więcej

Nowe zagrożenie dla Polski? Stoi za tym Rosja.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2012-08-17 (11:35) 2 lata 3 dni 22 godziny i 38 minut temu
drukuj

Rosja rozpoczęła finansowanie budowy pierwszej elektrowni atomowej na Białorusi. Kontrolowany przez Rosjan białoruski Bank BiełWEB otworzył pierwszą linię kredytową służącą rozliczaniu się z kontraktów na te budowę.

Linia kredytowa na sumę 184 mln dol. będzie finansowana z kredytu wysokości do 10 mld dol., udzielonego Białorusi na budowę elektrowni przez rząd Rosji w listopadzie ubiegłego roku- podkreślono w oświadczeniu prasowym Banku BiełWEB, który jest spółką-córką rosyjskiego Wnieszekonombanku.

Porozumienie w sprawie budowy w Ostrowcu (biał. Astrawcu, ok. 250 km na północny wschód od Grodna) elektrowni atomowej składającej się z dwóch bloków energetycznych o łącznej mocy do 2400 MW podpisano w październiku 2011 r. Pierwszy blok ma być uruchomiony w 2018 roku.

Zaniepokojenie budową elektrowni na Białorusi w pobliżu swoich granicy wyrażała Litwa. Również na Białorusi są przeciwnicy jej budowy ze względu na pamięć o katastrofie elektrowni w Czarnobylu, w której Białoruś mocno ucierpiała.

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 36 24.32%
nie 112 75.68%

Przeczytaj też

Rosyjski okręt atomowy przez miesiąc pływał u granic USA

dodane 2012-08-17 (09:45) 2 lata 4 dni i 28 minut temu

W innych serwisach


Opinie (132)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

8
1
~Max1 2012-08-17 (14:06) 2 lata 3 dni 20 godzin i 7 minut temu

Pełne poparcie dla realizacji białorusko-rosyjskiego projektu wybudowania i uruchomienia najnowoceśniejszej w Świecie elektrowni nuklearnej w Ostrowcu na terytorium Republiki Białorus.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

60
1
~ZIEMIAN 2012-08-17 (16:10) 2 lata 3 dni 18 godzin i 3 minuty temu

MAMY TYLKO 1 ZIEMIĘ,NIE ZAMIENIAJMY JEJ W CZERNOBYL.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
3
~onn 2012-08-17 (13:59) 2 lata 3 dni 20 godzin i 14 minut temu

Budujcie, budujcie...a za kilka lat będą tego skutki...promieniowanie, noworodki z wadami genetycznymi i wrodzonymi chorobami...może znów nastąpi katastrofa tak jak w Czarnobylu :(

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~KL 2012-08-17 (16:24) 2 lata 3 dni 17 godzin i 49 minut temu

Bialorusini chwala sie, ze bedzie to najtansza EJ na swiecie o.O

odpowiedz

0
0
~CZYTELNIK 2012-08-17 (16:19) 2 lata 3 dni 17 godzin i 54 minuty temu

Szanowny autorze!!! Zwracam uwagę na niewłaściwe sformułowanie w początkowym akapicie. Powinno być: "tą budowę", a nie "te budowę".

odpowiedz

18
12
~Bogdan 2012-08-17 (12:50) 2 lata 3 dni 21 godzin i 23 minuty temu

Z białorusinami jest tak, że nie bardzo wiedzą czy są narodem , czy nie Brak historii narodu, warowni, budowli, brak literatury, poezji, utworów muzycznych, malunków...... nic .........nic ...... Tak naprawdę ich historią są dzieje I Rzeczpospolitej. Rzeczpospolita po prostu rozchodziła się niosąc demokracje i przywileje nieznane w ościennych krajach / o zakutej samodzierzawem Moskwie nawet nie wspomne /

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

2
0
~stanley 2012-08-17 (16:11) 2 lata 3 dni 18 godzin i 2 minuty temu

A Polska chce zbudować dwie elektrownie atomowe.Niech Białoruś buduje nawet dziesięć,ma prawo.Tak jak miały prawo budować inne państwa zachodnie.Iran też ma prawo.

odpowiedz

82
2
~też ich terytorium 2012-08-17 (15:53) 2 lata 3 dni 18 godzin i 20 minut temu

~poprawnik Ostatecznie to ich terytorium - blogmedia24.pl/node/36784 - Batera zabili -mogli od razu skrzydła odwrócić – odwrócimy skrzydła później - Prezydenta zabili, teraz i nas zabiją sk..syny j...ane -uciekajmy stąd bo oni nas sk...syny wszystkich zabiją na dokładkę do tego biednego ostatniego prezydenta wolnej Rzeczypospolitej-jak będzie trzeba to ich zabijcie i tyle, to się pokryje w kraju po trochu-gotuje się – gadajcie z nimi ostro – pistoletami? – jak będzie trzeba to pistoletami -zabili Batera, sp...dalamy – Mirka Orzechowskiego też zabili sk...syny -masz ch..ju PiS-owski – o mój miły Jezu – Boże, co oni robią -dwiestie piatdziesiat (ros) – eche (mruknięcie potwierdzające) -jest tam szansa? – nie ma - dwieście pięćdziesiąt – rozumiem po rosyjsku - pilnujcie (akcent ros) – trzeba ich wytłuc wszystkich bo będzie afera jeszcze przed wyborami -sk..syny zabijają wszystkich dziennikarzy którzy dla PiS-u są przychylni - Jezus Maria już po nas – koniec z wami ch..je PiS-owskie – masz k..wo - komputer, patrz, zupełnie nowiutki - głosy my liczymy i nie będzie żadnej afery bo oni nie dotrą do Polski – nie mają prawa dotrzeć - co powiesz k ..wo PiS-owska – zabijecie mnie i co z tego będziecie mieli -masz k ..wo PiS-owska -tego Mietka to szkoda – dobry był dziennikarz, ale co z tego jak PiS-owski był i trzeba było go rozwalić -oni nas zabiją wszystkich – no pewnie że was zabijemy - tego do dołu, resztę do lodówki, na później to podzielimy -zakurim (ros) – no pewno że zapalimy – cicho głupi ch..ju, znowu po polsku gadasz, kiedy ty się oduczysz tak szpanować -potwory – co potwory k..wo PiS-owska – masz potwory ch..ju - masz k...wo PiS-owska -potwory powiedział PiS-owski sk...wysyn j..bany -jak dostanie kulkę to się oduczy – proszę cię Mirek, nie zabijaj mnie – masz (strzał) -uciekają sk...syny - bierz tego – o rany, już po nas – Jezus Maria -mamy szpaler, nie przejdziecie k..wy PiS-owskie nigdzie

odpowiedz

3
1
~26101941 2012-08-17 (15:53) 2 lata 3 dni 18 godzin i 20 minut temu

Tam przynajmiej nie ważne co,ale budują.My natomiast wyspecjalizowaliśmy się dewastowaniu wszystkiego co nie tak dawno zostało zbudowane.Przykład cukrowni w Łapach,oddanej do użytku w połowie lat 70-tych.

odpowiedz

2
2
~BATORY 2012-08-17 (15:52) 2 lata 3 dni 18 godzin i 21 minut temu

PIEPRZYC RUSKICH

odpowiedz

17
5
~Jaxa 2012-08-17 (12:45) 2 lata 3 dni 21 godzin i 28 minut temu

Oni budują elektrownie i będą mieli tani prąd. W Polsce nie będziemy budować elektrowni, bo ciemny ludek nakręcony przez tzw. "ekologów" nie pozwoli - i za parę lat będziemy kupować prąd z tej elektrowni od Białorusi, za, oczywiście, odpowiednią cenę. Ale co tam ekonomia! Nas na to stać! - za to będziemy ekologiczni, żaby, ślimaki, muszki owocowe, pokrzywy i nasze chłopki będą miały jak w raju!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

19
2
~jan12321 2012-08-17 (13:38) 2 lata 3 dni 20 godzin i 35 minut temu

Co niektórzy tak pragną atomówki w Polsce więc chciałbym się zapytać kto nam będzie sprzedawać paliwo do takiej elektrowni i za jaką cenę i co potem zrobimy ze zużytymi prętami, czy aby to tak tanio wyjdzie?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

2
2
~Filip 2012-08-17 (15:49) 2 lata 3 dni 18 godzin i 24 minuty temu

Pojednanie cyryla z ... Jaja jak berety.kto uwierzy w te brednie.Ruski jest ruski i koniec....

odpowiedz

46
32
von basior 2012-08-17 (12:55) 2 lata 3 dni 21 godzin i 18 minut temu

Budowa na Białorusi to zagrożenie - budowa w Polsce brak zagrożenia. Pismaku pomyślałeś co piszesz?

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

1
0
~rebel 2012-08-17 (15:43) 2 lata 3 dni 18 godzin i 30 minut temu

A już myślałem, że przybędzie rakiet w Kaliningradzie. Co za bzdurny i mylący tytuł. Polska jest otoczona elektrowniami atomowymi, więc o co te halo...? Niech sobie budują. My też im postawimy atomówkę pod nosem i będziemy kwita.

odpowiedz

67
12
~sum 2012-08-17 (12:53) 2 lata 3 dni 21 godzin i 20 minut temu

To jest właśnie ruska przyjaźń - podpiszą jakiś papierek a obok wybudują jądrową bombę - tak jak w 1939, był akt o niearesji no i 17 września wyciągneli braterską dłoń w akcie pokoju i przyjażni.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

8
3
~MOC 2012-08-17 (15:42) 2 lata 3 dni 18 godzin i 31 minut temu

Kiedy wreszcie w Polsce zaczniemy budowac elektrownie atomowa???

odpowiedz

5
0
~poprawnik 2012-08-17 (15:40) 2 lata 3 dni 18 godzin i 33 minuty temu

Ostatecznie to ich terytorium i ich kasa! Kto nauczył Wam wtracać się do spraw każdego sąsiada.To nie kraj UNII i nie nakażecie mu co Wam sie podoba.Wielcy politycy robia to co uważają za stosowane ,mali zginaja kark i boja sie wszytkich i wszytkiego.A Czernobyl był wypadkiem ,na który nie zadziałały ówczesne PRLowskie władze(ten łobuz Urban do końca kłamał w TV ,że nic się nie stało).Można było uprzedzić rodaków i choćby zaaplikowac lugolę.Rozmiar katastrofy jest wynikiem nieporadności i usłuzności ówczesnych rzadzących.

odpowiedz

1
0
~polsza 2012-08-17 (15:39) 2 lata 3 dni 18 godzin i 34 minuty temu

jeszczjo polsza nie padochła kak wungiel ma...!

odpowiedz

0
5
~miki@29 2012-08-17 (15:38) 2 lata 3 dni 18 godzin i 35 minut temu

Wiemy wszyscy co dla Putina i łukaszenki znaczy człowiek,to tosamo,codla nas komar,brzęczy to włeb.Tania,najtańsza w Europie,aż srach się bać.Gdy łukaszenka w dzień rozruchu tejże,wyjedzie ,c by to oznaczało.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Tomasz Siemoniak: Kreml złamał umowę regulującą stosunki z NATO
dodane 2014-08-21 (07:11) 3 godziny i 2 minuty temu

Małgorzata Kidawa-Błońska: notowania są złe. PO mobilizuje siły
dodane 2014-08-21 (08:38) 1 godzinę i 35 minut temu

Wiesław Dębski: skoro Paweł Graś zabiera głos, to rzecz musi być poważna
dodane 2014-08-20 (14:30) 19 godzin i 43 minuty temu

Noworodek w oknie życia we Wrocławiu
dodane 2014-08-21 (07:42) 2 godziny i 31 minut temu

Zaginęła 15-letnia Angelika. Widziałeś ją?
dodane 2014-08-20 (20:03) 14 godzin i 10 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy obawiasz się, że wirus Ebola dotrze do Polski?

liczba oddanych głosów: 5369