Strona główna serwisu
Policja zatrzymała dwie osoby planujące zamach w Brukseli

Policja zatrzymała dwie osoby planujące zamach w Brukseli

• Belgijska policja aresztowała dwie osoby podejrzane o przygotowywanie zamachów w Brukseli w okresie noworocznym
• Zatrzymań dokonano w różnych częściach kraju w niedzielę i poniedziałek
• Przesłuchano w sumie sześć osób, ale cztery z nich zwolniono
Belgijska policja aresztowała dwie osoby w różnych częściach kraju w niedzielę i poniedziałek, podejrzewając je o przygotowywanie zamachów w Brukseli w okresie noworocznym - poinformowała federalna prokuratura.W następstwie przeszukań domów w Brukseli i prowincji Brabancja Flamandzka, a także w Liege, na wschodzie kraju, przesłuchano w sumie sześć osób, ale cztery z nich zwolniono. Nie podano płci podejrzanych.


Policja znalazła odzież militarną i materiały propagandowe Państwa Islamskiego, ale żadnej broni czy materiałów wybuchowych. Operacja nie była związana z listopadowymi atakami terrorystycznymi w Paryżu - przekazała prokuratura.

Kolejna akcja policji w Belgii

Tydzień temu belgijska policja zatrzymała trzy osoby, a następnie w poniedziałek rano w ramach nowego przeszukania w tym samym śledztwie - dwie kolejne osoby. Dzień później, po przesłuchaniu, cała piątka została zwolniona.


Prokuratura nie sprecyzowała, kim byli zatrzymani ani z jakiego powodu śledczy chcieli ich przesłuchać. Wcześniej podawano, że operacja ma związek z paryskimi zamachami, ale nie bezpośrednio z poszukiwaniami głównego podejrzanego, który pozostaje na wolności, Salaha Abdeslama. Informowano, że podstawę do przeszukań uzyskano na podstawie analizy billingów telefonicznych.

Z informacji podanych przez władze francuskie wiadomo, że Abdeslam przez pierwsze cztery godziny po atakach ukrywał się, a następnie zadzwonił do znajomych, Mohammeda Amriego i Hamzy Attou, by po niego przyjechali. Następnie udali się do Brukseli; po drodze byli kontrolowani przez policję we francuskim Cambrai, ale nie zostali zatrzymani, bo służby nie znały wówczas tożsamości sprawców zamachów.

W rezultacie serii ataków przeprowadzonych 13 listopada w różnych częściach Paryża zginęło 130 osób, a ok. 350 zostało rannych. Do zamachów przyznało się Państwo Islamskie.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (47)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
106
~Wolter 2015-12-29 (09:36) 16 godzin i 9 minut temu

Jakie osoby???? To nie były osoby lecz islamskie squr...yny, padlina społeczna Europy!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
94
~kasiek 2015-12-29 (09:33) 16 godzin i 12 minut temu

Znowu islamscy imigranci.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
68
~qwerty 2015-12-29 (09:44) 16 godzin i 1 minutę temu

PETRU nie SLUBNY syn TUSKA !!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3