więcej

Nowe zagrożenie dla Polski? Stoi za tym Rosja.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2012-08-17 (11:35) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 9 godzin i 6 minut temu
drukuj

Rosja rozpoczęła finansowanie budowy pierwszej elektrowni atomowej na Białorusi. Kontrolowany przez Rosjan białoruski Bank BiełWEB otworzył pierwszą linię kredytową służącą rozliczaniu się z kontraktów na te budowę.

Linia kredytowa na sumę 184 mln dol. będzie finansowana z kredytu wysokości do 10 mld dol., udzielonego Białorusi na budowę elektrowni przez rząd Rosji w listopadzie ubiegłego roku- podkreślono w oświadczeniu prasowym Banku BiełWEB, który jest spółką-córką rosyjskiego Wnieszekonombanku.

Porozumienie w sprawie budowy w Ostrowcu (biał. Astrawcu, ok. 250 km na północny wschód od Grodna) elektrowni atomowej składającej się z dwóch bloków energetycznych o łącznej mocy do 2400 MW podpisano w październiku 2011 r. Pierwszy blok ma być uruchomiony w 2018 roku.

Zaniepokojenie budową elektrowni na Białorusi w pobliżu swoich granicy wyrażała Litwa. Również na Białorusi są przeciwnicy jej budowy ze względu na pamięć o katastrofie elektrowni w Czarnobylu, w której Białoruś mocno ucierpiała.

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 36 24.32%
nie 112 75.68%

Przeczytaj też

Rosyjski okręt atomowy przez miesiąc pływał u granic USA

dodane 2012-08-17 (09:45) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 10 godzin i 56 minut temu

W innych serwisach


Opinie (132)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

120
2
~PRECZ MORDERCOM 2012-08-17 (14:09) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 6 godzin i 32 minuty temu

Rosja rozpoczęła finansowanie budowy pierwszej elektrowni atomowej na Białorusi. - ZAPŁAĆCIE ODSZKODOWANIA ZA CZERNOBYL - TO WASZA WINA - RADAR CZERNOBYL 2 ZNISZCZYŁ ELEKTROWNIĘ ATOMOWĄ - TERAZ MAM PRZEZ WAS GUZY PODSKÓRNE I STRACIŁEM ZDROWIE.NIE PUTINOWI,NIE ELEKTROWNI ATOMOWEJ NA BIAŁORUSI,ANI GDZIEKOLWIEK.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

82
2
~też ich terytorium 2012-08-17 (15:53) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 4 godziny i 48 minut temu

~poprawnik Ostatecznie to ich terytorium - blogmedia24.pl/node/36784 - Batera zabili -mogli od razu skrzydła odwrócić – odwrócimy skrzydła później - Prezydenta zabili, teraz i nas zabiją sk..syny j...ane -uciekajmy stąd bo oni nas sk...syny wszystkich zabiją na dokładkę do tego biednego ostatniego prezydenta wolnej Rzeczypospolitej-jak będzie trzeba to ich zabijcie i tyle, to się pokryje w kraju po trochu-gotuje się – gadajcie z nimi ostro – pistoletami? – jak będzie trzeba to pistoletami -zabili Batera, sp...dalamy – Mirka Orzechowskiego też zabili sk...syny -masz ch..ju PiS-owski – o mój miły Jezu – Boże, co oni robią -dwiestie piatdziesiat (ros) – eche (mruknięcie potwierdzające) -jest tam szansa? – nie ma - dwieście pięćdziesiąt – rozumiem po rosyjsku - pilnujcie (akcent ros) – trzeba ich wytłuc wszystkich bo będzie afera jeszcze przed wyborami -sk..syny zabijają wszystkich dziennikarzy którzy dla PiS-u są przychylni - Jezus Maria już po nas – koniec z wami ch..je PiS-owskie – masz k..wo - komputer, patrz, zupełnie nowiutki - głosy my liczymy i nie będzie żadnej afery bo oni nie dotrą do Polski – nie mają prawa dotrzeć - co powiesz k ..wo PiS-owska – zabijecie mnie i co z tego będziecie mieli -masz k ..wo PiS-owska -tego Mietka to szkoda – dobry był dziennikarz, ale co z tego jak PiS-owski był i trzeba było go rozwalić -oni nas zabiją wszystkich – no pewnie że was zabijemy - tego do dołu, resztę do lodówki, na później to podzielimy -zakurim (ros) – no pewno że zapalimy – cicho głupi ch..ju, znowu po polsku gadasz, kiedy ty się oduczysz tak szpanować -potwory – co potwory k..wo PiS-owska – masz potwory ch..ju - masz k...wo PiS-owska -potwory powiedział PiS-owski sk...wysyn j..bany -jak dostanie kulkę to się oduczy – proszę cię Mirek, nie zabijaj mnie – masz (strzał) -uciekają sk...syny - bierz tego – o rany, już po nas – Jezus Maria -mamy szpaler, nie przejdziecie k..wy PiS-owskie nigdzie

odpowiedz

60
1
~ZIEMIAN 2012-08-17 (16:10) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 4 godziny i 31 minut temu

MAMY TYLKO 1 ZIEMIĘ,NIE ZAMIENIAJMY JEJ W CZERNOBYL.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

67
12
~sum 2012-08-17 (12:53) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 7 godzin i 48 minut temu

To jest właśnie ruska przyjaźń - podpiszą jakiś papierek a obok wybudują jądrową bombę - tak jak w 1939, był akt o niearesji no i 17 września wyciągneli braterską dłoń w akcie pokoju i przyjażni.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

31
7
~malek 2012-08-17 (13:41) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 7 godzin i 1 minutę temu

Po lekturze takich artykułów ludzie są przekonani, że wszystko co się dzieje na wschód od Polski robione jest po to, by nam zrobić na złość. Tymczasem decyzja o budowie elektrowni jądrowej podjęta została przez niedobrego Łukaszenkę po to by obniżyć koszty produkcji energii elektrycznej, która na Białorusi pochodzi głównie z elektrowni gazowych, pracujących na gazie rosyjskim. Dodać można, że brane były pod uwagę również reaktory amerykańskie i francuskie, jednak oferta rosyjska okazała się najkorzystniejsza. Tak więc rosyjski Atomstroyexport działać będzie niejako przeciwko rosyjskiemu Gazpromowi. Dramatyczne komentarze pojawiające się w naszych mediach są o tyle zabawne, że budowane reaktory V491 są reaktorami III generacji, bardzo dobrze ocenianymi na przykład przez specjalistów z AREVY. Jednym słowem - nie ma się z czego śmiać. Raczej powinniśmy się z uwagą przyglądać jak to robią inni.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

21
2
~PRECZ Z BOMBĄ 2012-08-17 (14:33) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 6 godzin i 8 minut temu

NA KAMCZATCE SOBIE WYBUDUJCIE.

odpowiedz

19
2
~jan12321 2012-08-17 (13:38) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 7 godzin i 3 minuty temu

Co niektórzy tak pragną atomówki w Polsce więc chciałbym się zapytać kto nam będzie sprzedawać paliwo do takiej elektrowni i za jaką cenę i co potem zrobimy ze zużytymi prętami, czy aby to tak tanio wyjdzie?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

30
13
~poz 2012-08-17 (12:37) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 8 godzin i 4 minuty temu

największym zagrożeniem dla Polski jest Patologia Obywatelska i pan Tusk na chwilę obecną

odpowiedz

23
6
~Żarł-Ptak 2012-08-17 (12:25) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 8 godzin i 16 minut temu

Kiedy próbny wybuch nowej elektrowni?????

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

16
1
~NARODY NEUTRALNE 2012-08-17 (15:27) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 5 godzin i 14 minut temu

MIĘDZYNARODOWY NR 1,MYŚLI,ŻE SAM ZAMIESZKUJE ZIEMIĘ,NIE MA PRAWA DECYDOWAĆ,ZA INNE NARODY - CHYBA,ZE CHCE SAM SIĘ TERAZ ZNALEŹĆ NA KURSIE I NA ŚCIEŻCE.

odpowiedz

15
0
~wiarus 2012-08-17 (13:57) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 6 godzin i 44 minuty temu

- guzik prawda że ten artykuł nie ma jeszcze komentarza, pisałem do niego komentarz około godz.11 lecz nie zamieściliście go.Pewnie był niepoprawny politycznie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

17
2
~elmi 2012-08-17 (13:38) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 7 godzin i 3 minuty temu

Niech buduja. Jak wrocimy bedzie nasza.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

19
4
~11 2012-08-17 (12:45) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 7 godzin i 56 minut temu

JKIE ZAGROŻENIE? A POENERDOWSKIE NIEMIECKIE ATOMÓWKI 15-20 KM OD POLSKIEJ GRANICY NIE SĄ ZAGROŻENIEM? KTO WYPISUJE TAKIE BZDURY

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
0
~aa 2012-08-17 (12:20) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 8 godzin i 21 minut temu

To my też zbudujmy swoją - w okolicy Włodawy albo Hajnówki. Stworzymy zagrożenie dla sąsiadów zza miedzy. A tak na poważnie : co to za tytuł artykułu ? Czy WP musi poszukiwać aż takiej taniej sensacji ?

odpowiedz

46
32
von basior 2012-08-17 (12:55) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 7 godzin i 46 minut temu

Budowa na Białorusi to zagrożenie - budowa w Polsce brak zagrożenia. Pismaku pomyślałeś co piszesz?

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

13
1
~as 2012-08-17 (13:31) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 7 godzin i 10 minut temu

Kto wymysśa te durne tytuły na wp???!

odpowiedz

17
5
~OSZUŚCI 2012-08-17 (13:06) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 7 godzin i 35 minut temu

Największym zagrożeniem dla Polski jest obecny rząd PO/PSL i analfabeta od BULU.

odpowiedz

17
5
~Jaxa 2012-08-17 (12:45) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 7 godzin i 56 minut temu

Oni budują elektrownie i będą mieli tani prąd. W Polsce nie będziemy budować elektrowni, bo ciemny ludek nakręcony przez tzw. "ekologów" nie pozwoli - i za parę lat będziemy kupować prąd z tej elektrowni od Białorusi, za, oczywiście, odpowiednią cenę. Ale co tam ekonomia! Nas na to stać! - za to będziemy ekologiczni, żaby, ślimaki, muszki owocowe, pokrzywy i nasze chłopki będą miały jak w raju!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

12
0
~ghy 2012-08-17 (12:19) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 8 godzin i 22 minuty temu

A my oczywiście nie wyszliśmy poza zapowiedz o budowie. Nie wiemy nawet tak podstawowych rzeczy jak miejsce budowy! Ale wiemy że p. Grad ma pensję ok. 100.000,- zł! SKANDAL!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

22
11
~as 2012-08-17 (14:12) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 6 godzin i 29 minut temu

Mowicie o katastrofie w Czarnobylu ? KAtastrofa byla juz wtedy, kiedy Niemcy nie pokonali ZSRR !!! I bomba atomowa poleciala za daleko, bo do hiroszimy, a powinna rabnac w moskwe i rozbic ten zgnily swiat carow !

odpowiedz