więcej

Papież Franciszek: nie można być chrześcijaninem od czasu do czasu.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2013-10-13 (12:10) 10 miesięcy 20 dni 8 godzin i 45 minut temu
drukuj


Papież Franciszek opinie
Podczas mszy z okazji Dnia Maryjnego Roku Wiary w niedzielę papież Franciszek powiedział, że nie można być chrześcijaninem "od czasu do czasu". Zachęcił wiernych, by nauczyli się częściej mówić: "przepraszam", "proszę o wybaczenie", "dziękuję".

Zwracając się w homilii do ok. 100 tys. osób zebranych na placu Świętego Piotra papież powiedział, że Bóg zaskakuje swoją miłością, ale żąda wierności w naśladowaniu Go.

Apelował, by nie poddawać się w obliczu trudności. - Pomyślmy, ile razy byliśmy z jakiegoś powodu rozentuzjazmowani, z powodu jakiejś inicjatywy, jakiegoś zaangażowania, ale później w obliczu pierwszych problemów poddaliśmy się - mówił Franciszek. Z niepokojem zauważył, że dzieje się tak także w przypadku najważniejszych życiowych wyborów, takich jak małżeństwo. - Trudno być stałym, wiernym podjętym decyzjom, zobowiązaniom. Często łatwo powiedzieć "tak", ale później nie udaje się powtórzyć tego "tak" każdego dnia - dodał papież.

Prosił wiernych, by zastanowili się, "czy są chrześcijanami od czasu do czasu, czy też zawsze?". - Kultura tymczasowości, względności wkracza także do przeżywania wiary - ostrzegł Franciszek, przypominając, że Bóg wymaga wierności każdego dnia, w codziennych działaniach.

- Tak łatwo powiedzieć "dziękuję", a jednak tak ciężko - wskazał papież. I następnie spytał: "Ile razy mówimy 'dziękuję' w rodzinie? Ile razy dziękujemy tym, którzy nam pomagają, są blisko nas, towarzyszą nam w życiu?".

Nie można - podkreślił Franciszek - traktować wszystkiego jako czegoś oczywistego.

Papież odprawił mszę przed oryginalną figurą Matki Bożej Fatimskiej, przywiezioną z sanktuarium w Portugalii. W jej koronie Jan Paweł II polecił umieścić kulę zamachowca Alego Agcy, który ciężko zranił go w zamachu na placu Świętego Piotra 13 maja 1981 roku.

Na zakończenie mszy papież dokonał zawierzenia świata Matce Bożej Fatimskiej.


(mj)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 125 81.7%
nie 28 18.3%

Przeczytaj też

Papież oddaje motocykl, by pomóc bezdomnym z Rzymu

dodane 2013-10-13 (06:40) 10 miesięcy 20 dni 14 godzin i 15 minut temu

Dziesiątki tysięcy wiernych na czuwaniu z papieżem Franciszkiem

dodane 2013-10-12 (19:20) 10 miesięcy 21 dni 1 godzinę i 35 minut temu

Papież Franciszek: kobiety w Kościele nie mogą być tylko służącymi

dodane 2013-10-12 (13:55) 10 miesięcy 21 dni 7 godzin i 1 minutę temu

Powstaje pierwszy film o papieżu Franciszku

dodane 2013-10-06 (06:00) 10 miesięcy 27 dni 14 godzin i 55 minut temu

materiał foto

Papież Franciszek obmył nogi więźniom

dodane 2013-03-28 (20:25) 1 rok 5 miesięcy 5 dni i 30 minut temu
materiał foto

Nawet papież nie może spać spokojnie

dodane 2013-03-20 (09:31) 1 rok 5 miesięcy 13 dni 11 godzin i 24 minuty temu

materiał foto

Pierwszy Anioł Pański papieża

dodane 2013-03-17 (14:03) 1 rok 5 miesięcy 16 dni 6 godzin i 52 minuty temu

W innych serwisach


Opinie (398)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
0
~Pan Sułek 2013-10-16 (15:54) 10 miesięcy 17 dni 5 godzin i 1 minutę temu

Arcybiskupa Michalika trudno nazwać chrześcijaninem. Żeby nie wiem jak się natężać to do niego to określenie nie pasuje w ogóle. Do Hosera też zresztą nie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~Ws 2013-10-16 (15:49) 10 miesięcy 17 dni 5 godzin i 6 minut temu

najwazniejsze jest to, zeby byc dobrym chrzescijaninem i starac sie w zyciu zyc moralnie i zgodnie z miloscia blizniego,tak jak Chrystus nauczal, milosc do Boga poprzez milosc do Blizniego w szerokim tego slowa znaczeniu i moralne zycie.

odpowiedz

3
2
~Antoni 2013-10-16 (10:08) 10 miesięcy 17 dni 10 godzin i 47 minut temu

Polacy! W jednej rzeczy możemy być najlepsi w Europie jak nie na świecie. Będą zazdrościć nam tego Francuzi, Brytyjczycy, Amerykanie, Niemcy i Rosjanie. My jeszcze mamy szansę zapobiec inwazji muzułmanów do naszego kraju. My jeszcze możemy stać się prawdziwą wyspą na morzu krajów zniewolonych islamem. Nie ukrywajmy, kraje zachodu zostaną niedługo zepchnięte przez imigrantów w otchłanie wojny domowej i średniowiecznego zacofania. Naciskajmy na polityków lokalnych i krajowych, organizujmy protesty i co najważniejsze rozmawiajmy na ten temat ze znajomymi. Nie pozwólmy żeby nasze dzieci żyły pod butem islamskiego dzikusa. Polecam pooglądanie paru filmów na yt nt islamu w Europie.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~Gość 2013-10-16 (14:43) 10 miesięcy 17 dni 6 godzin i 12 minut temu

Czymże jest ta wiara, jak nie - "Kulturą tymczasowości, względności" ? Przecie prochem jesteście i w proch się obrócicie... to co tu to marność, czeka was życie wieczne to prawdziwe i realne, pozbawione tymczasowych względności na doczesność i sacrum ?

odpowiedz

2
0
~kkki 2013-10-16 (09:50) 10 miesięcy 17 dni 11 godzin i 5 minut temu

kościół w obecnej formie nie ma nic wspolnego z wiara w.Boga

odpowiedz

4
2
~s 2013-10-15 (18:20) 10 miesięcy 18 dni 2 godziny i 35 minut temu

zobaczcie co robi na zdjeciu , mysli ze BOG TEGO NIE WIDZI klania sie przed posagiem,figura a mowi oBOGU

odpowiedz

12
5
~Monika 2013-10-13 (19:06) 10 miesięcy 20 dni 1 godzinę i 49 minut temu

Ludzie! Obudźcie się! Nie żyjcie z dnia na dzień, ale żyjcie pełnią życia z każdym nowym dniem! Miejcie marzenia, pragnienia, wielkie pragnienia, bo tylko takie Bóg spełnia! Zróbcie coś dla innych, nie spełniajcie swoich zachcianek, ale poświęcajcie się dla innych, czyńcie dobro, nieście nadzieję, bądźcie odważni i wzrastajcie w CHRYSTUSIE! To On jest Źródłem prawdziwego szczęścia - możesz nieustannie szukać szczęścia w nowym samochodzie, lepszym telefonie, lepszych wynikach w grze, alkoholu, seksie, narkotykach, ale nigdy nie nasycisz się do końca, choćbyś posiadł całą ziemię na własność - Twoje serce dalej będzie tęsknić! Odrzuć grzech, nie pytaj dlaczego - to On jest sprawcą Twojego smutku, zdenerwowania, depresji! Życie z Bogiem to nie nudne chodzenie do kościoła, stresująca spowiedź, jeśli przyjmiesz Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela Twoje życie nabierze barw, a spowiedź będzie piękna i z chęcią będziesz do niej biegł! Msza Święta przeniesie Cię do rzeczywistości nieba! Tak, nieba - na Mszy urzeczywistnia się niebo, aniołowie i święci zstępują z ludem Bożym chwalić naszego Boga! Składając przed ołtarzem nasze troski, problemy, dziękczynienia, radość, jaką chcemy się dzielić z naszym najlepszym Przyjacielem, Jezusem! Panie, uwielbiam Cię, usłysz moje serce - KOCHAM CIĘ, JESTEŚ WIELKI! Uwielbiam Cię w moim życiu, moich słabościach, w których objawia się Twoja moc i chwała, bądź mi Panem na wieki wieków, pragnę byś był moim Panem i Zbawicielem, pragnę przyjąć moc Ducha Świętego, która przemieni moje serce na podobne do Twojego - ciche i pokorne! Pragnę by moja rodzina, przyjaciele, wrogowie, wszyscy, których stawiasz na mojej życiowej drodze doznali ogromu Twego miłosierdzia, łaski, byśmy zawsze już mogli Ciebie wielbić razem w niebie. Amen. A teraz zmień tę minę i rzuć się w ramiona miłującego Ojca! Nie przestawaj trwać w modlitwie!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

19
31
~Rt 2013-10-13 (15:09) 10 miesięcy 20 dni 5 godzin i 46 minut temu

Bo tylko w Niepokalanym Sercu Maryi jest ratunek dla tego świata "Matko Najświętsza, do Serca Twego, Mieczem boleści wskroś przeszytego. Wołamy wszyscy z jękiem ze łzami, Ucieczko grzesznych, módl się za nami. Gdzie my, o Matko, ach gdzie pójdziemy, I gdzie ratunku szukać będziemy? Twojego ludu nie gardź prośbami, Ucieczko grzesznych, módl się za nami. "

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

0
0
~Ale jaja 2013-10-15 (14:59) 10 miesięcy 18 dni 5 godzin i 56 minut temu

Monisia koresponduje sama ze sobą .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~ZDELEGALIZOWAĆ MAFIE 2013-10-15 (15:25) 10 miesięcy 18 dni 5 godzin i 30 minut temu

Chomikuj. pl - Jana Pawła II walka z pedofilą ----------------------------'' Z całą pewnością ani Episkopat, ani prokatolickie media w Polsce nie przedstawiają nam obiektywnie pontyfikatu JP2, o czym wie każdy, kto swojej opinii nie kształtuje na podstawie głosu płynącego z ambony, lecz poprzez własną inicjatywę poznawczą. Poniżej przedstawiam ważniejsze fakty dotyczące pontyfikatu JP2, które w Polsce są tematem tabu. 1. Zatajanie pedofilstwa duchownych. Ochrona przestępców seksualnych w Kościele Jednym z głównych zarzutów, który obciąża pontyfikat Karola Wojtyły, to zatajanie pedofilstwa duchownych. JP2 oraz długoletni szef Kongregacji Nauki i Wiary, kard. Ratzinger wymagali bezwzględnego respektowania postanowień tajnego do niedawna dokumentu. Tajna instrukcja autorstwa sekretarza Kongregacji Nauki i Wiary, kard. Alfreda Ottavianiego Instructio de modo procedendi in causis sollicitationis, znana również pod nazwą Crimen sollicitationis, podpisana w 1962 roku przez papieża Jana XXIII, zakazująca ujawniania przypadków pedofilii pod groźbą klątwy dla ujawniających i nakazującą skłanianie ofiar do milczenia też pod groźbą klątwy. W myśl litery opracowania należy ponadto niezwłocznie otoczyć opieką księdza, oskarżonego o seksualne wykorzystywanie małoletniego i przenieść go do innej parafii. Skandal seksualny musi być opanowany i pójść w zapomnienie. Dokument zakazuje współpracy w tych sprawach z władzami śledczymi, nakazuje niszczenie dowodów przestępstw. Buntownicy i osoby, które do niego doprowadziły, zneutralizowani i ukarani. Skutkiem tego, zaszczuta rodzina ofiary musi opuścić miejscowość, w której mieszka, albowiem za sprawą agitacji z ambony, jest ona przedmiotem ostracyzmu ze strony wspólnoty lokalnej. 30 kwietnia 2001 roku JP2 ogłasza List apostolski motu proprio Sacramentorum sanctitatis. List ten ustalił wyłączność kompetencji Kongregacji Nauki Wiary w przypadkach wykorzystywania seksualnego dzieci przez duchownych oraz, łącznie z dokumentem Ad exsequendam ecclesiasticam legem wydanym 18 maja 2001 roku, określił normy proceduralne dla tych przypadków. Oznacza to, że sprawy pedofilii i molestowania w Kościele mają być rozpatrywane "za zamkniętymi drzwiami" i wszystkie dowody mają być tajne przez 10 lat od momentu osiągnięcia przez ofiarę pełnoletniości - co powoduje przedawnienie sprawy i uniemożliwia wyciągnięcie konsekwencji finansowych wobec Kościoła. Ponadto w myśl litery listu duchowny postawiony zostaje w sytuacji konfliktu lojalności. Jako obywatel zobowiązany jest do powiadomienia organów ścigania, ale papieskie zalecenia de facto nakazują mu zachowanie takiej wiedzy w tzw. sekrecie papieskim, równoznacznym z tajemnicą spowiedzi ''

odpowiedz

8
6
~Monika 2013-10-13 (18:53) 10 miesięcy 20 dni 2 godziny i 2 minuty temu

Duch Święty swoim wichrem zstąpi na Ciebie i strzepie kurz, który zakrywał skarb jak posiadasz w sobie, Twoje talenty, dary, łaski od Pana, masz wiele darów od Boga i nawet o tym nie wiesz! Stań się na nowo Dzieckiem Bożym i zaufaj, to największe i najpiękniejsze szaleństwo, które odkrywa przed Tobą nowe drogi, spostrzeganie świata i ludzi, to piękne i niewypowiedziane ludzkimi słowami doświadczenie Bożego MIŁOSIERDZIA, które człowieka odradza i uszczęśliwia, zaspokaja serce i ciągłe dążenie do czegoś, co i tak po osiągnięciu będzie chciało więcej. BÓG jest w stanie więcej niż sobie wyobrażasz, Ty i On to najpiękniejsze połączenie - wielka łaska! On wszystko zwyciężył umierając na Krzyżu - doświadczył wszelkiego cierpienia jakie możesz doznać tu, na ziemi - z miłości dla Ciebie stał się człowiekiem i przyszedł z nieba by Ci powiedzieć: (twoje imię), kocham Cię! Uwierz mojej miłości! Nie chce byś był zdrowy, żył w spokoju, pragnę abyś był ZDROWY, MIAŁ ZYCIE PEŁNE WRAŻEŃ I ŻYŁ ZE MNĄ CAŁĄ WIECZNOŚĆ! Jezus chce więcej dla Ciebie niż to życie może Ci dać, On chce niebo, miejsce bez cierpienia, łez, nudny, miejsce, gdzie wszyscy razem jesteśmy rodziną, wielką, chwalącą swego Pana! Przyjmij Go i naucz się tańczyć, bo w niebie nie będą wiedzieli co z Tobą zrobić! Wyobraź sobie, jak tam będzie pięknie! Chóry anielskie, które nieustannie będą śpiewać nieziemską pieśń, wszyscy razem trzymają się za ręce i radują! Same dobro i miłość, ale pierw trzeba siać dobro i miłość na ziemi! Odrzucić egoizm i pychę, egoista to ktoś, kto się skupia na sobie, na przyjemnościach i namiętnościach, bo tym pielęgnuje swój egoizm i niszczy miłość! Bądź szaleńcem! Jest nas wielu, a niebo zaczyna się w Twoim sercu od momentu przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela! Jak wielki, jak WIELKI JEST NASZ BÓG! PEŁEN CHWAŁY, PEŁEN MOCY! PEŁEN MIŁOSIERDZIA! ON JEST WSPANIAŁY, NIEPOJĘTY! Panie, uwielbiam Cię, usłysz moje serce - KOCHAM CIĘ, JESTEŚ WIELKI! Uwielbiam Cię w moim życiu, moich słabościach, w których objawia się Twoja moc i chwała, bądź mi Panem na wieki wieków, pragnę byś był moim Panem i Zbawicielem, pragnę przyjąć moc Ducha Świętego, która przemieni moje serce na podobne do Twojego - ciche i pokorne! Pragnę by moja rodzina, przyjaciele, wrogowie, wszyscy, których stawiasz na mojej życiowej drodze doznali ogromu Twego miłosierdzia, łaski, byśmy zawsze już mogli Ciebie wielbić razem w niebie. Amen. A teraz zmień tę minę i rzuć się w ramiona miłującego Ojca! Nie przestawaj trwać w modlitwie!

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

4
0
~KREMÓWKA 2013-10-15 (10:27) 10 miesięcy 18 dni 10 godzin i 28 minut temu

Watykańczyk to taki chrześcijanin od czasu do czasu . Kiedy nakazuje - zakazuje , robiąc wode z mózgu swoim barankom !

odpowiedz

4
1
~ZDELEGALIZOWAĆ MAFIE 2013-10-15 (09:39) 10 miesięcy 18 dni 11 godzin i 16 minut temu

Według watykańskich statystyk aż 80 proc. światowych katolików żyje poniżej granicy ubóstwa i Kościół uzyskuje od nich tylko 2 proc. swoich dorocznych wpływów w wysokości 395 miliardów dolarów. Nic dziwnego, że JP2 postanowił zupełnie odciąć się od biedoty i uwagę stolicy apostolskiej skierować wobec majętnych grup i kategorii społecznych. Jakkolwiek taka polityka Watykanu przyniosła większe wpływy do kasy Państwa Kościelnego, ale za to z drugiej strony przyniosła bardzo niekorzystny bilans w wymiarze społecznym, na który składają się m.in. kurcząca się liczba kandydatów na księży w seminariach duchownych, wyludniające się kościoły, czy ignorowanie przez wiernych stanowiska Kościoła wobec aborcji, in vitro, homoseksualizmu, rozwodów i antykoncepcji

odpowiedz

21
6
~adamm 2013-10-13 (17:12) 10 miesięcy 20 dni 3 godziny i 43 minuty temu

O bogini Isztar na zdjeciu

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

5
1
~ormbywały 2013-10-13 (20:37) 10 miesięcy 20 dni i 18 minut temu

Do tych którzy czepiają się chrześcijaństwa i przytaczają błedy kościła lub błedne dogmaty powim tak. Chrześcijaństwo to Jezuz Chrystus i tyle. reszta to dodatki, tradycja i rytualy. Cała kosmologia i panteon świetych to wymysł człowieka, w chrześcijaństwie nie chodzi o to co po drugiej stronie wszechświata ani kiedy i jak powstało życie na ziemi. świętych też nam nie potrzeba. Mnie nie interesują dogmaty, święci, a nawet cała biblia(zostal napisana nie przez Chrystusa ale przez ludzi żyjących 2 tyś lat temu do ludzi zyjących w tamtych czasach). Chrześcijaństwo to Jezus. I nie do końca jest tu istotne kiedy i czy w ogóle ta postać istniała. Chodzi o to co ona uosabnia. Spróbojcie popatrzec na niego jak na bohatera, idola i naśladować go w życiu codzinnym. O to w tym wszystkim chodzi. O to że trzeba być dobrym i kierować sie w życiu zasadami które przynoszą korzyści nam i innym. Osobiście uważam ze chrześcijaństwo(szczególnie to po okresie reformacji) jest jednym z najwspanialszych systemów religijno społecznych mających tą przewagę nad buddyzmem, hinduizmem czy taoizmem ze jest nasze! natomiast islam według mnie jest najbardziej odrażającym systemem a jego prorok mahomet to typowy czarny charakter(według mnie istny belzebub)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
4
~Pan Sułek 2013-10-14 (00:07) 10 miesięcy 19 dni 20 godzin i 48 minut temu

Czy można być chrześcijaninem i głosić takie prawdy objawione jak arcybiskup Michalik?Czy można być chrześcijaninem i siać taką zarazę nienawiści jak ojciec dyrektor?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
1
~pLL 2013-10-14 (12:08) 10 miesięcy 19 dni 8 godzin i 47 minut temu

Niestety dochodzę do wniosku że Polska nie jest już krajem katolickim, jeżeli wymrze pokolenie dzisiejszych 60-latków katolicyzm będzie stanowił kilka procent ogółu społeczeństwa. Spory udział mają w tym media i "afery kościelne", moim zdaniem ksiądz to tylko szafarz, pracownik kościoła i tyle jak każdy urzędnik i należy go traktować jak równego sobie, nie wolno jednak tracić wiary i odwracać się od Pana Boga. Problem tkwi w tym że obecnym mocodawcom europejskim tylko o to chodzi ponieważ łatwiej kierować motłochem, który się zupełnie pogubił i nie ma w życiu żadnych wartości. Europo chrześcijańska OBUDŹ SIĘ !!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
0
~ankh 2013-10-13 (21:01) 10 miesięcy 19 dni 23 godziny i 54 minuty temu

Całkowicie się z tym zgadzam KOŚCIÓŁ KATOLICKI przyzwyczaił się do specjalnego traktowania , a tutaj teraz nieszczerość wynikająca z przeprosin. przepraszają bo się zaczynają bać a do tej pory co TOLEROWALI wszelkie świństwa w Kościele - Kościół ma być czysty od wszelkich pokus no niestety ale na to decydowali się DOROŚLI ludzie wstępując do seminarium a potem co degeneracja umysłu? natury nie oszukasz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

2
0
~jana 2013-10-13 (19:39) 10 miesięcy 20 dni 1 godzinę i 16 minut temu

Człowieku chory z nienawiści czy nigdy w życiu nie spotkales ludzi którzy czynią dobrze bezinteresownie nie oczekując zapłaty, że Twoje serce widzi jedynie wszędzie kasę i interesy? Patrz w serce człowieka a zobaczysz więcej niż ci się wydaje. Ale do tego potrzeba dobrej woli i chęci szukania prawdy a to już trudniejsze.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
4
~Maryjan 2013-10-13 (20:11) 10 miesięcy 20 dni i 44 minuty temu

Zawsze dziewica , jak zwykle na chmurce. Nawet na rzeźbie. Oglądałem kiedyś film w Międzygórzu ( Meczugorie) w Bośni i Hercegowinie. Tylko kilka osób ma tam urojenia. To taka sam ściema jak Lourdes, czy Fatima. Dlaczego wierzymy,że ci ludzie coś widzą i z kimś rozmawiają ? Czy nasza wiara to wiara w urojenia ludzi chorych psychicznie ? Jak jeden ma urojenia to mówimy ,że jest chory psychicznie , jak wielu ma urojenia to już jest religia. Taki dziwny jest ten świat. Widać ludziom jest potrzebna wiara w bajki. Acha jak podają naukowcy samouzdrowienia następują w domach, szpitalach, hospicjach to 1 przypadek na prawie milion ludzi rocznie. Nie trzeba jeździć do Lourdes, Fatimy czy Częstochowy mózg potrafi sam odblokować np. niedowład nóg,rąk,etc. szkoda ,że tak rzadko. Nie ma mowy natomiast o odrośnięciu np. kończyn . Warto czytać w necie . Kosciół twierdzi,że net to największy szatan XXI wieku bo owieczki mogą w nim wyczytać np. Największe kłamstwa kościoła. Albo Jak kościół okrada państwo Polskie. Racjonalista,etc.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Lekarze bez Granic: świat przegrywa batalię z ebolą
dodane 2014-09-02 (19:40) 1 godzinę i 15 minut temu

Wicepremier Elżbieta Bieńkowska polskim kandydatem na komisarza UE
dodane 2014-09-02 (17:34) 3 godziny i 21 minut temu

Kancelaria Prezydenta: rozmowy ws. nowego premiera po dymisji Tuska
dodane 2014-09-02 (13:54) 7 godzin i 1 minutę temu

"Rzeczpospolita": NATO wierzy w dobrego Putina
dodane 2014-09-02 (12:47) 8 godzin i 8 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Kto powinien zastąpić Donalda Tuska na stanowisku premiera?

liczba oddanych głosów: 14158