więcej

Odłączą kobietę w ciąży od respiratora? Walczy o to mąż.

usatoday.com |  aktualizacja 2014-01-16 (12:01) 11 miesięcy 6 dni 6 godzin i 3 minuty temu
drukuj


Odłączą kobietę w ciąży od respiratora? Walczy o to mąż
opinie video
Amerykanin, Erick Munoz, bezskutecznie walczy to, by lekarze odłączyli od respiratora jego ciężarną żonę. Mężczyzna wytoczył szpitalowi proces, po tym, jak u kobiety stwierdzono śmierć mózgu. Prawo stanowe zabrania jednak odłączenia od sprzętu podtrzymującego funkcje życiowe ciężarnej pacjentki.

Munoz twierdzi, że jego żona, 33-letnia Marlise Munoz mówiła niegdyś rodzinie, że nie chciałaby być sztucznie podtrzymywana przy życiu przez sprzęt medyczny. Prawnik męża dodaje, że nieuszanowanie decyzji kobiety także jest sprzeczne z prawem, ponieważ "każda osoba ma konstytucyjnie zagwarantowane prawo do decydowania o własnym ciele". Według mężczyzn fakt, że mózg Marlize Munoz jest już martwy oznacza, że kobieta nie może być traktowana jako "pacjentka w ciąży".

Erock Munoz znalazł swoją żonę nieprzytomną 26 listopada 2013 roku na podłodze w kuchni ich wspólnego domu. Kobieta była wtedy w 14. tygodniu ciąży. Jeszcze tego samego dnia lekarze ze szpitala John Peter Smith w Fort Worth (w którym do tej pory przebywa kobieta) stwierdzili śmierć mózgu 33-latki.

Latem zeszłego roku na Węgrzech urodziło się zdrowe dziecko, którego matka nie żyła już od trzech miesięcy - informowały agencje AP i AFP. U 31-letniej kobiety w 15. tygodniu ciąży doszło do śmierci mózgowej na skutek wylewu krwi do mózgu. Prezydent uniwersytetu medycznego w Debreczynie dr Bela Fulesdi zapewnił na konferencji prasowej, że najpierw próbowano ratować życie kobiety, a gdy to się nie udało postanowiono podtrzymać jej funkcje życiowe do czasu gdy płód rozwinie się na tyle, że będzie można przeprowadzić cesarskie cięcie. Badania USG wykazywały, że płód żyje mimo śmierci matki. W porozumieniu z rodziną zdecydowano się wtedy podłączyć ją do urządzeń podtrzymujących krążenie krwi. Kiedy w 27 tygodniu ciąży doszło do zaburzeń krążeniowych, lekarze zdecydowali się przeprowadzić cesarskiego cięcie, by ratować życie dziecka. Gdy je wydobyto z łona matki, ważyło zaledwie 1,4 kg. Po urodzeniu dalej rozwijało się prawidłowo.

Źródło: usatoday.com, PAP


(fbi, ap)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 60 21.28%
nie 222 78.72%

Przeczytaj też

Ciężarna Marlise Munoz została odłączona od aparatury. Dziecko nie żyje

dodane 2014-01-27 (13:36) 10 miesięcy 25 dni 4 godziny i 28 minut temu

W Irlandii weszła ustawa dopuszczająca aborcję, gdy jest "istotne zagrożenie dla życia kobiety"

dodane 2014-01-01 (18:50) 11 miesięcy 20 dni 23 godziny i 14 minut temu

Zginęła kobieta w 9 miesiącu ciąży - lekarze walczą o życie noworodka

dodane 2014-01-01 (13:35) 11 miesięcy 21 dni 4 godziny i 29 minut temu

Cud narodzin i medyczny rekord w Neapolu

dodane 2013-12-22 (06:55) 1 rok 11 godzin i 9 minut temu

Szkoła w Teksasie nie akceptuje jakichkolwiek symboli bożonarodzeniowych, w tym choinki

dodane 2013-12-12 (08:34) 1 rok 10 dni 9 godzin i 30 minut temu

500. egzekucja w Teksasie

dodane 2013-06-26 (10:17) 1 rok 5 miesięcy 26 dni 7 godzin i 47 minut temu

W innych serwisach


Opinie (459)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

241
33
~Dziadunio 2014-01-16 (11:59) 11 miesięcy 6 dni 6 godzin i 5 minut temu

A co z dzieckiem?

odpowiedz

pokaż 16 ukrytych odpowiedzi

122
38
LRO 2014-01-16 (12:01) 11 miesięcy 6 dni 6 godzin i 3 minuty temu

prawo prawem ,tu jest ciąża , teraz kwestia czy z tej ciąży będzie zdrowy potomek .

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

97
20
~Agatka7 2014-01-16 (13:56) 11 miesięcy 6 dni 4 godziny i 8 minut temu

Smutne to...dziecka nawet nie chce...wola...wolą...ale myśle że jakby teraz ta kobieta mogła podjąć decyzje...to chiałaby by zeby dziecko przeżyło...może facet już ma drugą i dziecko mu nie potrzebne..bo bedzie przeszkodą...kazdy facet który kocha żone..by czekał z utesknieniem na ten owoc miłości...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

75
10
~MP 2014-01-16 (12:07) 11 miesięcy 6 dni 5 godzin i 57 minut temu

facet jej nie kochał, jeżeli by ją kochał walczyłby jak lew o to dziecko, o ostatnią cząstkę swojej żony

odpowiedz

81
21
~edittt 2014-01-16 (12:04) 11 miesięcy 6 dni 6 godzin i 1 minutę temu

No a co z dzieckiem??? Pan bardzo szybko chce ułożyć sobie życie na nowo... dziwne to wszystko

odpowiedz

72
15
~kaja 2014-01-16 (12:03) 11 miesięcy 6 dni 6 godzin i 1 minutę temu

Czyli on tego dziecka nie chce rozumiem!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

74
18
~mmm. 2014-01-16 (12:16) 11 miesięcy 6 dni 5 godzin i 48 minut temu

poprostu facet nie chce tego dziecka,a ta kobieta napewno robila by wszystko zeby swoje dziecko ratowac.nie rozumiem go,przeciez to jest czastka jego niezyjacej zony.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

69
17
~bb 2014-01-16 (12:12) 11 miesięcy 6 dni 5 godzin i 52 minuty temu

Co za idiota i psychopata ten niby mąż ! Przecież ona jest w ciąży i nie umarła, bo śmierć mózgu nie jest równoznaczna ze śmiercią biologiczną. Poza tym co to za mąż, który nie chce ratować swojego dziecka?? Straszny drań i jeszcze wypowiada słowa kobiety, które być może nigdy nie padły, a jesli nawet to w kontekście jej własnej osoby, a nie jej dziecka. Powinni sprawdzić okoliczności w jakich doszło do utraty przytomności przez jego żonę.

odpowiedz

64
20
~ererfe 2014-01-16 (14:16) 11 miesięcy 6 dni 3 godziny i 48 minut temu

Dopiero co doszło do wypadku, zresztą chyba dość tajemniczego. Mąż tymczasem aż walkę sądową rozpoczyna żeby niepodtrzymywać życia żony i dziecka? Czy to nie dziwne? Dla mnie to sygnał żeby przyjrzeć się jego roli w wypadku bo może to nie był wypadek a facetowi coś dziwnie zależy. Odłączać kobietę i zabijać płód bo ktoś oświadczył że rzekomo chciała nie być podtrzymywana? A o ciąży też się wypowiadała?? Sądzę że mamy do czynienia z morderą albo świrem.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

55
12
~Kasia 2014-01-16 (12:04) 11 miesięcy 6 dni 6 godzin i 1 minutę temu

No tak, ale czy dziecko rozwija się prawidłowo? To jest ważne, czy oni chcą aby ona była takim naturalnym inkubatorem dla dziecka, czy tak ją przytrzymują przy życiu ot sobie z zerową szansą na przeżycie dla dziecka. To mega ważna informacja w tej sprawie!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

56
18
~Gosc 2014-01-16 (13:33) 11 miesięcy 6 dni 4 godziny i 31 minut temu

Jestem mama i dla mnie zycie mojego dziecka jest 100 x wazniejsze od mojego. To nie jest pierwszy czy drugi przypadek na swiecie a dzieci dotychczas urodzone w ten sposob rozwijaja sie prawidlowo.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

39
2
~PannaNikt 2014-01-16 (12:11) 11 miesięcy 6 dni 5 godzin i 53 minuty temu

Gość chyba nie chce zostać tatusiem ... dziwne ze nie zależy mu by chociaż dziecko przeżyło..

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

39
4
~Mirek 2014-01-16 (12:08) 11 miesięcy 6 dni 5 godzin i 56 minut temu

Dziecko to "przedłużenie życia" tej kobiety. Mąż nie chce dźwigać takiego "balastu"?

odpowiedz

32
3
~... 2014-01-16 (12:12) 11 miesięcy 6 dni 5 godzin i 52 minuty temu

Ha, bo on nie chce tego dziecka. Dlatego.

odpowiedz

34
6
~Bartek88 2014-01-16 (12:18) 11 miesięcy 6 dni 5 godzin i 46 minut temu

On ją znalazł nieprzytomną, on chce ją odłączyć od respiratora, on zgarnie kasę z ubezpieczenia po stwierdzeniu zgonu :D

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

38
10
~Inka 2014-01-16 (12:11) 11 miesięcy 6 dni 5 godzin i 53 minuty temu

Jeśli dziecko żyje i rozwija się prawidłowo,to w żadnym wypadku nikt nie ma prawa go zabijać.Odłączenie tej kobiety od aparatury byłoby zabójstwem dla dziecka!!!

odpowiedz

29
1
~Mi 2014-01-16 (12:06) 11 miesięcy 6 dni 5 godzin i 58 minut temu

facet chyba nie chce tego dziecka, skoro walczy by odłączono jesgo żone od respiratora

odpowiedz

42
16
~echo 2014-01-16 (15:17) 11 miesięcy 6 dni 2 godziny i 47 minut temu

Facet stracił żonę,ale za wszelką cenę powinien ratować dziecko.No ale dla niego dziecko to pewnie problem.....

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

38
12
~ja 2014-01-16 (12:18) 11 miesięcy 6 dni 5 godzin i 46 minut temu

Może i ma prawo decydować o swoim ciele, ale nie ma prawa decydować o ciele dziecka. Jednym słowem patologia, a nie nowoczesność. Przecież ojciec nie musi wychowywać tego dziecka. Jeśli przyjdzie nas świat, może oddać je do adopcji. Po przyjściu na świat dziecka można będzie spokojnie odłączyć kobietę od urządzeń.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

28
3
~Andziula 2014-01-16 (12:15) 11 miesięcy 6 dni 5 godzin i 49 minut temu

Facet pewnie nie chce zajmować się dzieckiem. Są różne historie. Może ciąża żony była mu nie na rękę.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

CBOS: Bronisław Komorowski i Angela Merkel politykami roku 2014
dodane 2014-12-22 (14:55) 3 godziny i 9 minut temu

Lokowanie produktów obok wywiadu z Ewą Kopacz. Kancelaria Premiera reaguje
dodane 2014-12-22 (13:29) 4 godziny i 35 minut temu

materiał wideo

Izabella C. uznana za niepoczytalną
dodane 2014-12-22 (14:14) 3 godziny i 50 minut temu

Służba więzienna alarmuje: Breivik buduje zza krat siatkę terrorystyczną
dodane 2014-12-22 (11:55) 6 godzin i 9 minut temu

Donald Tusk o pierwszym unijnym szczycie
dodane 2014-12-22 (10:51) 7 godzin i 13 minut temu

Zabójca 19-letniej Dominiki usłyszał zarzuty. 45-latkowi grozi dożywocie
dodane 2014-12-22 (10:26) 7 godzin i 38 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 32086