więcej

Odłączą kobietę w ciąży od respiratora? Walczy o to mąż.

usatoday.com |  aktualizacja 2014-01-16 (12:01) 8 miesięcy 1 godzinę i 25 minut temu
drukuj


Odłączą kobietę w ciąży od respiratora? Walczy o to mąż
opinie video
Amerykanin, Erick Munoz, bezskutecznie walczy to, by lekarze odłączyli od respiratora jego ciężarną żonę. Mężczyzna wytoczył szpitalowi proces, po tym, jak u kobiety stwierdzono śmierć mózgu. Prawo stanowe zabrania jednak odłączenia od sprzętu podtrzymującego funkcje życiowe ciężarnej pacjentki.

Munoz twierdzi, że jego żona, 33-letnia Marlise Munoz mówiła niegdyś rodzinie, że nie chciałaby być sztucznie podtrzymywana przy życiu przez sprzęt medyczny. Prawnik męża dodaje, że nieuszanowanie decyzji kobiety także jest sprzeczne z prawem, ponieważ "każda osoba ma konstytucyjnie zagwarantowane prawo do decydowania o własnym ciele". Według mężczyzn fakt, że mózg Marlize Munoz jest już martwy oznacza, że kobieta nie może być traktowana jako "pacjentka w ciąży".

Erock Munoz znalazł swoją żonę nieprzytomną 26 listopada 2013 roku na podłodze w kuchni ich wspólnego domu. Kobieta była wtedy w 14. tygodniu ciąży. Jeszcze tego samego dnia lekarze ze szpitala John Peter Smith w Fort Worth (w którym do tej pory przebywa kobieta) stwierdzili śmierć mózgu 33-latki.

Latem zeszłego roku na Węgrzech urodziło się zdrowe dziecko, którego matka nie żyła już od trzech miesięcy - informowały agencje AP i AFP. U 31-letniej kobiety w 15. tygodniu ciąży doszło do śmierci mózgowej na skutek wylewu krwi do mózgu. Prezydent uniwersytetu medycznego w Debreczynie dr Bela Fulesdi zapewnił na konferencji prasowej, że najpierw próbowano ratować życie kobiety, a gdy to się nie udało postanowiono podtrzymać jej funkcje życiowe do czasu gdy płód rozwinie się na tyle, że będzie można przeprowadzić cesarskie cięcie. Badania USG wykazywały, że płód żyje mimo śmierci matki. W porozumieniu z rodziną zdecydowano się wtedy podłączyć ją do urządzeń podtrzymujących krążenie krwi. Kiedy w 27 tygodniu ciąży doszło do zaburzeń krążeniowych, lekarze zdecydowali się przeprowadzić cesarskiego cięcie, by ratować życie dziecka. Gdy je wydobyto z łona matki, ważyło zaledwie 1,4 kg. Po urodzeniu dalej rozwijało się prawidłowo.

Źródło: usatoday.com, PAP


(fbi, ap)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 60 21.28%
nie 222 78.72%

Przeczytaj też

Ciężarna Marlise Munoz została odłączona od aparatury. Dziecko nie żyje

dodane 2014-01-27 (13:36) 7 miesięcy 19 dni 23 godziny i 50 minut temu

W Irlandii weszła ustawa dopuszczająca aborcję, gdy jest "istotne zagrożenie dla życia kobiety"

dodane 2014-01-01 (18:50) 8 miesięcy 14 dni 18 godzin i 36 minut temu

Zginęła kobieta w 9 miesiącu ciąży - lekarze walczą o życie noworodka

dodane 2014-01-01 (13:35) 8 miesięcy 14 dni 23 godziny i 51 minut temu

Cud narodzin i medyczny rekord w Neapolu

dodane 2013-12-22 (06:55) 8 miesięcy 25 dni 6 godzin i 31 minut temu

Szkoła w Teksasie nie akceptuje jakichkolwiek symboli bożonarodzeniowych, w tym choinki

dodane 2013-12-12 (08:34) 9 miesięcy 4 dni 4 godziny i 52 minuty temu

500. egzekucja w Teksasie

dodane 2013-06-26 (10:17) 1 rok 2 miesiące 21 dni 3 godziny i 9 minut temu

W innych serwisach

  • Bloog.pl: Szpital św. Rafała
  • Pytamy.pl: Kobieta jest jak ?

Opinie (459)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Roza 2014-02-20 (06:02) 6 miesięcy 27 dni 7 godzin i 24 minuty temu

Jesli by nie zyla to cialo by sie rozkladalo a mozg tez by sie rozlazyl.Dopoki krew krazy to zawsze jest nadzieja,

odpowiedz

28
7
~a 2014-01-16 (14:26) 7 miesięcy 30 dni 23 godziny i 1 minutę temu

Dziwne. Nie chce tego dziecka?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

15
14
~Ola 2014-01-16 (17:05) 7 miesięcy 30 dni 20 godzin i 21 minut temu

I to dziecko też chcą zamordować? Człowieczeństwo zanika

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
2
~marianna 2014-01-21 (10:52) 7 miesięcy 26 dni 2 godziny i 34 minuty temu

A może ten mężczyzna nie chce, aby na ciele jego żony przeprowadzano doświadczenie medyczne. Nie jest to normalna sytuacja...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~Roza 2014-02-20 (05:46) 6 miesięcy 27 dni 7 godzin i 40 minut temu

Odlaczona ja od aparatury 27 stycznia 2014 roku,Byla juz 6 miesiac w ciazy.Szkoda malenstwa.Oby taki typ nigdy dzieci nie mial ,bo tak zaciekle walczyl o przerwanie zycia malenstwa.

odpowiedz

15
10
~prezbiter 2014-01-16 (16:19) 7 miesięcy 30 dni 21 godzin i 7 minut temu

Jeśli Boga nie ma wszystko wolno. Czlowiek wierzący w Boga uznaje Jego dekalogi i "nie zabijaj". Ateista nie uzanje Boga, nie ma dekalogu, tylko prawo stanowione według koniunktury czy kaprysu, lub etylki np p. Środy. Częśc dzisiejszego świata jest ateistyczna i dlatego robia co chcą

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

22
13
~wespe 2014-01-16 (15:12) 7 miesięcy 30 dni 22 godziny i 14 minut temu

Facet po prostu nie chce mieć dziecka. Swojego dziecka. Czyli to nie jest facet, i wraz z odłączeniem od respiratora jego żony żądam odcięcia dopływu tlenu do płuc tego imć Munoza.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

25
13
~ana 2014-01-16 (15:31) 7 miesięcy 30 dni 21 godzin i 55 minut temu

No tak..wydaje mi się, ze pan po prostu nie chce zostać ewentualnym samotnym ojcem a chce mieć czystą kartę dlatego się tak burzy i walczy. Jego żona prędzej czy później zostanie odłączona wiec nie wierzę że rzuca się o kilka tygodni czy miesięcy. Jego partnerka może i mówiła ze nie chce być być sztucznie podtrzymywana przy życiu latami i nie będzie! będzie podtrzymywana TYLKO tak długo jak długo będzie to potrzebne jej dziecku, które samo się tam nie znalazło w niewyjaśnionych okolicznościach. Czy owa kobieta mówiła też że w przypadku ciąży i możliwości uratowania jej dziecka też nie chce być utrzymywana jakiś czas sztucznie przy życiu. Nie sądzę bo nie wydaje mi sie aby brała kiedykolwiek pod uwagę tak dramatyczną sytuację. Skąd więc wiemy co by powiedziała? Pan myśli o sobie a nie o niej! To jest właśnie Ameryka, kraj śmierci. Kraj egoistów dla których życie ludzkie i dobro drugiego człowieka ma się za nic. Ważny jestem ja, wiec ja decyduje o życiu innych. Pisza tu kobiety o byciu inkubatorem. Drogie panie a czy jeśli planujecie świadomą ciążę to kim jesteście? jesteście brzydko mówiąc inkubatorem a ładnie mówiąc dajecie życie i umożliwiacie mu rozwój - różnica polega na tym, że jak wam jest wygodnie to się tym szczycicie a jak nie to się burzycie, tylko na kogo? Na matkę naturę, ze wam taką rolę dała? Żyjemy w 21 wieku medycyna dała ci możliwość, wysterylizuj się a nigdy nie będziesz inkubatorem i nie będziesz miała takich problemów. A do tych co się burzą - ciekawostka dziecko samo się nie bierze w twoim brzuchu wiec PRZED masz tez wybór, czego jeszcze chcecie?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

66
44
~Marcin 2014-01-16 (12:38) 8 miesięcy i 48 minut temu

Zaraz, zaraz... Ta kobieta na Węgrzech umarła, tak? A płód wtedy żył??? Przecież płód ponoć nie jest dzieckiem, więc jak mógł SAMODZIELNIE żyć? "Badania USG wykazywały, że płód żyje mimo śmierci mattki" (cytując oryginał z literówką :)) - przedmioty przecież nie żyją!!! Aborcja usuwa płód, czyli jak wynika z tej historii ZABIJA ŻYCIE... No to ja więcej dowodów nie potrzebuję...

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

19
10
~Do zwolenniczek aborcji 2014-01-16 (15:06) 7 miesięcy 30 dni 22 godziny i 20 minut temu

Jeżeli nie chcecie mieć dzieci, to się nie bzykajcie.................

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

42
16
~echo 2014-01-16 (15:17) 7 miesięcy 30 dni 22 godziny i 9 minut temu

Facet stracił żonę,ale za wszelką cenę powinien ratować dziecko.No ale dla niego dziecko to pewnie problem.....

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

11
6
~Wq 2014-01-16 (16:32) 7 miesięcy 30 dni 20 godzin i 54 minuty temu

dziecko dzieckiem, ale ten swiat to cudowny nie jest tylko brutalny i bezwzgeldny i takie dziecko, co najmniej przez kilkanascie pierwszych lat swojego zycia sie niestety nie utrzyma samodzielnie a widac, ze tata go specjalnie nie chce i nie widzi sie w roli ojca.

odpowiedz

15
13
~nemoKrates 2014-01-16 (16:13) 7 miesięcy 30 dni 21 godzin i 13 minut temu

W wiekach srednich nie bylo problemu. Nie bylo zadnej medycyny, ludzie padali jak muchy z brudu i chorob (Pambuk tak chcial, a teraz nie chce?), a kosciolek aborcje nawet zakonnicom zalecal (do dzis pod klasztorami sa cmentarze plodow). Coz sie takiego zmienilo w Slowie Bozym przez te wieki, ze nagle ko$ciolek "broni" nawet zycia nienarodzonego brnac w to NA SLEPO? Ta "niezmienna nauka" czarnej sekty okazuje sie byc bardzo zmienna...

odpowiedz

8
9
~skrobanka 2014-01-16 (15:58) 7 miesięcy 30 dni 21 godzin i 28 minut temu

Co to jest w czwartym miesiącu ciąży . czwarty miesiąc to kobiety jeszcze się skrobały jak wolno było.

odpowiedz

39
33
~Do zwolenniczek aborcji 2014-01-16 (15:04) 7 miesięcy 30 dni 22 godziny i 22 minuty temu

Jeżeli nie chcecie mieć dzieci, to się nie bzykajcie...... i tyle w tej sprawie.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

13
13
~ania 2014-01-16 (15:54) 7 miesięcy 30 dni 21 godzin i 32 minuty temu

Jak mozna chciec pozbawic wlasne dziecko zycia ? zaden kochajacy rodzic bu tego nie zrobil... Mysle ze gdyby ta kobieta mogla zadecydowac chcialaby aby jej dziecko dostalo szanse na zycie, mimo warunkow...

odpowiedz

33
17
~Dawid 2014-01-16 (15:20) 7 miesięcy 30 dni 22 godziny i 6 minut temu

Nie jestem specjanie wierzący, ale jest dla mnie logiczne się, że aborcja to zabójstwo człowieka. Pretensje do natury, że tak to urządziła. Natura dała też dorosłym ludziom odpowiedzialność

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

26
35
~straszne to 2014-01-16 (14:50) 7 miesięcy 30 dni 22 godziny i 36 minut temu

Wyobrazcie sobie sytuację: idziecie na operację do szpitala. No i po badaniach mówią wam, że będziecie utrzymani w śpiączce dopóki się nie wykształci to tajemnicze coś znalezione w waszym brzuchu, bo nauka nie widziała takiego czegoś i warto byłoby zobaczyć co z tym bedzie dalej. Czy wasi bliscy byliby tym zachwyceni. czy wspieraliby was żebyście nie byli królikami doświadczalnymi? Płód z trupa podtrzymywanego przy życiu... aż się prosi horror nakręcić. Chcielibyście być dzieckiem urodzonym z trupa?... brrr...

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

5
77
~mania 2014-01-16 (13:26) 8 miesięcy i 1 minutę temu

Luudzie gdybyście przeczytali do konca to wiedzielibyscie ze dziecko juz sie "urodziło" przez cesarskie cięcie w 27 tyg. ciązy..specjalnie była podtrzymana przy zyciu aby dziecko sie rozwijało

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

16
19
~anatol 2014-01-16 (15:20) 7 miesięcy 30 dni 22 godziny i 6 minut temu

Brawo Węgrzy ! Tak postępują ludzie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Polski żołnierz zginął w Afganistanie
dodane 2014-09-16 (11:24) 2 godziny i 2 minuty temu

Mężczyzna zaatakował recepcjonistkę w biurze PO
dodane 2014-09-16 (11:05) 2 godziny i 21 minut temu

Sąd wypuszcza 48-latka oskarżonego o gwałt. Ofiara zmienia zeznania
dodane 2014-09-16 (11:45) 1 godzinę i 41 minut temu

Paweł Adamowicz potwierdził swój start w wyborach na prezydenta Gdańska
dodane 2014-09-16 (10:32) 2 godziny i 54 minuty temu

"Frog", znany z pirackiej jazdy po stolicy, usłyszał zarzuty
dodane 2014-09-15 (10:30) 1 dzień 2 godziny i 56 minut temu

Francois Hollande: potrzeba globalnej reakcji na działania Państwa Islamskiego
dodane 2014-09-15 (10:00) 1 dzień 3 godziny i 26 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy Twoim zdaniem Ewa Kopacz będzie lepszym premierem niż Donald Tusk?

liczba oddanych głosów: 17925