Strona główna serwisu
Polak zginął w wypadku w Norwegii

Polak zginął w wypadku w Norwegii

4 lutego w miejscowości Asker doszło do wypadku. Osuwająca się ziemia uwięziła dwóch mężczyzn. Jednemu z nich nie udało się wydostać i zginął. Był nim 26-latek z Polski.
O wypadku w Asker informowały wszystkie norweskie media. Dwóch mężczyzn wykonywało prace ziemne przy użyciu koparki, kiedy doszło do wypadku. Po kilku godzinach okazało się, iż ofiarą śmiertelną był polski obywatel.

Bez szans

Mający dziesięć metrów długości i dwa metry głębokości wykop zawalił się, kiedy wewnątrz pracowało dwóch mężczyzn Marlow Grandalen
- Mający dziesięć metrów długości i dwa metry głębokości wykop zawalił się, kiedy wewnątrz pracowało dwóch mężczyzn - poinformował Marlow Grandalen z komisariatu policji w Asker og Baerum w Programie 2. Norweskiej Telewizji. – Mokra, ciężka ziemia unieruchomiła jednego z nich - dodał.


Jednemu z mężczyzn udało się wydostać z wykopu o własnych siłach. Drugi miał mniej szczęścia. Choć na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe, a ciało 26-latka wydobyto po około 15-20 minutach od zawalenia się ziemi, akcja reanimacyjna nie przyniosła pozytywnego rezultatu.

Śledztwo w toku

Na miejscu wypadku obecna była Norweska Inspekcja Pracy. Będzie ona prowadzić dochodzenie mające wyjaśnić, co było przyczyną zdarzenia o tak tragicznych skutkach. Osobne śledztwo prowadzi norweska policja.


Policja nie ujawnia danych personalnych 26-latka, dopóki nie skontaktuje się z jego bliskimi.

Z Trondheim dla WP.PL Sylwia Skorstad

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (71)
Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
55
~WANDA 2013-02-05 (13:11) 11 godzin i 15 minut temu

To jest ten jeden z wielu POlaków ,który nie doczekał się zielonej wyspy i dobrobytu obiecanego przez Tuska i PO-PSL i był zmuszony POjechac za chlebem aż do Norwegii i dorobił się ,jak widac czterech desek na trumnę ???????????????????????????????????????????????????????????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
40
~nemesis 2013-02-05 (14:09) 10 godzin i 17 minut temu

to byl dobry i madry chlopak. Pracowal legalnie i na pewno nie pil w pracy wiec nie wystawijcie idiotycznych komentarzy!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
36
~Złotniki 2013-02-05 (15:11) 9 godzin i 15 minut temu

spoczywaj w pokoju mój Przyjacielu. bardzo przykro, że młodzi ludzie (zdolni, inteligentni - jak ten właśnie mój Kolega) muszą wyjeżdżać za pracą, normalnym życiem do obcego kraju, a ponadto zginąć tam - bo w ojczyzna nic nie może zaoferować w zamian, prócz bezrobocia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji