą wojny, co zrobią jak wojna zajdzie tak daleko ze na ich oczach będą mordowac ich bliskich?? niech sie dzieje co chce ale ja nie zamierzam patrzec jak moje małe dzieci giną na moich oczach........Boże kto normalny chce wojny??? polowa tu nie normalnych .....madrzy tu na forum a potem płakać będą......

odpowiedz

18
4
~moon 2014-03-01 (19:59) 8 miesięcy 24 dni 18 godzin i 46 minut temu

przecierz Putin to owiele wiekszy zbrodniarz niz Janukowycz ... musi dbac o to zeby miec poparcie w rosi ... jesli straci wladze to z ciupy nie wyjdzie do konca zycia ... stad wojna na ukrainie ...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
0
~Jarek 2014-03-01 (20:22) 8 miesięcy 24 dni 18 godzin i 23 minuty temu

Ja się zastanawiam już nad tym gdzie uderzą pierwsze głowice nuklearne. Bo jak tylko kolejne państwa zaczną sie przyłączać do konfliktu to zacznie sie totalna rozpierducha. A ruscy widać to najwięksi fanatycy więc nie poluzują. Zas amerykanie też nie popuszczą zwłaszca ruskim Tak to tylko kwestia czasu. Narazie tylko rozgrywki wojsk lądowych a skonczy sie sytuacją nie do opanowania . Obecna technologia militarna jaka dysponują mocarstwa aż kusi do złego. Kwestia tylko kto pierwszy nie wytrzyma, przyłączy się do konfliktu i uderzy z cała mocą. wtedy nastapi reakcja łańcuchowa nie do zahamowania.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Mężczyzna zginął pod kołami Pendolino podczas jazdy testowej
dodane 2014-11-25 (17:49) 20 godzin i 56 minut temu

Rosja po raz kolejny przestrzega Ukrainę przed dążeniem do NATO
dodane 2014-11-25 (17:15) 21 godzin i 30 minut temu

20 złotych za głos? W Płocku rusza śledztwo
dodane 2014-11-25 (18:05) 20 godzin i 40 minut temu

Zatrzymano 2 osoby ws. zabójstwa Jarosława Ziętary
dodane 2014-11-25 (10:03) 1 dzień 4 godziny i 42 minuty temu

Kalisz atakuje Millera: to zamach na demokrację
dodane 2014-11-25 (09:09) 1 dzień 5 godzin i 36 minut temu

"Wpadka" służb specjalnych. SWW zdekonspirowana?
dodane 2014-11-25 (08:10) 1 dzień 6 godzin i 35 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.