więcej

Polak zginął w wypadku w Norwegii.

Logo dostawcy  WP.PL |  dodane 2013-02-05 (12:01) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 17 godzin i 3 minuty temu
drukuj

4 lutego w miejscowości Asker doszło do wypadku. Osuwająca się ziemia uwięziła dwóch mężczyzn. Jednemu z nich nie udało się wydostać i zginął. Był nim 26-latek z Polski.

O wypadku w Asker informowały wszystkie norweskie media. Dwóch mężczyzn wykonywało prace ziemne przy użyciu koparki, kiedy doszło do wypadku. Po kilku godzinach okazało się, iż ofiarą śmiertelną był polski obywatel.

Bez szans

Mający dziesięć metrów długości i dwa metry głębokości wykop zawalił się, kiedy wewnątrz pracowało dwóch mężczyzn Marlow Grandalen
- Mający dziesięć metrów długości i dwa metry głębokości wykop zawalił się, kiedy wewnątrz pracowało dwóch mężczyzn - poinformował Marlow Grandalen z komisariatu policji w Asker og Baerum w Programie 2. Norweskiej Telewizji. – Mokra, ciężka ziemia unieruchomiła jednego z nich - dodał.

Jednemu z mężczyzn udało się wydostać z wykopu o własnych siłach. Drugi miał mniej szczęścia. Choć na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe, a ciało 26-latka wydobyto po około 15-20 minutach od zawalenia się ziemi, akcja reanimacyjna nie przyniosła pozytywnego rezultatu.

Śledztwo w toku

Na miejscu wypadku obecna była Norweska Inspekcja Pracy. Będzie ona prowadzić dochodzenie mające wyjaśnić, co było przyczyną zdarzenia o tak tragicznych skutkach. Osobne śledztwo prowadzi norweska policja.

Policja nie ujawnia danych personalnych 26-latka, dopóki nie skontaktuje się z jego bliskimi.

Z Trondheim dla WP.PL Sylwia Skorstad


Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 2 3.39%
nie 57 96.61%

Przeczytaj też

Tragiczna śmierć Polaka na Islandii. Szukało go ponad 100 osób

dodane 2014-11-25 (09:24) 25 dni 19 godzin i 40 minut temu

Wypadek w Trzcianie. Zginął motocyklista

dodane 2013-02-03 (20:00) 1 rok 10 miesięcy 17 dni 9 godzin i 4 minuty temu

Kontrowersyjna teza norweskiej policji na temat Polaków

dodane 2013-02-02 (12:50) 1 rok 10 miesięcy 18 dni 16 godzin i 14 minut temu

Radary i kary w Niemczech pomogły - spadła ilość wypadków

dodane 2013-01-28 (18:54) 1 rok 10 miesięcy 22 dni 10 godzin i 10 minut temu

Narkotyki na polskim jachcie; Polak uznany za winnego

dodane 2013-01-23 (21:45) 1 rok 10 miesięcy 27 dni 7 godzin i 19 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Śmierć
  • Bloog.pl: Był sobie Polak, Polak, Polak i diabeł

polonia.wp.pl

Informacji na temat życia Polaków za granicą szukaj w serwisie - polonia.wp.pl


Opinie (71)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

55
6
~WANDA 2013-02-05 (13:11) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 15 godzin i 53 minuty temu

To jest ten jeden z wielu POlaków ,który nie doczekał się zielonej wyspy i dobrobytu obiecanego przez Tuska i PO-PSL i był zmuszony POjechac za chlebem aż do Norwegii i dorobił się ,jak widac czterech desek na trumnę ???????????????????????????????????????????????????????????

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

40
1
~nemesis 2013-02-05 (14:09) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 14 godzin i 55 minut temu

to byl dobry i madry chlopak. Pracowal legalnie i na pewno nie pil w pracy wiec nie wystawijcie idiotycznych komentarzy!!!

odpowiedz

36
3
~Złotniki 2013-02-05 (15:11) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 13 godzin i 53 minuty temu

spoczywaj w pokoju mój Przyjacielu. bardzo przykro, że młodzi ludzie (zdolni, inteligentni - jak ten właśnie mój Kolega) muszą wyjeżdżać za pracą, normalnym życiem do obcego kraju, a ponadto zginąć tam - bo w ojczyzna nic nie może zaoferować w zamian, prócz bezrobocia.

odpowiedz

33
0
~yt 2013-02-05 (13:16) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 15 godzin i 48 minut temu

Nasi harują a norwegowie się ścigaja po świecie, podziękować naszym władcom za troske o młodych, kiedyś uciekaliśmy po powstaniach a teraz co dzień.

odpowiedz

28
1
~Złotniczanin 2013-02-05 (15:13) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 13 godzin i 51 minut temu

spoczywaj w pokoju mój dobry Przyjacielu. Nie zapomnę.

odpowiedz

24
2
~mixerUSA 2013-02-05 (13:27) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 15 godzin i 37 minut temu

na zielonej wyspie jest tak dostatnio, że Polacy jeżdzą na północ kopać zmarzniętą ziemię

odpowiedz

22
2
~sewen 2013-02-05 (13:34) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 15 godzin i 30 minut temu

PRECZ Z UNIĄ EUROPEJSKĄ CHLEBA I PRACY !!!

odpowiedz

26
7
~Adam 2013-02-05 (12:59) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 16 godzin i 5 minut temu

Wlasnie koncze kurs Anleggsmaskinfører ( operator maszyn budowlanych-koparki,ladowarki,wozidla ) w Granlund Kompetansesenteret w Oslo.bardzo duzy nacisk wlasnie klada na tym kursie na przepisy BHP.Ta glebokosc wykopu wymaga zabezpieczenia go w odpowiedni sposob,tzn przez umocnienie scian wykopu stalowymi scianami.W wykopie rowniez powinny znajdowac sie drogi ewakuacyjne ,tutaj w postaci drabin. Widzialem zdjecia z miejsca wypadku.Nie bylo zadnych zabezpieczen.Panowie najwidoczniej zlekcewazyli sobie powage wykonywanej pracy,no i stalo sie. Przykre,ale najwidoczniej wypadek spowodowany umyslnie.

odpowiedz

pokaż 12 ukrytych odpowiedzi

19
3
~Nikoś 2013-02-05 (13:30) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 15 godzin i 34 minuty temu

Norweg by tam nie wlazł bez zabezpieczenia, a durny Polak zawsze chce być szybszy i mądrzejszy. NIE OPŁACA SIĘ ZMIENIAĆ ZASAD, GDY ONE CHRONIĄ ROBOTNIKA.

odpowiedz

16
1
~zielonooka 2013-02-05 (14:36) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 14 godzin i 28 minut temu

Wypadki zdarzają się wszędzie i ,to najczęściej z nie zachowania przepisów bhp ..potrącenie 300 euro za nie włożenie szelek zabezpieczających (ci co pracują na wysokościach ,to wiedzą ) , okularów ,kasku daje do myślenia ..w tym wypadku też pewnie doszło do zaniedbania ..żal chłopaka.

odpowiedz

14
0
~nadi 2013-02-06 (00:19) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 4 godziny i 45 minut temu

to bardzo smutne :( wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół

odpowiedz

15
1
~Młot 2013-02-05 (13:07) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 15 godzin i 57 minut temu

A szalowanie wykopu? nie dziwi że to Polacy. Szkoda chłopa.

odpowiedz

12
0
~Przyaciel 2013-02-06 (17:07) 1 rok 10 miesięcy 14 dni 11 godzin i 57 minut temu

Spoczywaj w pokoju Pimpek! [*]

odpowiedz

14
2
~Adam 2013-02-05 (18:10) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 10 godzin i 54 minuty temu

i po co tyle zlosci....oj Polaczku zal mi Ciebie. Norwegia,to nie Polska.Mieszkam tutaj i pracuje od ponad 7 lat.Tutaj nikt nikogo do niczego nie zmusza.No a jesli nawet,zawsze mozna odmowic.Nasze zycie w naszych rekach.Mozna poszukac innej pracy. Mam 42 lata,pracowalem na roznych budowach i na roznych stanowiskach.Nigdy nikt mnie nie zmuszal do lamania przepisow.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

11
1
~Maro418 2013-02-06 (20:15) 1 rok 10 miesięcy 14 dni 8 godzin i 49 minut temu

spoczywaj w pokoju. Boże miej go przy sobie :(

odpowiedz

10
0
~idiota 2013-02-05 (13:24) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 15 godzin i 40 minut temu

zwykłe oszustwo zarabiać 247zł/h

odpowiedz

9
0
~Kolega 2013-02-07 (15:10) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 13 godzin i 54 minuty temu

Wielka tragedia i wielki żal. Dopiero się dowiedziałem i nie mogę uwierzyć. Dobry, zawsze uśmiechnięty, koleżeński. Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół na miejscu i w kraju. Trzymajcie się drodzy, dużo siły w tych trudnych chwilach, a Ty kolego spoczywaj w pokoju.

odpowiedz

10
1
~:( 2013-02-05 (23:16) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 5 godzin i 48 minut temu

Spoczywaj w pokoju Moj przyjacielu.....;((((((((

odpowiedz

11
2
~bil 2013-02-05 (13:36) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 15 godzin i 28 minut temu

Zacznij się wypowiadać jak kilka lat przepracujesz na ciężkim sprzęcie.

odpowiedz

7
0
~OSZUKANA 2013-02-05 (13:16) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 15 godzin i 48 minut temu

UWAGA NA LINK 4 !!!!!!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 23 godziny i 9 minut temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabójstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 1 dzień 4 godziny i 9 minut temu

Protest przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej
dodane 2014-12-20 (07:45) 21 godzin i 19 minut temu

Co obcokrajowców dziwi w naszym Bożym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 23 godziny i 46 minut temu

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 1 dzień 18 godzin i 4 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 30509