więcej

Nowe zagrożenie dla Polski? Stoi za tym Rosja.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2012-08-17 (11:35) 2 lata 4 miesiące 3 dni 2 godziny i 20 minut temu
drukuj

Rosja rozpoczęła finansowanie budowy pierwszej elektrowni atomowej na Białorusi. Kontrolowany przez Rosjan białoruski Bank BiełWEB otworzył pierwszą linię kredytową służącą rozliczaniu się z kontraktów na te budowę.

Linia kredytowa na sumę 184 mln dol. będzie finansowana z kredytu wysokości do 10 mld dol., udzielonego Białorusi na budowę elektrowni przez rząd Rosji w listopadzie ubiegłego roku- podkreślono w oświadczeniu prasowym Banku BiełWEB, który jest spółką-córką rosyjskiego Wnieszekonombanku.

Porozumienie w sprawie budowy w Ostrowcu (biał. Astrawcu, ok. 250 km na północny wschód od Grodna) elektrowni atomowej składającej się z dwóch bloków energetycznych o łącznej mocy do 2400 MW podpisano w październiku 2011 r. Pierwszy blok ma być uruchomiony w 2018 roku.

Zaniepokojenie budową elektrowni na Białorusi w pobliżu swoich granicy wyrażała Litwa. Również na Białorusi są przeciwnicy jej budowy ze względu na pamięć o katastrofie elektrowni w Czarnobylu, w której Białoruś mocno ucierpiała.

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 36 24.32%
nie 112 75.68%

Przeczytaj też

Rosyjski okręt atomowy przez miesiąc pływał u granic USA

dodane 2012-08-17 (09:45) 2 lata 4 miesiące 3 dni 4 godziny i 10 minut temu

W innych serwisach


Opinie (132)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

120
2
~PRECZ MORDERCOM 2012-08-17 (14:09) 2 lata 4 miesiące 2 dni 23 godziny i 46 minut temu

Rosja rozpoczęła finansowanie budowy pierwszej elektrowni atomowej na Białorusi. - ZAPŁAĆCIE ODSZKODOWANIA ZA CZERNOBYL - TO WASZA WINA - RADAR CZERNOBYL 2 ZNISZCZYŁ ELEKTROWNIĘ ATOMOWĄ - TERAZ MAM PRZEZ WAS GUZY PODSKÓRNE I STRACIŁEM ZDROWIE.NIE PUTINOWI,NIE ELEKTROWNI ATOMOWEJ NA BIAŁORUSI,ANI GDZIEKOLWIEK.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

82
2
~też ich terytorium 2012-08-17 (15:53) 2 lata 4 miesiące 2 dni 22 godziny i 2 minuty temu

~poprawnik Ostatecznie to ich terytorium - blogmedia24.pl/node/36784 - Batera zabili -mogli od razu skrzydła odwrócić – odwrócimy skrzydła później - Prezydenta zabili, teraz i nas zabiją sk..syny j...ane -uciekajmy stąd bo oni nas sk...syny wszystkich zabiją na dokładkę do tego biednego ostatniego prezydenta wolnej Rzeczypospolitej-jak będzie trzeba to ich zabijcie i tyle, to się pokryje w kraju po trochu-gotuje się – gadajcie z nimi ostro – pistoletami? – jak będzie trzeba to pistoletami -zabili Batera, sp...dalamy – Mirka Orzechowskiego też zabili sk...syny -masz ch..ju PiS-owski – o mój miły Jezu – Boże, co oni robią -dwiestie piatdziesiat (ros) – eche (mruknięcie potwierdzające) -jest tam szansa? – nie ma - dwieście pięćdziesiąt – rozumiem po rosyjsku - pilnujcie (akcent ros) – trzeba ich wytłuc wszystkich bo będzie afera jeszcze przed wyborami -sk..syny zabijają wszystkich dziennikarzy którzy dla PiS-u są przychylni - Jezus Maria już po nas – koniec z wami ch..je PiS-owskie – masz k..wo - komputer, patrz, zupełnie nowiutki - głosy my liczymy i nie będzie żadnej afery bo oni nie dotrą do Polski – nie mają prawa dotrzeć - co powiesz k ..wo PiS-owska – zabijecie mnie i co z tego będziecie mieli -masz k ..wo PiS-owska -tego Mietka to szkoda – dobry był dziennikarz, ale co z tego jak PiS-owski był i trzeba było go rozwalić -oni nas zabiją wszystkich – no pewnie że was zabijemy - tego do dołu, resztę do lodówki, na później to podzielimy -zakurim (ros) – no pewno że zapalimy – cicho głupi ch..ju, znowu po polsku gadasz, kiedy ty się oduczysz tak szpanować -potwory – co potwory k..wo PiS-owska – masz potwory ch..ju - masz k...wo PiS-owska -potwory powiedział PiS-owski sk...wysyn j..bany -jak dostanie kulkę to się oduczy – proszę cię Mirek, nie zabijaj mnie – masz (strzał) -uciekają sk...syny - bierz tego – o rany, już po nas – Jezus Maria -mamy szpaler, nie przejdziecie k..wy PiS-owskie nigdzie

odpowiedz

60
1
~ZIEMIAN 2012-08-17 (16:10) 2 lata 4 miesiące 2 dni 21 godzin i 45 minut temu

MAMY TYLKO 1 ZIEMIĘ,NIE ZAMIENIAJMY JEJ W CZERNOBYL.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

67
12
~sum 2012-08-17 (12:53) 2 lata 4 miesiące 3 dni 1 godzinę i 2 minuty temu

To jest właśnie ruska przyjaźń - podpiszą jakiś papierek a obok wybudują jądrową bombę - tak jak w 1939, był akt o niearesji no i 17 września wyciągneli braterską dłoń w akcie pokoju i przyjażni.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

31
7
~malek 2012-08-17 (13:41) 2 lata 4 miesiące 3 dni i 14 minut temu

Po lekturze takich artykułów ludzie są przekonani, że wszystko co się dzieje na wschód od Polski robione jest po to, by nam zrobić na złość. Tymczasem decyzja o budowie elektrowni jądrowej podjęta została przez niedobrego Łukaszenkę po to by obniżyć koszty produkcji energii elektrycznej, która na Białorusi pochodzi głównie z elektrowni gazowych, pracujących na gazie rosyjskim. Dodać można, że brane były pod uwagę również reaktory amerykańskie i francuskie, jednak oferta rosyjska okazała się najkorzystniejsza. Tak więc rosyjski Atomstroyexport działać będzie niejako przeciwko rosyjskiemu Gazpromowi. Dramatyczne komentarze pojawiające się w naszych mediach są o tyle zabawne, że budowane reaktory V491 są reaktorami III generacji, bardzo dobrze ocenianymi na przykład przez specjalistów z AREVY. Jednym słowem - nie ma się z czego śmiać. Raczej powinniśmy się z uwagą przyglądać jak to robią inni.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

21
2
~PRECZ Z BOMBĄ 2012-08-17 (14:33) 2 lata 4 miesiące 2 dni 23 godziny i 22 minuty temu

NA KAMCZATCE SOBIE WYBUDUJCIE.

odpowiedz

19
2
~jan12321 2012-08-17 (13:38) 2 lata 4 miesiące 3 dni i 17 minut temu

Co niektórzy tak pragną atomówki w Polsce więc chciałbym się zapytać kto nam będzie sprzedawać paliwo do takiej elektrowni i za jaką cenę i co potem zrobimy ze zużytymi prętami, czy aby to tak tanio wyjdzie?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

30
13
~poz 2012-08-17 (12:37) 2 lata 4 miesiące 3 dni 1 godzinę i 18 minut temu

największym zagrożeniem dla Polski jest Patologia Obywatelska i pan Tusk na chwilę obecną

odpowiedz

23
6
~Żarł-Ptak 2012-08-17 (12:25) 2 lata 4 miesiące 3 dni 1 godzinę i 30 minut temu

Kiedy próbny wybuch nowej elektrowni?????

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

16
1
~NARODY NEUTRALNE 2012-08-17 (15:27) 2 lata 4 miesiące 2 dni 22 godziny i 28 minut temu

MIĘDZYNARODOWY NR 1,MYŚLI,ŻE SAM ZAMIESZKUJE ZIEMIĘ,NIE MA PRAWA DECYDOWAĆ,ZA INNE NARODY - CHYBA,ZE CHCE SAM SIĘ TERAZ ZNALEŹĆ NA KURSIE I NA ŚCIEŻCE.

odpowiedz

15
0
~wiarus 2012-08-17 (13:57) 2 lata 4 miesiące 2 dni 23 godziny i 58 minut temu

- guzik prawda że ten artykuł nie ma jeszcze komentarza, pisałem do niego komentarz około godz.11 lecz nie zamieściliście go.Pewnie był niepoprawny politycznie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

17
2
~elmi 2012-08-17 (13:38) 2 lata 4 miesiące 3 dni i 17 minut temu

Niech buduja. Jak wrocimy bedzie nasza.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

19
4
~11 2012-08-17 (12:45) 2 lata 4 miesiące 3 dni 1 godzinę i 10 minut temu

JKIE ZAGROŻENIE? A POENERDOWSKIE NIEMIECKIE ATOMÓWKI 15-20 KM OD POLSKIEJ GRANICY NIE SĄ ZAGROŻENIEM? KTO WYPISUJE TAKIE BZDURY

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
0
~aa 2012-08-17 (12:20) 2 lata 4 miesiące 3 dni 1 godzinę i 35 minut temu

To my też zbudujmy swoją - w okolicy Włodawy albo Hajnówki. Stworzymy zagrożenie dla sąsiadów zza miedzy. A tak na poważnie : co to za tytuł artykułu ? Czy WP musi poszukiwać aż takiej taniej sensacji ?

odpowiedz

46
32
von basior 2012-08-17 (12:55) 2 lata 4 miesiące 3 dni 1 godzinę i 1 minutę temu

Budowa na Białorusi to zagrożenie - budowa w Polsce brak zagrożenia. Pismaku pomyślałeś co piszesz?

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

13
1
~as 2012-08-17 (13:31) 2 lata 4 miesiące 3 dni i 24 minuty temu

Kto wymysśa te durne tytuły na wp???!

odpowiedz

17
5
~OSZUŚCI 2012-08-17 (13:06) 2 lata 4 miesiące 3 dni i 49 minut temu

Największym zagrożeniem dla Polski jest obecny rząd PO/PSL i analfabeta od BULU.

odpowiedz

17
5
~Jaxa 2012-08-17 (12:45) 2 lata 4 miesiące 3 dni 1 godzinę i 10 minut temu

Oni budują elektrownie i będą mieli tani prąd. W Polsce nie będziemy budować elektrowni, bo ciemny ludek nakręcony przez tzw. "ekologów" nie pozwoli - i za parę lat będziemy kupować prąd z tej elektrowni od Białorusi, za, oczywiście, odpowiednią cenę. Ale co tam ekonomia! Nas na to stać! - za to będziemy ekologiczni, żaby, ślimaki, muszki owocowe, pokrzywy i nasze chłopki będą miały jak w raju!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

12
0
~ghy 2012-08-17 (12:19) 2 lata 4 miesiące 3 dni 1 godzinę i 36 minut temu

A my oczywiście nie wyszliśmy poza zapowiedz o budowie. Nie wiemy nawet tak podstawowych rzeczy jak miejsce budowy! Ale wiemy że p. Grad ma pensję ok. 100.000,- zł! SKANDAL!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

22
11
~as 2012-08-17 (14:12) 2 lata 4 miesiące 2 dni 23 godziny i 43 minuty temu

Mowicie o katastrofie w Czarnobylu ? KAtastrofa byla juz wtedy, kiedy Niemcy nie pokonali ZSRR !!! I bomba atomowa poleciala za daleko, bo do hiroszimy, a powinna rabnac w moskwe i rozbic ten zgnily swiat carow !

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 8 godzin i 1 minutę temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabójstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 13 godzin i 1 minutę temu

Protest przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej
dodane 2014-12-20 (07:45) 6 godzin i 10 minut temu

Co obcokrajowców dziwi w naszym Bożym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 8 godzin i 37 minut temu

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 1 dzień 2 godziny i 55 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29897