Strona główna serwisu
Policja zatrzymała dwie osoby planujące zamach w Brukseli

Policja zatrzymała dwie osoby planujące zamach w Brukseli

• Belgijska policja aresztowała dwie osoby podejrzane o przygotowywanie zamachów w Brukseli w okresie noworocznym
• Zatrzymań dokonano w różnych częściach kraju w niedzielę i poniedziałek
• Przesłuchano w sumie sześć osób, ale cztery z nich zwolniono
Belgijska policja aresztowała dwie osoby w różnych częściach kraju w niedzielę i poniedziałek, podejrzewając je o przygotowywanie zamachów w Brukseli w okresie noworocznym - poinformowała federalna prokuratura.



W następstwie przeszukań domów w Brukseli i prowincji Brabancja Flamandzka, a także w Liege, na wschodzie kraju, przesłuchano w sumie sześć osób, ale cztery z nich zwolniono. Nie podano płci podejrzanych.


Policja znalazła odzież militarną i materiały propagandowe Państwa Islamskiego, ale żadnej broni czy materiałów wybuchowych. Operacja nie była związana z listopadowymi atakami terrorystycznymi w Paryżu - przekazała prokuratura.

Kolejna akcja policji w Belgii

Tydzień temu belgijska policja zatrzymała trzy osoby, a następnie w poniedziałek rano w ramach nowego przeszukania w tym samym śledztwie - dwie kolejne osoby. Dzień później, po przesłuchaniu, cała piątka została zwolniona.


Prokuratura nie sprecyzowała, kim byli zatrzymani ani z jakiego powodu śledczy chcieli ich przesłuchać. Wcześniej podawano, że operacja ma związek z paryskimi zamachami, ale nie bezpośrednio z poszukiwaniami głównego podejrzanego, który pozostaje na wolności, Salaha Abdeslama. Informowano, że podstawę do przeszukań uzyskano na podstawie analizy billingów telefonicznych.

Z informacji podanych przez władze francuskie wiadomo, że Abdeslam przez pierwsze cztery godziny po atakach ukrywał się, a następnie zadzwonił do znajomych, Mohammeda Amriego i Hamzy Attou, by po niego przyjechali. Następnie udali się do Brukseli; po drodze byli kontrolowani przez policję we francuskim Cambrai, ale nie zostali zatrzymani, bo służby nie znały wówczas tożsamości sprawców zamachów.

W rezultacie serii ataków przeprowadzonych 13 listopada w różnych częściach Paryża zginęło 130 osób, a ok. 350 zostało rannych. Do zamachów przyznało się Państwo Islamskie.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (47)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
106
~Wolter 2015-12-29 (09:36) 13 godzin i 28 minut temu

Jakie osoby???? To nie były osoby lecz islamskie squr...yny, padlina społeczna Europy!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
94
~kasiek 2015-12-29 (09:33) 13 godzin i 31 minut temu

Znowu islamscy imigranci.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
68
~qwerty 2015-12-29 (09:44) 13 godzin i 20 minut temu

PETRU nie SLUBNY syn TUSKA !!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
47
mar911 2015-12-29 (10:02) 13 godzin i 2 minuty temu

Taka będzie ubogacona Europa. Podziękujmy Angeli za zapraszanie, Włochom za wyławianie itd Strefa Schengen się lada moment skończy, może i dobrze. Powinniśmy bardzo, bardzo pilnować naszych granic, by się nie "ubogacić" jak Niemcy, Francja czy Szwecja.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
42
~djsalem 2015-12-29 (09:42) 13 godzin i 22 minut temu

Pewnie znowu Belgowie :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
41
~mieszkaniec Brukseli 2015-12-29 (10:05) 12 godzin i 59 minut temu

władze Brukseli i innych belgijskich miast (już tylko z nazwy) budują islamistom meczety przy których powstają lokalne komórki aktywistów dżihadu szkolących się jak unicestwiać niewiernych-to są fakty a całe te akcje policji to pic na wodę dla ogłupionego lewacką propagandą społeczeństwa ( np. Le Soir)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
39
~agata 2015-12-29 (10:13) 12 godzin i 51 minut temu

przymusowa sterylizacja muzułmanek i kastracja muzułmanów przybywających do Europy byłaby jakimś sensownym rozwiązaniem

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
38
~Mohamed 2015-12-29 (09:55) 13 godzin i 9 minut temu

my chcieć dużo pieniędzy, domy i samochody-wy pracować na wyznawców proroka Mahometa a my robić szariat i dżihad -islam już wkrótce być oficjalną i jedyna dozwolona religia w UE jak chcieć nasza siostra w wierze Merkel

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
28
~pepe 2015-12-29 (10:00) 13 godzin i 4 minuty temu

Dlaczego ci rasiści zatrzymali biednych ludzi którzy chcieli tylko wzbogacić kulturowo zacofany kraj w Europie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
28
~Petru! 2015-12-29 (10:56) 12 godzin i 8 minut temu

A co na to nasza wyrocznia Pan Petru? Przecież Nowoczesna i jej satelita KOD - bardzo chcą, aby Polska została ubogacona kulturowo w imię... ślepego posłuszeństwa Kanclerz Merkel...niedemokratycznej szefowej Unii

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
25
~BERLINER 2015-12-29 (09:52) 13 godzin i 12 minut temu

Propaganda jak za ZSRR, że coś robią, jakoś w Francji nie zapobiegli zamachowi - Złodzieje powiadamiają gdzie będzie napad na bank

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
25
~jajakobyły 2015-12-29 (09:49) 13 godzin i 15 minut temu

Aresztowali i zwolnili - znaczy są ślepi.Działają po omacku.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
25
~I sekretarz PO 2015-12-29 (10:54) 12 godzin i 10 minut temu

A co na to Komitet Obrony Demokracji - przecież to gnębienie i dyskryminowanie muzułmańskiej mniejszości! Więcej swobód dla muzułmanów! W imię demokracji...a tymczasem oni za 10-15 lat wprowadzą oczywiście demokratycznie - w końcu mnożą się tam utrzymywani przez rodowitych Belgów na zasiłkach jak koty... prawo szariatu. W pełni demokratycznie i zgodnie z konstytucją... po prostu większością. Jeśli chcemy tego w Polsce popierajmy KOD, PO i Nowoczesną! Oni bardzo chcą uchodźców w Polsce!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
28
~kobieta 2015-12-29 (10:19) 12 godzin i 45 minut temu

nie wiem jak wy kobiety ale ja już za przykładem frau Merkel kupiłam sobie burkę i hadżib, bo widząc ten islamski najazd barbarzyńców wkrótce to będzie niezbędne by wyjść na ulicę. Co prawda PiS utrudnia UE plany islamizacji Polski ale jak PO i Petru dorwą się do władzy to będziemy kalifatem

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
22
~had 2015-12-29 (09:46) 13 godzin i 18 minut temu

Typowa propaganda a co do czego zostaną zwolnieni i jeszcze policja ich przeprosi , teraz co tydzień będzie kilka takich spektakularnych akcji .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
20
~Marian 2015-12-29 (10:57) 12 godzin i 7 minut temu

No tak, ale ile wartości kulturowych wnieśli muzułmanie do kalifatu belgijskiego, ile wartości do światowego dziedzictwa kultury.....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
20
~nawrot 2015-12-29 (10:20) 12 godzin i 44 minut temu

Od razu deportacja do kraju pochodzenia, bez jakis tam dyrdymal ze to grozi uwiezieniemi torturami. Odeslac i tyle.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
10
~mohamed 2015-12-29 (10:09) 12 godzin i 55 minut temu

Znaleźli przy nich dowód osobisty na Jan Kowalski wydany w Polsce.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
11
~antiterrorita 2015-12-29 (09:54) 13 godzin i 10 minut temu

No to faktycznie niezbite dowody na działalność terrorystyczną. Uwaga znaleziono odzież! MILITARNĄ ! oraz ulotki w formie PAPIEROWEJ ! Oczywiście lepiej dmuchać na zimne ale bez przesady.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
4
~Majk 2015-12-29 (11:38) 11 godzin i 26 minut temu

Takimi śmiesznymi akcjami tylko utwierdzają terrorystów w przekonaniu, że są bezkarni. Tego z Paryża do tej pory nie znaleźli. Podejrzewam, że od początku miał lewe papiery, teraz ma kolejne i mogą sobie szukać. Tylko patrzeć jak kolejny raz powtórzy się to, co w Paryżu.

odpowiedz