więcej

Nowy papież przyjął imię na cześć Franciszka z Asyżu.

IAR |  dodane 2013-03-14 (20:18) 1 rok 9 miesięcy 8 dni i 9 minut temu
drukuj


Papież Franciszek opinie video
Nowy papież przyjął imię na cześć Franciszka z Asyżu - tę informację potwierdzili metropolita krakowski Stanisław Dziwisz oraz warszawski Kazimierz Nycz, którzy uczestniczyli w zakończonym już konklawe.

Argentyńczyk Jorge Bergoglio przyjął imię Franciszek, ale część mediów spekulowała, że niekoniecznie mogło tu chodzić o odniesienie do - znanego z ubóstwa - średniowiecznego zakonnika.

Kardynał Stanisław Dziwisz powiedział dziennikarzom w Rzymie, że nowy papież tuż po wyborze osobiście wyjaśnił tę kwestię kardynałom. - Gdy wicedziekan zadał pytanie o imię, on odpowiedział, że Franciszek na cześć Franciszka z Asyżu - wyjaśnił kardynał Dziwisz.





Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 108 93.91%
nie 7 6.09%

Przeczytaj też

Drugi dzień pontyfikatu Franciszka

dodane 2013-03-15 (05:59) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 14 godzin i 28 minut temu

Włosi mają zaufanie do papieża Franciszka

dodane 2013-03-15 (05:50) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 14 godzin i 37 minut temu

Ks. Kazimierz Sowa o Franciszku: okazał się złotym środkiem

dodane 2013-03-14 (16:58) 1 rok 9 miesięcy 8 dni 3 godziny i 29 minut temu

Językoznawcy o dylemacie: Franciszek czy Franciszek I

dodane 2013-03-14 (16:20) 1 rok 9 miesięcy 8 dni 4 godziny i 7 minut temu

Przecieki z Watykanu: Scola "w szoku", Bertone głośno poparł Bergoglio

dodane 2013-03-14 (13:40) 1 rok 9 miesięcy 8 dni 6 godzin i 47 minut temu
materiał foto

Pierwszy dzień pontyfikatu papieża Franciszka

dodane 2013-03-14 (10:58) 1 rok 9 miesięcy 8 dni 9 godzin i 29 minut temu

materiał foto

Argentyńczyk Jorge Mario Bergoglio nowym papieżem

dodane 2013-03-13 (19:49) 1 rok 9 miesięcy 9 dni i 38 minut temu

W innych serwisach


Opinie (128)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

51
8
~widz 2013-03-14 (21:15) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 23 godziny i 12 minut temu

Wspaniały Papież i wspaniałe imię. ... ! Choć pochodzi z Ameryki Łacińskiej, kontynentu, który zasłynął lewicową teologią wyzwolenia, nowy papież jest zadeklarowanym konserwatystą. Zdecydowanym wrogiem aborcji, eutanazji i małżeństw homoseksualnych. Obrońca tradycyjnej rodziny i ludzi biednych, może być tym, który oczyści Kościół z jego największych współczesnych problemów.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

27
6
~pytam 2013-03-14 (20:50) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 23 godziny i 37 minut temu

Dlaczego przyjmują imiona? Nie mogą nosic swojego danego na chrzcie? Serio pytam i prosze o logiczne odpowiedzi

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

19
3
~dudek 2013-03-14 (21:02) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 23 godziny i 25 minut temu

kapciowy ubolewa że przykładem pasterza bedzie musiał skromniej żyć!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

18
3
~kasia89 2013-03-14 (23:14) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 21 godzin i 13 minut temu

Franciszku!! Niech Ci Bóg błogosławi...!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

21
6
~mały 2013-03-14 (21:03) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 23 godziny i 24 minuty temu

a Św.franciszek kochał zwierzęta i ich nie zjadał

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

14
2
~lipa 2013-03-14 (22:20) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 22 godziny i 7 minut temu

Szanowni Politycy! Przedstawcie nam plan spłaty polskiego zadłużenia. Kiedy i czym planujecie spłacić WASZ dług. Na nasze dzieci i wnuki (których rodzi się coraz mniej) nałożyliście kontrybucję na całe ich życie. Urodzą się i umrą - niewolnikami. Co naszego chcecie sprzedać, aby dochód wystarczył na spłatę długu? Przemysł stoczniowy - sprywatyzowany - nie produkuje. Przemysł samochodowy - sprywatyzowany - nie przynosi zysku. Przemysł wydobywczy - ledwie zipie - sprowadzacie energię i surowce. Hodowla bydła i trzody - spada. Co NASZEGO chcecie sprzedać, aby spłacić WASZE długi? Chcecie sprzedać Śląsk?... Pomorze??? Czy na pewno wystarczy? ================= Jesteś Polakiem - nie dyskutuj o głupotach. Wklejaj ten tekst przynajmniej 10x dziennie na wszystkich forach, jakie są ci dostępne. Wkleić ten tekst 10x dziennie - może każdy. Więc nie pytajcie - "co mogę zrobić dla Polski?" Właśnie to!! Zadziała szybciej, niż jakiekolwiek marsze, czy demonstracje. Media będą musiały podjąć temat. Warunek jeden - tym tekstem "zatrollujcie " Internet.

odpowiedz

15
4
~poleszuk 2013-03-14 (21:33) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 22 godziny i 54 minuty temu

Chwalić Boga wkrótce media wrócą do swych codziennych sensacji a ja będę mógł spokojniej się pomodlić za Kościół św. i za Papieża.

odpowiedz

9
0
~Pomocnik 2013-03-14 (22:25) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 22 godziny i 2 minuty temu

Tylko prawda was wyzwoli

odpowiedz

19
10
~Brian 2013-03-14 (21:05) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 23 godziny i 22 minuty temu

No coś takiego a ja juz byłem pewny że to na cześć Franciszka Maurera.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

9
1
~Marcin 2013-03-14 (22:30) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 21 godzin i 57 minut temu

Jego skromność, wyjście do ludzi biednych, chorych, potrzebujących. I zdecydowanie w działaniu przede wszystkim na rzecz drugiego człowieka. Myślę, że to właśnie powinno przewodniczyć kościołowi katolickiemu. Myślę, że dzięki tym cechom będzie pokazywał, że nie ma ludzi równych i równiejszych tylko każdy człowiek jest tak samo ważny.

odpowiedz

8
1
~canis 2013-03-14 (22:21) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 22 godziny i 6 minut temu

Francisze?...a co w tym tajemniczego? co najwyzej jakas moze symbolika do powrotu do kosciola o jaki postulowal sw. franciszek. zycie pokaze co z tego wyjdzie, a katolikom nie zostaje nic innego jak sluchac, uczyc sie i brac przyklad z swego papieza i franciszka. mnie ateiscie to w niczym nie przeszkadza jakos: slucham ludzi tylko na zasadzie ,czy sa madrzy , czy glupi, dobrzy , czy źli...ich swiatopoglad jest mi obojętny

odpowiedz

11
5
~Realista 2013-03-14 (23:21) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 21 godzin i 6 minut temu

Jeżeli Papież Franciszek myśli że odnowi kościół to jest w błędzie. Zje "niestrawny posiłek" jak Jan Paweł I i odejdzie do domu Pana.

odpowiedz

13
7
~Cynik 2013-03-14 (23:04) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 21 godzin i 23 minuty temu

A jak cały czas myślałem, że na cześć cesarza Franciszka Józefa. Jaki ja naiwny....

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

10
4
~bogdan 2013-03-14 (21:50) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 22 godziny i 37 minut temu

mam to w dupie

odpowiedz

6
0
~Kaz 2013-03-14 (21:44) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 22 godziny i 43 minuty temu

Wasze dywagacje Medialne, są takie jak pewniaki na wybór Papieża, ŻAL MI WAS...

odpowiedz

7
1
~Rosomak 2013-03-14 (21:39) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 22 godziny i 48 minut temu

Franciszka z Asyżu. A może Franciszka IV generała Jezuitów III księcia Gandii?! Może to Właśnie to On wyprowadzi Kościół Powszechny z wiele lat istniejącego odwrotu

odpowiedz

6
0
~Jozafat 2013-03-14 (21:31) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 22 godziny i 56 minut temu

Ufam, że pierwsi rozszyfrują ten symbol- imienia nowego papieża- nasi pasterze widzący swoje dobra, a nie biedę swoich owieczek w parafiach. Czy znowu udawać będą, że ich skromność nie dotyczy.

odpowiedz

7
1
~zatroskany 2013-03-14 (21:20) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 23 godziny i 7 minut temu

To na pewno na cześć skromnego, "dobrego pasterza od strzyżenia owieczek": youtube.com/watch?v=f-YXbH3PG2M

odpowiedz

6
1
~ada 2013-03-15 (06:57) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 13 godzin i 30 minut temu

Bardzo mily czlowiek.....DOBRY WYBOR !!

odpowiedz

5
0
~ad rem 2013-03-14 (21:45) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 22 godziny i 42 minuty temu

w rzeczy samej: przywódca, który służy

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

CBOS: Bronisław Komorowski i Angela Merkel politykami roku 2014
dodane 2014-12-22 (14:55) 5 godzin i 32 minuty temu

Lokowanie produktów obok wywiadu z Ewą Kopacz. Kancelaria Premiera reaguje
dodane 2014-12-22 (13:29) 6 godzin i 58 minut temu

materiał wideo

Izabella C. uznana za niepoczytalną
dodane 2014-12-22 (14:14) 6 godzin i 13 minut temu

Służba więzienna alarmuje: Breivik buduje zza krat siatkę terrorystyczną
dodane 2014-12-22 (11:55) 8 godzin i 32 minuty temu

Donald Tusk o pierwszym unijnym szczycie
dodane 2014-12-22 (10:51) 9 godzin i 36 minut temu

Zabójca 19-letniej Dominiki usłyszał zarzuty. 45-latkowi grozi dożywocie
dodane 2014-12-22 (10:26) 10 godzin i 1 minutę temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 32231