Strona główna serwisu
Pięciu migrantów utonęło u wybrzeży Turcji; wśród ofiar niemowlę

Pięciu migrantów utonęło u wybrzeży Turcji; wśród ofiar niemowlę

• Imigranci utonęli u wybrzeży Turcji
• Wśród ofiar jest niemowlę
• Motorówką płynęli Afgańczycy i Irańczycy
• Łódź zatonęła w środę wieczorem ok. 500 metrów od brzegu
KE chce rozdzielić między członków Unii uchodźców, którzy napływają do Europy KE chce rozdzielić między członków Unii uchodźców, którzy napływają do Europy ()
Pięciu migrantów, wśród nich trzymiesięczne niemowlę, utonęło, próbując dotrzeć do Grecji, gdy ich motorówka przewróciła się u wybrzeży Turcji - poinformowała agencja prasowa Dogan. Dwie osoby uznano za zaginione.

Łódź zatonęła w środę wieczorem ok. 500 metrów od brzegu koło miejscowości Kayalaralti w prowincji Canakkale na północnym zachodzie kraju. Turecka straż przybrzeżna uratowała dziewięć osób i odnalazła pięć ciał. Motorówką płynęli Afgańczycy i Irańczycy; usiłowali dostać się na grecką wyspę Lesbos.

UE zaproponowała w ostatnich dniach Turcji dodatkowe 3 mld euro pomocy, by zahamować napływ migrantów. Zgodnie z planem współpracy, który został wstępnie zaakceptowany w poniedziałek, Ankara zgodziła się, by wszyscy uchodźcy i imigranci docierających nielegalnie do Grecji byli odsyłani do Turcji. Plan zakłada też przyspieszenie procesu liberalizacji wizowej dla Turków i kontynuowanie starań o wznowienie negocjacji akcesyjnych z Ankarą.


Celem współpracy unijno-tureckiej jest zniechęcanie nielegalnych migrantów i złamanie modelu biznesowego przemytników ludzi, którzy organizują im niebezpieczną przeprawę przez Morze Egejskie. Jednak migranci w ostatnich dniach wciąż próbowali nielegalnie wydostać się drogą morską z Turcji.

Ponad 130 tys. migrantów dotarło w tym roku do Grecji z Turcji, która graniczy z Iranem i pogrążonymi w konfliktach Syrią i Irakiem. Około 350 osób poniosło śmierć podczas tej niebezpieczniej przeprawy - wynika z danych Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM).

Z kolei w Grecji utknęło 35 tys. ludzi, od kiedy Macedonia praktycznie zamknęła swą granicę, próbując zablokować szlak bałkański, którym migranci usiłują dotrzeć dalej na zachód i północ Europy.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (71)
Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
274
~miły pan 2016-03-10 (11:42) 23 godzin i 17 minut temu

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
251
norbi 234 2016-03-10 (15:10) 19 godzin i 49 minut temu

NIKT ICH NIE ZAPRASZŁ WIEC ICH PROBLEM CO MNIE TO OBCHODZI ,ILE LUDZI DZIENNIE GINIE W POLSCE I NIKT SIE NIE UŻALA ,WIEC NIE RUSZA MNIE TO,IDA BO SAMI CHCA ,EUROPA ICH NIE ZAPRASZA ,MAJA BLIZEJ INNE KRAJE BEZ WOJNY ALE TAM NIE DARMOCHY ,KTORA OFERUJE IM IDIOTKA MERKEL

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
108
~klocek astronauty 2016-03-10 (14:20) 20 godzin i 39 minut temu

bogowie się nie przejmują ,a lulu amelu mają?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
102
~wes 2016-03-10 (15:09) 19 godzin i 50 minut temu

Skazać rodziców jeśli przeżyło któreś !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
85
~obywatel 2016-03-10 (15:18) 19 godzin i 41 minut temu

zauwazcie sie ze z Indi, Wietnamu i innych miejsce wcale sie nie pchaja tak do nas, jest to celowo zorganizowana inwazja muzulmanska. korzystaja z dobrodziejstw opieki socjalnej i nie szanuja naszych obywczajow, domogania sie zakazu sprzedzy wolowiny, nie wolno w szkolach organizowac mikolaja, zdjecia ze sciany krzyza itd.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
84
~Macko 2016-03-10 (15:13) 19 godzin i 46 minut temu

Pewnie wszyscy faceci i niemowlę. Niech nie płyną przez morze to nie będą tonęli.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
82
Gość 2016-03-10 (15:14) 19 godzin i 45 minut temu

zapakować i odwieść. Taniej wyjdzie niż utrzymywanie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
81
~Andrzej 2016-03-10 (15:16) 19 godzin i 43 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
69
nickki 2016-03-10 (15:18) 19 godzin i 41 minut temu

Rodzice lub opiekunowie tego dziecka powinni ponieść karę za jego śmierć. Na wielu obrazach widać jak tzw. uchodźcy traktują dzieci jako żywe tarcze do nielegalnego przekraczania granic

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
60
~Ja 2016-03-10 (15:21) 19 godzin i 38 minut temu

To po Co ryzykuja?? Powinni zostac i walczyc o swoj kraj, A nie isc na latwizne po Socjal!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
59
~sceptyk 2016-03-10 (15:16) 19 godzin i 43 minut temu

Przecież już w listopadzie było wstępne porozumienie z Turcją. Podobno miało warunkować to aktualnie uzgadniane. Nic nie zrobili i nic nie zrobią. Bez ich pomocy ten cały interes by się nie kręcił. Tylko głupi europejczycy jeszcze im dorzucą kasy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
57
~zydek 2016-03-10 (15:21) 19 godzin i 38 minut temu

a kogo to jeszcze interesuje?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
55
~Miruś 2016-03-10 (15:17) 19 godzin i 42 minut temu

...to jacyś bogaci "emigranci" nie dość że motorówką to jeszcze tylko w pięć osób. Sami sobie winni powinni walczyć o ojczyznę , a nie na socjal się pchać...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
54
~Stoa 2016-03-10 (15:29) 19 godzin i 30 minut temu

Wiedzą, że nie będą w Europie mile widziani, a mimo to pchają się, czy jest to inwazja. Gdyby Grecja chciała dotrzymać swoich zobowiązań dotyczących ochrony zewnętrznych granic Strefy Schengen to powinna zaminować swoją granicę morską w tym rejonie i podać ten fakt do publicznej wiadomości. Każdy kto by tam wpłynął robił by to na własne ryzyko.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
56
~Olo 2016-03-10 (15:17) 19 godzin i 42 minut temu

Merkel ma na rękach życie i krew tych ludzi. Ona powinna za to odpowiać a ona jeszcze rządzi Europą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
46
~reset 2016-03-10 (15:23) 19 godzin i 36 minut temu

kto normalny zabiera 3miesieczne niemowlę w taką podróż??? Ci ludzie narażają swoje życie, życie swoich rodzin, dzieci itd.. Pytanie po co?? do kogo mogą mieć potem pretensje?? nie ma co szukać winnych i obarczać cały świat. pretensje mogą mieć tylko do siebie. gratulacje głupoty. miejmy nadzieję, że to zdarzenie da co niektórym do myślenia i zaprzestaną szukać " szklanych domów"...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
43
~haha 2016-03-10 (15:08) 19 godzin i 51 minut temu

Może jeszcze by tak bombardować demokratycznie jakiś kraj muzułmanski ? Wtedy na pewno będzie ich mniej !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
42
~pawen53 2016-03-10 (15:19) 19 godzin i 40 minut temu

nareszcie dobra wiadomosc.makrela ma krew na rekach.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
34
~olaf 2016-03-10 (15:19) 19 godzin i 40 minut temu

tylko 5?????????????????

odpowiedz