Strona główna serwisu
Nowe zagrożenie dla Polski? Stoi za tym Rosja

Nowe zagrożenie dla Polski? Stoi za tym Rosja

Rosja rozpoczęła finansowanie budowy pierwszej elektrowni atomowej na Białorusi. Kontrolowany przez Rosjan białoruski Bank BiełWEB otworzył pierwszą linię kredytową służącą rozliczaniu się z kontraktów na te budowę.
Linia kredytowa na sumę 184 mln dol. będzie finansowana z kredytu wysokości do 10 mld dol., udzielonego Białorusi na budowę elektrowni przez rząd Rosji w listopadzie ubiegłego roku- podkreślono w oświadczeniu prasowym Banku BiełWEB, który jest spółką-córką rosyjskiego Wnieszekonombanku.

Porozumienie w sprawie budowy w Ostrowcu (biał. Astrawcu, ok. 250 km na północny wschód od Grodna) elektrowni atomowej składającej się z dwóch bloków energetycznych o łącznej mocy do 2400 MW podpisano w październiku 2011 r. Pierwszy blok ma być uruchomiony w 2018 roku.

Zaniepokojenie budową elektrowni na Białorusi w pobliżu swoich granicy wyrażała Litwa. Również na Białorusi są przeciwnicy jej budowy ze względu na pamięć o katastrofie elektrowni w Czarnobylu, w której Białoruś mocno ucierpiała.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (132)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
120
~PRECZ MORDERCOM 2012-08-17 (14:09) 3 godziny i 25 minut temu

Rosja rozpoczęła finansowanie budowy pierwszej elektrowni atomowej na Białorusi. - ZAPŁAĆCIE ODSZKODOWANIA ZA CZERNOBYL - TO WASZA WINA - RADAR CZERNOBYL 2 ZNISZCZYŁ ELEKTROWNIĘ ATOMOWĄ - TERAZ MAM PRZEZ WAS GUZY PODSKÓRNE I STRACIŁEM ZDROWIE.NIE PUTINOWI,NIE ELEKTROWNI ATOMOWEJ NA BIAŁORUSI,ANI GDZIEKOLWIEK.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
82
~też ich terytorium 2012-08-17 (15:53) 1 godzinę i 41 minut temu

~poprawnik Ostatecznie to ich terytorium - blogmedia24.pl/node/36784 - Batera zabili -mogli od razu skrzydła odwrócić – odwrócimy skrzydła później - Prezydenta zabili, teraz i nas zabiją sk..syny j...ane -uciekajmy stąd bo oni nas sk...syny wszystkich zabiją na dokładkę do tego biednego ostatniego prezydenta wolnej Rzeczypospolitej-jak będzie trzeba to ich zabijcie i tyle, to się pokryje w kraju po trochu-gotuje się – gadajcie z nimi ostro – pistoletami? – jak będzie trzeba to pistoletami -zabili Batera, sp...dalamy – Mirka Orzechowskiego też zabili sk...syny -masz ch..ju PiS-owski – o mój miły Jezu – Boże, co oni robią -dwiestie piatdziesiat (ros) – eche (mruknięcie potwierdzające) -jest tam szansa? – nie ma - dwieście pięćdziesiąt – rozumiem po rosyjsku - pilnujcie (akcent ros) – trzeba ich wytłuc wszystkich bo będzie afera jeszcze przed wyborami -sk..syny zabijają wszystkich dziennikarzy którzy dla PiS-u są przychylni - Jezus Maria już po nas – koniec z wami ch..je PiS-owskie – masz k..wo - komputer, patrz, zupełnie nowiutki - głosy my liczymy i nie będzie żadnej afery bo oni nie dotrą do Polski – nie mają prawa dotrzeć - co powiesz k ..wo PiS-owska – zabijecie mnie i co z tego będziecie mieli -masz k ..wo PiS-owska -tego Mietka to szkoda – dobry był dziennikarz, ale co z tego jak PiS-owski był i trzeba było go rozwalić -oni nas zabiją wszystkich – no pewnie że was zabijemy - tego do dołu, resztę do lodówki, na później to podzielimy -zakurim (ros) – no pewno że zapalimy – cicho głupi ch..ju, znowu po polsku gadasz, kiedy ty się oduczysz tak szpanować -potwory – co potwory k..wo PiS-owska – masz potwory ch..ju - masz k...wo PiS-owska -potwory powiedział PiS-owski sk...wysyn j..bany -jak dostanie kulkę to się oduczy – proszę cię Mirek, nie zabijaj mnie – masz (strzał) -uciekają sk...syny - bierz tego – o rany, już po nas – Jezus Maria -mamy szpaler, nie przejdziecie k..wy PiS-owskie nigdzie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
60
~ZIEMIAN 2012-08-17 (16:10) 1 godzinę i 24 minut temu

MAMY TYLKO 1 ZIEMIĘ,NIE ZAMIENIAJMY JEJ W CZERNOBYL.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1