Strona główna serwisu
Odłączą kobietę w ciąży od respiratora? Walczy o to mąż

Odłączą kobietę w ciąży od respiratora? Walczy o to mąż

Amerykanin, Erick Munoz, bezskutecznie walczy to, by lekarze odłączyli od respiratora jego ciężarną żonę. Mężczyzna wytoczył szpitalowi proces, po tym, jak u kobiety stwierdzono śmierć mózgu. Prawo stanowe zabrania jednak odłączenia od sprzętu podtrzymującego funkcje życiowe ciężarnej pacjentki.
Munoz twierdzi, że jego żona, 33-letnia Marlise Munoz mówiła niegdyś rodzinie, że nie chciałaby być sztucznie podtrzymywana przy życiu przez sprzęt medyczny. Prawnik męża dodaje, że nieuszanowanie decyzji kobiety także jest sprzeczne z prawem, ponieważ "każda osoba ma konstytucyjnie zagwarantowane prawo do decydowania o własnym ciele". Według mężczyzn fakt, że mózg Marlize Munoz jest już martwy oznacza, że kobieta nie może być traktowana jako "pacjentka w ciąży".

Erock Munoz znalazł swoją żonę nieprzytomną 26 listopada 2013 roku na podłodze w kuchni ich wspólnego domu. Kobieta była wtedy w 14. tygodniu ciąży. Jeszcze tego samego dnia lekarze ze szpitala John Peter Smith w Fort Worth (w którym do tej pory przebywa kobieta) stwierdzili śmierć mózgu 33-latki.

Latem zeszłego roku na Węgrzech urodziło się zdrowe dziecko, którego matka nie żyła już od trzech miesięcy - informowały agencje AP i AFP. U 31-letniej kobiety w 15. tygodniu ciąży doszło do śmierci mózgowej na skutek wylewu krwi do mózgu. Prezydent uniwersytetu medycznego w Debreczynie dr Bela Fulesdi zapewnił na konferencji prasowej, że najpierw próbowano ratować życie kobiety, a gdy to się nie udało postanowiono podtrzymać jej funkcje życiowe do czasu gdy płód rozwinie się na tyle, że będzie można przeprowadzić cesarskie cięcie. Badania USG wykazywały, że płód żyje mimo śmierci matki. W porozumieniu z rodziną zdecydowano się wtedy podłączyć ją do urządzeń podtrzymujących krążenie krwi. Kiedy w 27 tygodniu ciąży doszło do zaburzeń krążeniowych, lekarze zdecydowali się przeprowadzić cesarskiego cięcie, by ratować życie dziecka. Gdy je wydobyto z łona matki, ważyło zaledwie 1,4 kg. Po urodzeniu dalej rozwijało się prawidłowo.

Źródło: usatoday.com, PAP
usatoday.com

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (459)
Nie zgadzam się z opinią
33
Zgadzam się z opinią
241
~Dziadunio 2014-01-16 (11:59) 20 godzin i 37 minut temu

Pokaż najnowsze odpowiedzi 16

Nie zgadzam się z opinią
38
Zgadzam się z opinią
122
LRO 2014-01-16 (12:01) 20 godzin i 35 minut temu

prawo prawem ,tu jest ciąża , teraz kwestia czy z tej ciąży będzie zdrowy potomek .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
97
~Agatka7 2014-01-16 (13:56) 18 godzin i 40 minut temu

Smutne to...dziecka nawet nie chce...wola...wolą...ale myśle że jakby teraz ta kobieta mogła podjąć decyzje...to chiałaby by zeby dziecko przeżyło...może facet już ma drugą i dziecko mu nie potrzebne..bo bedzie przeszkodą...kazdy facet który kocha żone..by czekał z utesknieniem na ten owoc miłości...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
75
~MP 2014-01-16 (12:07) 20 godzin i 29 minut temu

facet jej nie kochał, jeżeli by ją kochał walczyłby jak lew o to dziecko, o ostatnią cząstkę swojej żony

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
81
~edittt 2014-01-16 (12:04) 20 godzin i 32 minut temu

No a co z dzieckiem??? Pan bardzo szybko chce ułożyć sobie życie na nowo... dziwne to wszystko

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
72
~kaja 2014-01-16 (12:03) 20 godzin i 33 minut temu

Czyli on tego dziecka nie chce rozumiem!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
74
~mmm. 2014-01-16 (12:16) 20 godzin i 20 minut temu

poprostu facet nie chce tego dziecka,a ta kobieta napewno robila by wszystko zeby swoje dziecko ratowac.nie rozumiem go,przeciez to jest czastka jego niezyjacej zony.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
69
~bb 2014-01-16 (12:12) 20 godzin i 24 minut temu

Co za idiota i psychopata ten niby mąż ! Przecież ona jest w ciąży i nie umarła, bo śmierć mózgu nie jest równoznaczna ze śmiercią biologiczną. Poza tym co to za mąż, który nie chce ratować swojego dziecka?? Straszny drań i jeszcze wypowiada słowa kobiety, które być może nigdy nie padły, a jesli nawet to w kontekście jej własnej osoby, a nie jej dziecka. Powinni sprawdzić okoliczności w jakich doszło do utraty przytomności przez jego żonę.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
64
~ererfe 2014-01-16 (14:16) 18 godzin i 20 minut temu

Dopiero co doszło do wypadku, zresztą chyba dość tajemniczego. Mąż tymczasem aż walkę sądową rozpoczyna żeby niepodtrzymywać życia żony i dziecka? Czy to nie dziwne? Dla mnie to sygnał żeby przyjrzeć się jego roli w wypadku bo może to nie był wypadek a facetowi coś dziwnie zależy. Odłączać kobietę i zabijać płód bo ktoś oświadczył że rzekomo chciała nie być podtrzymywana? A o ciąży też się wypowiadała?? Sądzę że mamy do czynienia z morderą albo świrem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
55
~Kasia 2014-01-16 (12:04) 20 godzin i 32 minut temu

No tak, ale czy dziecko rozwija się prawidłowo? To jest ważne, czy oni chcą aby ona była takim naturalnym inkubatorem dla dziecka, czy tak ją przytrzymują przy życiu ot sobie z zerową szansą na przeżycie dla dziecka. To mega ważna informacja w tej sprawie!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
56
~Gosc 2014-01-16 (13:33) 19 godzin i 3 minuty temu

Jestem mama i dla mnie zycie mojego dziecka jest 100 x wazniejsze od mojego. To nie jest pierwszy czy drugi przypadek na swiecie a dzieci dotychczas urodzone w ten sposob rozwijaja sie prawidlowo.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
39
~PannaNikt 2014-01-16 (12:11) 20 godzin i 25 minut temu

Gość chyba nie chce zostać tatusiem ... dziwne ze nie zależy mu by chociaż dziecko przeżyło..

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
39
~Mirek 2014-01-16 (12:08) 20 godzin i 28 minut temu

Dziecko to "przedłużenie życia" tej kobiety. Mąż nie chce dźwigać takiego "balastu"?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
32
~... 2014-01-16 (12:12) 20 godzin i 24 minut temu

Ha, bo on nie chce tego dziecka. Dlatego.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
34
~Bartek88 2014-01-16 (12:18) 20 godzin i 18 minut temu

On ją znalazł nieprzytomną, on chce ją odłączyć od respiratora, on zgarnie kasę z ubezpieczenia po stwierdzeniu zgonu :D

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
38
~Inka 2014-01-16 (12:11) 20 godzin i 25 minut temu

Jeśli dziecko żyje i rozwija się prawidłowo,to w żadnym wypadku nikt nie ma prawa go zabijać.Odłączenie tej kobiety od aparatury byłoby zabójstwem dla dziecka!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
29
~Mi 2014-01-16 (12:06) 20 godzin i 30 minut temu

facet chyba nie chce tego dziecka, skoro walczy by odłączono jesgo żone od respiratora

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
42
~echo 2014-01-16 (15:17) 17 godzin i 19 minut temu

Facet stracił żonę,ale za wszelką cenę powinien ratować dziecko.No ale dla niego dziecko to pewnie problem.....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
38
~ja 2014-01-16 (12:18) 20 godzin i 18 minut temu

Może i ma prawo decydować o swoim ciele, ale nie ma prawa decydować o ciele dziecka. Jednym słowem patologia, a nie nowoczesność. Przecież ojciec nie musi wychowywać tego dziecka. Jeśli przyjdzie nas świat, może oddać je do adopcji. Po przyjściu na świat dziecka można będzie spokojnie odłączyć kobietę od urządzeń.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
28
~Andziula 2014-01-16 (12:15) 20 godzin i 21 minut temu

Facet pewnie nie chce zajmować się dzieckiem. Są różne historie. Może ciąża żony była mu nie na rękę.

odpowiedz