Strona główna serwisu
Polak zginął w wypadku w Norwegii
Polak zginął w wypadku w Norwegii

Polak zginął w wypadku w Norwegii

4 lutego w miejscowości Asker doszło do wypadku. Osuwająca się ziemia uwięziła dwóch mężczyzn. Jednemu z nich nie udało się wydostać i zginął. Był nim 26-latek z Polski.
O wypadku w Asker informowały wszystkie norweskie media. Dwóch mężczyzn wykonywało prace ziemne przy użyciu koparki, kiedy doszło do wypadku. Po kilku godzinach okazało się, iż ofiarą śmiertelną był polski obywatel.

Bez szans

Mający dziesięć metrów długości i dwa metry głębokości wykop zawalił się, kiedy wewnątrz pracowało dwóch mężczyzn Marlow Grandalen
- Mający dziesięć metrów długości i dwa metry głębokości wykop zawalił się, kiedy wewnątrz pracowało dwóch mężczyzn - poinformował Marlow Grandalen z komisariatu policji w Asker og Baerum w Programie 2. Norweskiej Telewizji. – Mokra, ciężka ziemia unieruchomiła jednego z nich - dodał.

Jednemu z mężczyzn udało się wydostać z wykopu o własnych siłach. Drugi miał mniej szczęścia. Choć na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe, a ciało 26-latka wydobyto po około 15-20 minutach od zawalenia się ziemi, akcja reanimacyjna nie przyniosła pozytywnego rezultatu.

Śledztwo w toku

Na miejscu wypadku obecna była Norweska Inspekcja Pracy. Będzie ona prowadzić dochodzenie mające wyjaśnić, co było przyczyną zdarzenia o tak tragicznych skutkach. Osobne śledztwo prowadzi norweska policja.

Policja nie ujawnia danych personalnych 26-latka, dopóki nie skontaktuje się z jego bliskimi.

Z Trondheim dla WP.PL Sylwia Skorstad

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (71)
Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
55
~WANDA 2013-02-05 (13:11) 23 godzin i 20 minut temu

To jest ten jeden z wielu POlaków ,który nie doczekał się zielonej wyspy i dobrobytu obiecanego przez Tuska i PO-PSL i był zmuszony POjechac za chlebem aż do Norwegii i dorobił się ,jak widac czterech desek na trumnę ???????????????????????????????????????????????????????????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
40
~nemesis 2013-02-05 (14:09) 22 godzin i 22 minut temu

to byl dobry i madry chlopak. Pracowal legalnie i na pewno nie pil w pracy wiec nie wystawijcie idiotycznych komentarzy!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
36
~Złotniki 2013-02-05 (15:11) 21 godzin i 20 minut temu

spoczywaj w pokoju mój Przyjacielu. bardzo przykro, że młodzi ludzie (zdolni, inteligentni - jak ten właśnie mój Kolega) muszą wyjeżdżać za pracą, normalnym życiem do obcego kraju, a ponadto zginąć tam - bo w ojczyzna nic nie może zaoferować w zamian, prócz bezrobocia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
33
~yt 2013-02-05 (13:16) 23 godzin i 15 minut temu

Nasi harują a norwegowie się ścigaja po świecie, podziękować naszym władcom za troske o młodych, kiedyś uciekaliśmy po powstaniach a teraz co dzień.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
28
~Złotniczanin 2013-02-05 (15:13) 21 godzin i 18 minut temu

spoczywaj w pokoju mój dobry Przyjacielu. Nie zapomnę.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
24
~mixerUSA 2013-02-05 (13:27) 23 godzin i 4 minuty temu

na zielonej wyspie jest tak dostatnio, że Polacy jeżdzą na północ kopać zmarzniętą ziemię

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
22
~sewen 2013-02-05 (13:34) 22 godzin i 57 minut temu

PRECZ Z UNIĄ EUROPEJSKĄ CHLEBA I PRACY !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
26
~Adam 2013-02-05 (12:59) 23 godzin i 32 minut temu

Wlasnie koncze kurs Anleggsmaskinfører ( operator maszyn budowlanych-koparki,ladowarki,wozidla ) w Granlund Kompetansesenteret w Oslo.bardzo duzy nacisk wlasnie klada na tym kursie na przepisy BHP.Ta glebokosc wykopu wymaga zabezpieczenia go w odpowiedni sposob,tzn przez umocnienie scian wykopu stalowymi scianami.W wykopie rowniez powinny znajdowac sie drogi ewakuacyjne ,tutaj w postaci drabin. Widzialem zdjecia z miejsca wypadku.Nie bylo zadnych zabezpieczen.Panowie najwidoczniej zlekcewazyli sobie powage wykonywanej pracy,no i stalo sie. Przykre,ale najwidoczniej wypadek spowodowany umyslnie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 12

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
19
~Nikoś 2013-02-05 (13:30) 23 godzin i 1 minutę temu

Norweg by tam nie wlazł bez zabezpieczenia, a durny Polak zawsze chce być szybszy i mądrzejszy. NIE OPŁACA SIĘ ZMIENIAĆ ZASAD, GDY ONE CHRONIĄ ROBOTNIKA.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
16
~zielonooka 2013-02-05 (14:36) 21 godzin i 55 minut temu

Wypadki zdarzają się wszędzie i ,to najczęściej z nie zachowania przepisów bhp ..potrącenie 300 euro za nie włożenie szelek zabezpieczających (ci co pracują na wysokościach ,to wiedzą ) , okularów ,kasku daje do myślenia ..w tym wypadku też pewnie doszło do zaniedbania ..żal chłopaka.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
14
~nadi 2013-02-06 (00:19) 12 godzin i 12 minut temu

to bardzo smutne :( wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
15
~Młot 2013-02-05 (13:07) 23 godzin i 24 minut temu

A szalowanie wykopu? nie dziwi że to Polacy. Szkoda chłopa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
12
~Przyaciel 2013-02-06 (17:07) 19 godzin i 24 minut temu

Spoczywaj w pokoju Pimpek! [*]

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
14
~Adam 2013-02-05 (18:10) 18 godzin i 21 minut temu

i po co tyle zlosci....oj Polaczku zal mi Ciebie. Norwegia,to nie Polska.Mieszkam tutaj i pracuje od ponad 7 lat.Tutaj nikt nikogo do niczego nie zmusza.No a jesli nawet,zawsze mozna odmowic.Nasze zycie w naszych rekach.Mozna poszukac innej pracy. Mam 42 lata,pracowalem na roznych budowach i na roznych stanowiskach.Nigdy nikt mnie nie zmuszal do lamania przepisow.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
11
~Maro418 2013-02-06 (20:15) 16 godzin i 16 minut temu

spoczywaj w pokoju. Boże miej go przy sobie :(

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
10
~idiota 2013-02-05 (13:24) 23 godzin i 7 minut temu

zwykłe oszustwo zarabiać 247zł/h

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
9
~Kolega 2013-02-07 (15:10) 21 godzin i 21 minut temu

Wielka tragedia i wielki żal. Dopiero się dowiedziałem i nie mogę uwierzyć. Dobry, zawsze uśmiechnięty, koleżeński. Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół na miejscu i w kraju. Trzymajcie się drodzy, dużo siły w tych trudnych chwilach, a Ty kolego spoczywaj w pokoju.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
10
~:( 2013-02-05 (23:16) 13 godzin i 15 minut temu

Spoczywaj w pokoju Moj przyjacielu.....;((((((((

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
11
~bil 2013-02-05 (13:36) 22 godzin i 55 minut temu

Zacznij się wypowiadać jak kilka lat przepracujesz na ciężkim sprzęcie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~OSZUKANA 2013-02-05 (13:16) 23 godzin i 15 minut temu

UWAGA NA LINK 4 !!!!!!

odpowiedz