więcej

Nowy papież przyjął imię na cześć Franciszka z Asyżu.

IAR |  dodane 2013-03-14 (20:18) 1 rok 5 miesięcy 18 dni 5 godzin i 14 minut temu
drukuj


Papież Franciszek opinie video
Nowy papież przyjął imię na cześć Franciszka z Asyżu - tę informację potwierdzili metropolita krakowski Stanisław Dziwisz oraz warszawski Kazimierz Nycz, którzy uczestniczyli w zakończonym już konklawe.

Argentyńczyk Jorge Bergoglio przyjął imię Franciszek, ale część mediów spekulowała, że niekoniecznie mogło tu chodzić o odniesienie do - znanego z ubóstwa - średniowiecznego zakonnika.

Kardynał Stanisław Dziwisz powiedział dziennikarzom w Rzymie, że nowy papież tuż po wyborze osobiście wyjaśnił tę kwestię kardynałom. - Gdy wicedziekan zadał pytanie o imię, on odpowiedział, że Franciszek na cześć Franciszka z Asyżu - wyjaśnił kardynał Dziwisz.





Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 108 93.91%
nie 7 6.09%

Przeczytaj też

Drugi dzień pontyfikatu Franciszka

dodane 2013-03-15 (05:59) 1 rok 5 miesięcy 17 dni 19 godzin i 33 minuty temu

Włosi mają zaufanie do papieża Franciszka

dodane 2013-03-15 (05:50) 1 rok 5 miesięcy 17 dni 19 godzin i 42 minuty temu

Ks. Kazimierz Sowa o Franciszku: okazał się złotym środkiem

dodane 2013-03-14 (16:58) 1 rok 5 miesięcy 18 dni 8 godzin i 34 minuty temu

Językoznawcy o dylemacie: Franciszek czy Franciszek I

dodane 2013-03-14 (16:20) 1 rok 5 miesięcy 18 dni 9 godzin i 12 minut temu

Przecieki z Watykanu: Scola "w szoku", Bertone głośno poparł Bergoglio

dodane 2013-03-14 (13:40) 1 rok 5 miesięcy 18 dni 11 godzin i 52 minuty temu
materiał foto

Pierwszy dzień pontyfikatu papieża Franciszka

dodane 2013-03-14 (10:58) 1 rok 5 miesięcy 18 dni 14 godzin i 34 minuty temu

materiał foto

Argentyńczyk Jorge Mario Bergoglio nowym papieżem

dodane 2013-03-13 (19:49) 1 rok 5 miesięcy 19 dni 5 godzin i 43 minuty temu

W innych serwisach


Opinie (128)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~eura 2013-03-18 (21:50) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 3 godziny i 42 minuty temu

No, no, niech papież nie przegina z tą biedą i ubóstwem, bo skończy jak Albino Luciani ( JPI ). Dopadnie go zawał lub wylew. Mordowanie niewygodnych papieży, to dla watykańczyków bułka z masłem.

odpowiedz

1
0
~senior 2013-03-17 (07:40) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 17 godzin i 52 minuty temu

Bardzo mnie dziwi milczenie naczelnego moralizatora krajowego,czyli o.Rydzyka.Jako katolik powinien się cieszyć.Czyżby było inaczej?.

odpowiedz

2
0
~PIOTR 2013-03-16 (10:50) 1 rok 5 miesięcy 16 dni 14 godzin i 42 minuty temu

Franciszku!! Niech Ci Bóg błogosławi...!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

9
6
mutar 2013-03-14 (23:08) 1 rok 5 miesięcy 18 dni 2 godziny i 24 minuty temu

TO NIESAMOWITE PRZYJMUJA PRZERÓZNE IMIONA A ZATAJAJĄ PRAWDZIWE IMIE BOGA ZYWEGO A NAWET CHRYSTUS JEZYS MODLIŁ SIĘ UZYWAJĄC GŁOSNO I WYRAZNIE IMIENIA BOZEGO ZWRACAJAC SIĘ DO BOGA W MODLITWIE A BEDĄC DOSKONAŁYM NIE BYŁ CHORY NIE MODLIŁ SIE DO SIEBIE SAMEGO CZYLI JEZUS MODLIŁ SIE DO ODREBNEJ OSOBY DO SWEGO OJCA KTÓRY MA IMIE.CZY WIECIE JAKIE?PEWNIE NIEKTÓRZY WIEDZA LECZ PRZEZ ZWODNICZE NAUKI KOSCIOŁA WIEKSZOSĆ PRAWDOPODOBNIE NIE WIE,JEZUS OSTRZEGAŁ ŻE PO JEGO ODEJSCIU PRZYJDA FAŁSZYWI NAUCZYCIELE I W BŁĄD WPROWADZĄ WIELU TAK JEST GDYZ ŚLEPI PRZEWODNICY PROWADZĄ ŚLEPYCH, CIEKAWE SPRÓBUJMY DZISIAJ POWIEDZIEC DO KSIĘDZA PAN OOOOOOOOO TO MU UJMUJE I GO PONIZA A TO DZIWNE ZAMIENILI IMIE BOŻE I ZROBILI PAN DLA UŁATWIENIA BÓG MA NA IMIE JEHOWA BÓG TO TYTUŁ A IMIE JEHOWA JEST JEDYNE I NIEPOWTARZALNE I WSKAZUJE NA KONKRETNA OSOBĘ

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

2
1
~kill bill 2013-03-15 (01:07) 1 rok 5 miesięcy 18 dni i 25 minut temu

Fajny facet ale,,,Królestwo Boże jest w was i wokół was ,nie w budowlach z drewna i kamienia ,podnieś kamień a będę tam rozłup belkę a znajdziesz mnie'' ,to są sekretne słowa żyjącego Chrystusa uważane przez najwybitniejszych biblistów za prawdziwe słowa historycznego Jezusa negujące kościół jako instytucje i kapłanów jako pośredników do Boga ,które to Watykan uznał za herezję z wiadomych przyczyn.Kto pozna znaczenie tych słów nie zazna śmierci o to są ukryte prawdy żyjącego Jezusa.Biblioteka Nag Hamadi.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
1
~pol 2013-03-15 (01:32) 1 rok 5 miesięcy 18 dni i 1 minutę temu

Niech się teraz szanowny Ojciec-Dyrektor właściwie ustosunkuje do zamysłów zwierzchnika.Zresztą nie tylko on.Bogactwo materialne,szczególnie wyższych hierarchów kościoła katolickiego jest wszem i wobec znane i niezaprzeczalne.A jak to się ma do programowej roli kapłanów w kościele?Gdzie kończy się posługa,a zaczyna prywata?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~bolena 2013-03-16 (07:55) 1 rok 5 miesięcy 16 dni 17 godzin i 37 minut temu

Przeciez to Jezuita,nie Franciszkanin.Zakonowi Jezuitow przysluzyl sie inny swiety Franciszek,Borgia.Gdyby Papiez szczegolnie czcil tego z Asyzu bylby Franciszkaninem.Glupie Media

odpowiedz

3
0
~senior 2013-03-16 (07:54) 1 rok 5 miesięcy 16 dni 17 godzin i 38 minut temu

Jest sympatyczny i szczery.Nie wywyższa się.Sprawia wrażenie silnego człowieka.Nie wygląda na swe lata.Jego twarz budzi zaufanie i jest otwarta jak książka.Ma świeckie doświadczenia z młodości,co wskazuje na świadomy wybór Boga.Jestem pełen nadziei i jestem ZA.

odpowiedz

18
3
~kasia89 2013-03-14 (23:14) 1 rok 5 miesięcy 18 dni 2 godziny i 18 minut temu

Franciszku!! Niech Ci Bóg błogosławi...!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

9
6
~kuba 2013-03-15 (00:48) 1 rok 5 miesięcy 18 dni i 44 minuty temu

23 marca- manifestacja antyrządowa, start o 17 spod kancelarii tuska zapraszamy wszystkich!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
2
~Njukastl 2013-03-15 (19:36) 1 rok 5 miesięcy 17 dni 5 godzin i 56 minut temu

Kosciol katolicki- to parada feministycznych facetow(PRAWDOPODOBNIE) seksualnie neutralnie nastawionych!

odpowiedz

1
0
~bezdomny 2013-03-15 (16:13) 1 rok 5 miesięcy 17 dni 9 godzin i 19 minut temu

Franciszek Z Asyżu kochał maluczkich. Kochał zwierzęta, przyrodę, kochał ludzi starych ,chorych. Paież Fraciszek będzie jemu podobny??? Czy zło panujące ,pozwoli Papieżowi na oczyszczenie??? Zyczę papieżowi Franciszkowi długich i owocnych lat. Martwi mnie tylko,że jest jezuitą. Mają oni na sumieniu wiele krzywd.

odpowiedz

2
0
~ekolog 2013-03-15 (13:50) 1 rok 5 miesięcy 17 dni 11 godzin i 42 minuty temu

Św. Franciszek jest prekursorem ekologii. W 1979 roku Jan Paweł II ogłosił św. Franciszka patronem ekologów i ekologii. W 1981 roku w Krakowie franciszkanie założyli Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu - REFA, który prowadzi wiele działań edukacyjnych i proekologicznych. Myślę, że może być też uznany za prekursora eko-empatycznego przywództwa.

odpowiedz

3
1
~bea 2013-03-15 (09:32) 1 rok 5 miesięcy 17 dni 16 godzin i 1 minutę temu

Bardzo do Niego pasuje te Imie !!! Jest skromny i kocha biednych . Wreszcie ktos NORMALNY !!!!!

odpowiedz

55
50
~Frank 2013-03-14 (20:51) 1 rok 5 miesięcy 18 dni 4 godziny i 41 minut temu

Czy to oznacza że Franciszek wzorem swego imiennika rozda brudny majątek Watykanu? Tę grubą kasę splamioną krwią niewiernych, przekrętami bankowymi i niejasnymi powiązaniami z mafią. Nie wierzę.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

6
1
~ada 2013-03-15 (06:57) 1 rok 5 miesięcy 17 dni 18 godzin i 35 minut temu

Bardzo mily czlowiek.....DOBRY WYBOR !!

odpowiedz

13
7
~Cynik 2013-03-14 (23:04) 1 rok 5 miesięcy 18 dni 2 godziny i 28 minut temu

A jak cały czas myślałem, że na cześć cesarza Franciszka Józefa. Jaki ja naiwny....

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
1
~qwrrw 2013-03-15 (01:14) 1 rok 5 miesięcy 18 dni i 18 minut temu

na część Franka Kimono albo Franka Dolasa ;D

odpowiedz

1
1
~pzpr 2013-03-15 (01:12) 1 rok 5 miesięcy 18 dni i 20 minut temu

NA CZEŚĆ KANONIERA FRANCISZKA DOLASA

odpowiedz

1
0
~Bogdan 2013-03-15 (01:03) 1 rok 5 miesięcy 18 dni i 29 minut temu

Niech zgadnę na kogo głosowali Nycz i Dziwisz: Nycz na Dziwisza a Dziwisz na Nycza.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Donald Tusk w programie "Tomasz Lis na żywo"
dodane 2014-09-01 (22:03) 3 godziny i 29 minut temu

Minister Wolfgang Schaeuble ironizuje: Nagrodę Karola Wielkiego - Putinowi
dodane 2014-09-01 (19:25) 6 godzin i 7 minut temu

Terrorysta z Donbasu grozi Polakom
dodane 2014-09-01 (18:13) 7 godzin i 19 minut temu

680 żołnierzy ukraińskich w niewoli u separatystów
dodane 2014-09-01 (14:15) 11 godzin i 17 minut temu

CBOS: 73% Polaków ufa Bronisławowi Komorowskiemu
dodane 2014-09-01 (15:43) 9 godzin i 49 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Kto powinien zastąpić Donalda Tuska na stanowisku premiera?

liczba oddanych głosów: 8015