Strona główna serwisu
Po zamachach w Belgii: wzmocnione środki bezpieczeństwa w całej Europie

Po zamachach w Belgii: wzmocnione środki bezpieczeństwa w całej Europie

• Po zamachach w Belgii państwa UE podwyższają poziom alertu antyterrorystycznego
• Na ulicach miast jest więcej patroli policyjnych
• Na paryskich lotniskach Orly i Roissy pojawiły się transportery opancerzone
• Wzmocniono kontrole graniczne
By zapewnić ochronę swoich obywateli przed potencjalnymi atakami terrorystycznymi, szereg krajów w reakcji na wtorkowe zamachy w Brukseli wprowadziło podwyższone normy bezpieczeństwa na lotniskach, dworcach kolejowych i w innych miejscach publicznych.

AFP pisze, że niemal wszystkie rządy w Unii Europejskiej podwyższyły poziom alertu antyterrorystycznego i wzmocniły ochronę obiektów najbardziej narażonych na ataki. Poza dworcami i lotniskami są to m.in. elektrownie atomowe.

Lepiej chronione są m.in. dworce kolejowe i lotniska oraz stacje metra w Londynie, Paryżu, Frankfurcie, Kopenhadze i Pradze - wylicza AFP. Na paryskich lotniskach Orly i Roissy rozmieszczono transportery opancerzone. Na lotnisku w Barcelonie obecne są policyjne oddziały prewencji ze specjalnie szkolonymi psami. W Holandii i Szwajcarii władze wydały komunikaty o wysłaniu na dworce i lotniska dodatkowych patroli.


W Oslo na ulice wysłano patrole policji, które ponownie wyposażono w broń palną.

We Francji MSW zapowiedziało rozmieszczenie w całym kraju dodatkowych 1600 policjantów i żandarmów.

Europejska organizacja czuwająca nad bezpieczeństwem transportu lotniczego Eurocontrol podała, że zamknięcie lotniska w Brukseli spowodowało odwołanie we wtorek ok. 500 lotów w Unii Europejskiej. Brukselski port lotniczy ma być zamknięty także w środę. Samoloty, które w chwili zamknięcia lotniska były w powietrzu, skierowano na lotniska w Charleroi, Maastricht i Amsterdamie.


Francja, Niemcy i Holandia wzmocniły kontrole na granicach z Belgią. Na wzmożoną ochronę granic zdecydowały się też kraje położone dalej, jak Portugalia czy Bułgaria.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (36)
Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
180
~olo585 2016-03-22 (21:10) 10 godzin i 27 minut temu

A nie taniej wyszłoby zamknąć granice UE?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
131
~Marek 2016-03-22 (23:17) 8 godzin i 20 minut temu

Przed chwilą słyszałem, jakjakaś Polka z Brukseli stwierdziła, że zamachy to nie wina islamu, tylko terroryzmu. Taka teza jest tak samo pozbawiona wszelkiej logiki jak utrzymywanie, że za ofiary drugiej wojny nie jest winna ideologia faszystowska tylko wojna.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
44
~Napo Leon 2016-03-23 (06:36) 1 godzinę i 1 minutę temu

Europo ! Nie podoba wam się Putin, Będziecie musieli polubić ISIS.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
31
~prawda 2016-03-23 (06:33) 1 godzinę i 4 minuty temu

UE wie o wszystkim o zamachowcach i zamachach ,poniewaz prowadza polityke starorzytnego Rzymu,jesli nie ma wroga zewnetrznego trzeba sprowokowac wroga wewnetrznego wtedy ten burdel unijny funkcjonuje ale kosztem zycia niewinnych ofiar to wina MERKEL ze gina kobiety i dzieci europejskie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
25
~szyderca 2016-03-23 (09:19) 22 godzin i 18 minut temu

Dlaczego zmienił pan nazwisko z Petrubaum na Petru-wstydzi się pan pochodzenia?A brać kasę od Sorosa poprzez Fundację Batorego nie wstydzi się pan?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
21
~Nihoo 2016-03-23 (09:10) 22 godzin i 27 minut temu

"Jaki koń jest, widzi każdy". A koń jest... trojański. Przykład trzeba brać z Japonii. Tam nie ma islamu... i być nie może - prawo zabrania. Jedynym wyjściem z sytuacji teraz jest KAŻDEGO podejrzanego... nawet podejrzanego o bycie podejrzanym, wsadzać w dowolny środek transportu i wywozić poza Europę. Do tego zamknięcie granic.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
14
~abc 2016-03-23 (10:48) 20 godzin i 49 minut temu

Oj Panie Generale jakie brednie,gdzie Pan kończył i jakie szkoły,bo jeżeli Belgowie intensywnie działali przeciwko terrorystom,to ja jestem miss Polski.W ubiegłym roku po zamachach w Paryżu nasiliły się prace służb i policji także w Belgii,a wcześniej nikt nie chciał wpychać kija w mrowisko.Byłem w Brukseli 20 lat temu i wiem jak było,a domyślać się mogę jak może być w tej chwili.Belgia ,Francja i Niemcy nie są to kraje które poradzą i całkiem zlikwidują problem terroryzmu,one już są na straconej pozycji.Prawa radykalnie nie zmienią,a w tej chwili tylko troszkę wzmocnią patrole.Jak terroryści sch0wają się teraz na jakiś czas,to dla zmylenia opinii publicznej,przymkną kilka płotek i tak zostanie do następnego ataku.Te obszary o których piszę są najlepsze do przeprowadzania ataków,jest zaplecze,są komórki już działające,dostęp do broni i mat.wybuchowych,brak granic oraz stosunkowo bliskie odległości między państwami.To Panie generale nie jest Afganistan i nie Irak,tam mieliście łatwiejszą sytuację i też o wielkim zwycięstwie nie ma co pisać. pozdrawiam

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
17
~Anty 2016-03-23 (07:21) 16 minut temu

Moze deportowac na pustynie i miec spokoj razna zawsze

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
8
~okupantom z usa o to chodziło 2016-03-23 (12:55) 18 godzin i 42 minut temu

NIECH PODZIĘKUJĄ ZA TO ŚWIATOWYM OKUPANTOM Z USA.JAK BANDYCI Z USA BOMBARDOWALI IRAK AFGANISTAN JUGOSŁAWIE LIBJE TUNEZJĘ PALESTYNE TO JAKOŚ NIKT Z TYCH AMERYKAŃSKICH SŁUGUSÓW NIE KRZYCZAŁ ŻE TO TERORYZM.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
12
~Ryszard Petru 2016-03-23 (07:59) 23 godzin i 38 minut temu

Ojtam.... Zginelo tylko 33 ludzi.. To niewiele. Po , co tyle halasu. My i tak wiemy że Islam to religja pokoju.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
5
~lolek 2016-03-23 (16:29) 15 godzin i 8 minut temu

deportować całe to dziadostwo z powrotem skąd przyjechało i humanitarna nukleówka zrobi porządek z tym dziadostwem

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
5
~kolup 2016-03-23 (08:48) 22 godzin i 49 minut temu

Ludzie przecież mamy szczepionke na tego wirusa ! Wystarczy zrzucić dwie niewielkie taktyczne glowice na państwo islamskie i z groźnych islamistow mamy w parę sekund pacyfistow! Tak jak z kamikaze i samurajow Amerykanie szybciutko zrobili głodnych pokoju Japończyków!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~były żołnierz 2016-03-23 (10:39) 20 godzin i 58 minut temu

A czy ci szpanujący policjanci żołnierze i inne nacje mają naboje w karabinach i pistoletach. W czasie stanu wojennego w Polsce nie wszyscy żołnierze będący w patrolach na służbie mieli załądowaną broń, nie wszyscy dostali do karabinów amunicję. Ja wtedy odbywałem służbę wojskową i nie dostałem do swojego pistoletu naboi. Taka to była wojna. Chodziliśmy aby postraszyć ludzi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~Fallus 2016-03-23 (08:18) 23 godzin i 19 minut temu

Co pomogą transportery opancerzone? Wzmocnione patrole piesze, bo przecież zamachowcy nie poruszają się transporterami ani czołgami, oni idą pieszo albo zostawiają samochody-pułapki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
6
~33stopien 2016-03-23 (08:07) 23 godzin i 30 minut temu

ZROZUMCIE -barany -goje!!!: zazucanie Europy muzulmanami przez Merkel i innych lewicowo masonsko syjonistycznych urzednikow z uni europejskiej jest celowe!!! Chodzi im o wywolanie zaplanowanej wojny!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~gargus 2016-03-23 (15:41) 15 godzin i 56 minut temu

Dla polski I reszty krajów nie zarazonej islamistami to dobrze ze były te zamachy to czas na obudzenie sie ze jeszcze nie ejst za puzno na zagłade bialej eurepejskiej cywilizacji

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~lolo 2016-03-23 (20:50) 10 godzin i 47 minut temu

ha ha ha, babsko się rozpłakało, co za obciach, trzeba było za gary się wziąć, a nie do polityki się pchać, wstyd na cały świat, to pokazuje czym jest ta cała unia, zlepkiem siusiumajtków sr...cych ze strachu przed gwałcicielami kóz

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~jurek 2016-03-23 (19:52) 11 godzin i 45 minut temu

Nie z każdego dziecka islamskiego wyrośnie terrorysta, Ale każdy terrorysta był najpierw dzieckiem. Wniosek: Przyjmując dzieci, możesz mieć terrorystów na amen.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~Kat 2016-03-23 (19:32) 12 godzin i 5 minut temu

Dla mnie to ci terrorysci to tchurze zabijaja niewinnych I bezbronnych ludzi powinno byc krew za krew zero litosci

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~europy nie ma 2016-03-23 (19:24) 12 godzin i 13 minut temu

To nic nie da trzeba zamknąć granicę z Niemcami!

odpowiedz