więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1064586solidarnych Solidarni z Ukrainą

Pasażerowie miotani jak zabawki podczas sztormu - film.

wp.pl |  dodane 2010-09-08 (12:30) 3 lata 7 miesięcy 11 dni 16 godzin i 41 minut temu
drukuj

Nagranie z pasażerskiego liniowca, ukazujące chaos na pokładzie statku podczas gwałtownego sztormu, pojawiło się w sieci i wzbudziło ogromne zainteresowanie australijskich mediów. W wyniku uderzenia fal rannych zostało 42 pasażerów. O sprawie pisze tamtejszy serwis internetowy News.com.au.



Liniowiec "Pacific Sun" należący do operatora P&O Cruises Australia został uderzony przez ogromne fale 650 kilometrów od wybrzeży Nowej Zelandii w lipcu 2008 roku. Jednak dopiero teraz w sieci pojawiło się nagranie z kamery przemysłowej, ukazujące ogrom chaosu, który zapanował na pokładzie podczas szalejącego żywiołu.

Na nagraniu członkowie załogi i pasażerowie są miotani niczym zabawki z jednej strony na drugą razem z meblami i innymi pokładowymi urządzeniami. Nikt nie przymocował rzeczy do podłogi, najwyraźniej nie spodziewając się tak ekstremalnych warunków

Jak podaje australijski serwis, w wyniku gwałtownego sztormu 42 pasażerów statku (z ponad 2000) zostało rannych. Wśród obrażeń były pęknięte żebra, połamane kończyny oraz wiele zadrapań. Najcięższych obrażeń doznali pasażerowie przygnieceni przez masywne automaty do gier.

Na nagraniu widać, jak jedna z pasażerek uderza głową w filar i upada na ziemię. Osoby podróżujące liniowcem relacjonowały, że ludzie krzyczeli, a na statku zapanowała panika. Pasażerowie opisywali, że na pokładzie rozgrywały się sceny niczym z "filmu katastroficznego".

Na szczęście liniowiec nie został uszkodzony i bezpiecznie dopłynął do portu. Rzecznik P&O Cruises Australia oświadczył, że było to "bardzo wyjątkowe zdarzenie", z którego zostały wyciągnięte wnioski i wprowadzono odpowiednie zabezpieczenia - podaje News.com.au.


(tbe)

Polub wiadomości.wp.pl na Facebooku

oceń
tak 10 90.91%
nie 1 9.09%

Przeczytaj też

To on przetrwał 6 godzin w morzu z rekinami - film

dodane 2011-02-18 (10:54) 3 lata 2 miesiące 1 dzień 18 godzin i 17 minut temu

Walka dwóch jednostek na pełnym morzu

dodane 2011-01-11 (09:56) 3 lata 3 miesiące 8 dni 19 godzin i 15 minut temu

Łódź z nielegalnymi imigrantami rozbiła się o skały

aktualizacja 2010-12-15 (12:10) 3 lata 4 miesiące 4 dni 17 godzin i 1 minutę temu

Statek z turystami uderzył w nabrzeże - są ciężko ranni

dodane 2010-09-15 (13:55) 3 lata 7 miesięcy 4 dni 15 godzin i 16 minut temu

Zatonął rosyjski holownik - trwają poszukiwania załogi

dodane 2010-08-27 (21:55) 3 lata 7 miesięcy 23 dni 7 godzin i 16 minut temu

Zderzenie frachtowców na Morzu Japońskim; 2 osoby zaginione

dodane 2010-03-28 (05:35) 4 lata 22 dni 23 godziny i 36 minut temu

Mówią wraki

dodane 2009-10-07 (12:26) 4 lata 6 miesięcy 12 dni 16 godzin i 45 minut temu

W innych serwisach


Opinie (47)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~charlie 2011-02-15 (02:16) 3 lata 2 miesiące 5 dni 2 godziny i 55 minut temu

jak w filmach z charlie chaplinem:)
Wiem że to nie na miejscu, ale uśmiałem się. Parsknąłem jak stolik przejechały już trzeci raz, a na krześle jechał przed nimi gość... Hehhehehehe.

odpowiedz

0
0
~lambda 2011-02-13 (23:08) 3 lata 2 miesiące 6 dni 6 godzin i 3 minuty temu

Kto wypływa w morze, nie ma marzyć o luksusach !
Jak się wypływa w morze, nie wolno marzyć o luksusach !

odpowiedz

0
0
~joseph 2011-02-09 (13:36) 3 lata 2 miesiące 10 dni 15 godzin i 35 minut temu

smarkacze!ofiary TVN!
morze to zywiol! a nie jeszcze jedna wycieczka do egiptu czy tunezji! to nie Triada czy Rainbows Tour !od 30 lat plywam jako officer, chief, kpt! w domu zostac przed tele i TVN! smarkateria!

odpowiedz

0
0
~przypatrzcie sie 2011-02-06 (22:47) 3 lata 2 miesiące 13 dni 6 godzin i 24 minuty temu

Za prawym filarem..
A tam w głębi za prawym filarem ludzie sobie siedzą jak gdyby nigdy nic. Cala scena na pierwszym planie odgrywa się poza ich świadomością...

odpowiedz

0
0
Dziamdziak 2011-02-06 (16:30) 3 lata 2 miesiące 13 dni 12 godzin i 41 minut temu

miotani
Dlatego na liniowcach nie powinny byc sliskie, na wysoki polysk podlogi.

odpowiedz

0
0
~antoni 2011-02-05 (12:42) 3 lata 2 miesiące 14 dni 16 godzin i 29 minut temu

To zamach! W 1:26 słychać strzały!
1:12 głos mówi "naliwaj sjuda!".

odpowiedz

0
0
~kizior 2011-02-05 (12:41) 3 lata 2 miesiące 14 dni 16 godzin i 30 minut temu

Ale nachlani! Też tak miałem
po 0,7 Absoluta!

odpowiedz

0
0
~Wesolek 2011-02-03 (21:55) 3 lata 2 miesiące 16 dni 7 godzin i 16 minut temu

Hahaha,dobre!
Pojawiaja sie na ekranie i znikaja.Hehehe,obsmialem sie jak norka.

odpowiedz

0
0
~Plejadianka 2011-02-03 (13:29) 3 lata 2 miesiące 16 dni 15 godzin i 42 minuty temu

O mammamija !
Okropne !

odpowiedz

0
0
~Plejadianka 2011-02-03 (13:18) 3 lata 2 miesiące 16 dni 15 godzin i 53 minuty temu

O mammamija !
Okropne !

odpowiedz

0
0
~Horst 2010-09-08 (13:28) 3 lata 7 miesięcy 11 dni 15 godzin i 43 minuty temu

Uśmiałem sie co niemiara
Moi kumple z pracy tez:)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Nielo 2010-09-09 (09:07) 3 lata 7 miesięcy 10 dni 20 godzin i 4 minuty temu

szczurze morski!!!!
Kapitan nocą mylnie zinterpretował kierunek fal , na skutek czego statek stanął bokiem do fali i żaden system anty przechyłowy nie mógł mu już pomóc.szokujący jest fakt że meble i wyposażenie statku nie zostało zabezpieczone.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Rockatansky 2010-09-08 (13:19) 3 lata 7 miesięcy 11 dni 15 godzin i 52 minuty temu

Ale super! szkoda ze mnie tam nie bylo.
Jak nagla zmiana grawitacji. Tak bedzie na calej planecie jak sie bieguny na ziemii przestawia w 2012r. najlepszy jest faceplant na filarze w wykonaniu pani w czarnym... i pan z odjerzdzajacym fortepianem/pianinem. Dobry klimat :) zakurzyc ziele do tego i niezly ubaw...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~szczur 2011-02-02 (14:53) 3 lata 2 miesiące 17 dni 14 godzin i 18 minut temu

Ale fajnie!!!
Czy ja dobrze widziałem? Gostek miał odjazd w drugi koniec sali razem z forteklapem?

odpowiedz

0
0
~beret 2010-09-08 (15:06) 3 lata 7 miesięcy 11 dni 14 godzin i 5 minut temu

prawda. i po co nam morze? dla plazy?
tez sie kiedys burzylem, ale mi przeszlo. marynarze i tak zawsze byli pozostawieni samym sobie. zycze szybkiego powrotu, zanim cie wciagnie na dobre

odpowiedz

0
0
~jasiorysio5 2010-09-08 (15:01) 3 lata 7 miesięcy 11 dni 14 godzin i 10 minut temu

najlepszy to ten gosciu co sie szafki trzymal uparty facet

odpowiedz

0
0
~~gee 2010-09-08 (14:59) 3 lata 7 miesięcy 11 dni 14 godzin i 12 minut temu

to nie sztorm..
przeciez to nie sztorm na statku tylko zdjecia probne do sceny walki w korytarzu z filmu 'Incepcja' :D

odpowiedz

0
0
~LH 2010-09-08 (14:58) 3 lata 7 miesięcy 11 dni 14 godzin i 13 minut temu

ALE URWAŁ
Uwaga bo przypierniczy... Urwie następnemu! Ale go otłukujom - a mógł chłop jeździć.

odpowiedz

0
0
~:D 2010-09-08 (14:46) 3 lata 7 miesięcy 11 dni 14 godzin i 25 minut temu

:D chciałbym tam być

odpowiedz

0
0
~tg 2010-09-08 (14:41) 3 lata 7 miesięcy 11 dni 14 godzin i 30 minut temu

porzygałem się
na sam widok :-)

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Korea Płd.: liczba ofiar śmiertelnych katastrofy promu wzrosła do 46
dodane 2014-04-19 (20:48) 8 godzin i 23 minuty temu

Szef MSZ Ukrainy: przystąpiliśmy do realizacji ustaleń z Genewy
dodane 2014-04-19 (20:05) 9 godzin i 6 minut temu

Abp Gądecki: oziębłe serca chrześcijan zagrożeniem dla chrześcijaństwa
dodane 2014-04-20 (00:45) 4 godziny i 26 minut temu

Parafianie z Jasienicy przyszli ze święconkami. Kościół zamknięty
dodane 2014-04-19 (18:15) 10 godzin i 56 minut temu

Groby Pańskie
dodane 2014-04-19 (17:30) 11 godzin i 41 minut temu

"New York Times": będą ćwiczenia sił USA w Polsce, ale nadzwyczaj skromne
dodane 2014-04-19 (14:55) 14 godzin i 16 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy obawiasz się wojny na Ukrainie?

liczba oddanych głosów: 7311