więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1083531solidarnych Solidarni z Ukrainą

Nowe zagrożenie dla Polski? Stoi za tym Rosja.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2012-08-17 (11:35) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 2 godziny i 48 minut temu
drukuj

Rosja rozpoczęła finansowanie budowy pierwszej elektrowni atomowej na Białorusi. Kontrolowany przez Rosjan białoruski Bank BiełWEB otworzył pierwszą linię kredytową służącą rozliczaniu się z kontraktów na te budowę.

Linia kredytowa na sumę 184 mln dol. będzie finansowana z kredytu wysokości do 10 mld dol., udzielonego Białorusi na budowę elektrowni przez rząd Rosji w listopadzie ubiegłego roku- podkreślono w oświadczeniu prasowym Banku BiełWEB, który jest spółką-córką rosyjskiego Wnieszekonombanku.

Porozumienie w sprawie budowy w Ostrowcu (biał. Astrawcu, ok. 250 km na północny wschód od Grodna) elektrowni atomowej składającej się z dwóch bloków energetycznych o łącznej mocy do 2400 MW podpisano w październiku 2011 r. Pierwszy blok ma być uruchomiony w 2018 roku.

Zaniepokojenie budową elektrowni na Białorusi w pobliżu swoich granicy wyrażała Litwa. Również na Białorusi są przeciwnicy jej budowy ze względu na pamięć o katastrofie elektrowni w Czarnobylu, w której Białoruś mocno ucierpiała.

Polub wiadomości.wp.pl na Facebooku

oceń
tak 36 24.32%
nie 112 75.68%

Przeczytaj też

Rosyjski okręt atomowy przez miesiąc pływał u granic USA

dodane 2012-08-17 (09:45) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 4 godziny i 38 minut temu

W innych serwisach


Opinie (132)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

8
1
~Max1 2012-08-17 (14:06) 1 rok 8 miesięcy 6 dni i 17 minut temu

Pełne poparcie dla realizacji białorusko-rosyjskiego projektu wybudowania i uruchomienia najnowoceśniejszej w Świecie elektrowni nuklearnej w Ostrowcu na terytorium Republiki Białorus.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

59
1
~ZIEMIAN 2012-08-17 (16:10) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 22 godziny i 13 minut temu

MAMY TYLKO 1 ZIEMIĘ,NIE ZAMIENIAJMY JEJ W CZERNOBYL.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
3
~onn 2012-08-17 (13:59) 1 rok 8 miesięcy 6 dni i 24 minuty temu

Budujcie, budujcie...a za kilka lat będą tego skutki...promieniowanie, noworodki z wadami genetycznymi i wrodzonymi chorobami...może znów nastąpi katastrofa tak jak w Czarnobylu :(

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~KL 2012-08-17 (16:24) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 21 godzin i 59 minut temu

Bialorusini chwala sie, ze bedzie to najtansza EJ na swiecie o.O

odpowiedz

0
0
~CZYTELNIK 2012-08-17 (16:19) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 22 godziny i 4 minuty temu

Szanowny autorze!!! Zwracam uwagę na niewłaściwe sformułowanie w początkowym akapicie. Powinno być: "tą budowę", a nie "te budowę".

odpowiedz

18
12
~Bogdan 2012-08-17 (12:50) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 1 godzinę i 33 minuty temu

Z białorusinami jest tak, że nie bardzo wiedzą czy są narodem , czy nie Brak historii narodu, warowni, budowli, brak literatury, poezji, utworów muzycznych, malunków...... nic .........nic ...... Tak naprawdę ich historią są dzieje I Rzeczpospolitej. Rzeczpospolita po prostu rozchodziła się niosąc demokracje i przywileje nieznane w ościennych krajach / o zakutej samodzierzawem Moskwie nawet nie wspomne /

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

2
0
~stanley 2012-08-17 (16:11) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 22 godziny i 12 minut temu

A Polska chce zbudować dwie elektrownie atomowe.Niech Białoruś buduje nawet dziesięć,ma prawo.Tak jak miały prawo budować inne państwa zachodnie.Iran też ma prawo.

odpowiedz

82
2
~też ich terytorium 2012-08-17 (15:53) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 22 godziny i 30 minut temu

~poprawnik Ostatecznie to ich terytorium - blogmedia24.pl/node/36784 - Batera zabili -mogli od razu skrzydła odwrócić – odwrócimy skrzydła później - Prezydenta zabili, teraz i nas zabiją sk..syny j...ane -uciekajmy stąd bo oni nas sk...syny wszystkich zabiją na dokładkę do tego biednego ostatniego prezydenta wolnej Rzeczypospolitej-jak będzie trzeba to ich zabijcie i tyle, to się pokryje w kraju po trochu-gotuje się – gadajcie z nimi ostro – pistoletami? – jak będzie trzeba to pistoletami -zabili Batera, sp...dalamy – Mirka Orzechowskiego też zabili sk...syny -masz ch..ju PiS-owski – o mój miły Jezu – Boże, co oni robią -dwiestie piatdziesiat (ros) – eche (mruknięcie potwierdzające) -jest tam szansa? – nie ma - dwieście pięćdziesiąt – rozumiem po rosyjsku - pilnujcie (akcent ros) – trzeba ich wytłuc wszystkich bo będzie afera jeszcze przed wyborami -sk..syny zabijają wszystkich dziennikarzy którzy dla PiS-u są przychylni - Jezus Maria już po nas – koniec z wami ch..je PiS-owskie – masz k..wo - komputer, patrz, zupełnie nowiutki - głosy my liczymy i nie będzie żadnej afery bo oni nie dotrą do Polski – nie mają prawa dotrzeć - co powiesz k ..wo PiS-owska – zabijecie mnie i co z tego będziecie mieli -masz k ..wo PiS-owska -tego Mietka to szkoda – dobry był dziennikarz, ale co z tego jak PiS-owski był i trzeba było go rozwalić -oni nas zabiją wszystkich – no pewnie że was zabijemy - tego do dołu, resztę do lodówki, na później to podzielimy -zakurim (ros) – no pewno że zapalimy – cicho głupi ch..ju, znowu po polsku gadasz, kiedy ty się oduczysz tak szpanować -potwory – co potwory k..wo PiS-owska – masz potwory ch..ju - masz k...wo PiS-owska -potwory powiedział PiS-owski sk...wysyn j..bany -jak dostanie kulkę to się oduczy – proszę cię Mirek, nie zabijaj mnie – masz (strzał) -uciekają sk...syny - bierz tego – o rany, już po nas – Jezus Maria -mamy szpaler, nie przejdziecie k..wy PiS-owskie nigdzie

odpowiedz

3
1
~26101941 2012-08-17 (15:53) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 22 godziny i 30 minut temu

Tam przynajmiej nie ważne co,ale budują.My natomiast wyspecjalizowaliśmy się dewastowaniu wszystkiego co nie tak dawno zostało zbudowane.Przykład cukrowni w Łapach,oddanej do użytku w połowie lat 70-tych.

odpowiedz

2
2
~BATORY 2012-08-17 (15:52) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 22 godziny i 31 minut temu

PIEPRZYC RUSKICH

odpowiedz

17
5
~Jaxa 2012-08-17 (12:45) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 1 godzinę i 38 minut temu

Oni budują elektrownie i będą mieli tani prąd. W Polsce nie będziemy budować elektrowni, bo ciemny ludek nakręcony przez tzw. "ekologów" nie pozwoli - i za parę lat będziemy kupować prąd z tej elektrowni od Białorusi, za, oczywiście, odpowiednią cenę. Ale co tam ekonomia! Nas na to stać! - za to będziemy ekologiczni, żaby, ślimaki, muszki owocowe, pokrzywy i nasze chłopki będą miały jak w raju!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

19
2
~jan12321 2012-08-17 (13:38) 1 rok 8 miesięcy 6 dni i 45 minut temu

Co niektórzy tak pragną atomówki w Polsce więc chciałbym się zapytać kto nam będzie sprzedawać paliwo do takiej elektrowni i za jaką cenę i co potem zrobimy ze zużytymi prętami, czy aby to tak tanio wyjdzie?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

2
2
~Filip 2012-08-17 (15:49) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 22 godziny i 34 minuty temu

Pojednanie cyryla z ... Jaja jak berety.kto uwierzy w te brednie.Ruski jest ruski i koniec....

odpowiedz

46
32
von basior 2012-08-17 (12:55) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 1 godzinę i 28 minut temu

Budowa na Białorusi to zagrożenie - budowa w Polsce brak zagrożenia. Pismaku pomyślałeś co piszesz?

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

1
0
~rebel 2012-08-17 (15:43) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 22 godziny i 40 minut temu

A już myślałem, że przybędzie rakiet w Kaliningradzie. Co za bzdurny i mylący tytuł. Polska jest otoczona elektrowniami atomowymi, więc o co te halo...? Niech sobie budują. My też im postawimy atomówkę pod nosem i będziemy kwita.

odpowiedz

67
12
~sum 2012-08-17 (12:53) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 1 godzinę i 30 minut temu

To jest właśnie ruska przyjaźń - podpiszą jakiś papierek a obok wybudują jądrową bombę - tak jak w 1939, był akt o niearesji no i 17 września wyciągneli braterską dłoń w akcie pokoju i przyjażni.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

8
3
~MOC 2012-08-17 (15:42) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 22 godziny i 41 minut temu

Kiedy wreszcie w Polsce zaczniemy budowac elektrownie atomowa???

odpowiedz

5
0
~poprawnik 2012-08-17 (15:40) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 22 godziny i 43 minuty temu

Ostatecznie to ich terytorium i ich kasa! Kto nauczył Wam wtracać się do spraw każdego sąsiada.To nie kraj UNII i nie nakażecie mu co Wam sie podoba.Wielcy politycy robia to co uważają za stosowane ,mali zginaja kark i boja sie wszytkich i wszytkiego.A Czernobyl był wypadkiem ,na który nie zadziałały ówczesne PRLowskie władze(ten łobuz Urban do końca kłamał w TV ,że nic się nie stało).Można było uprzedzić rodaków i choćby zaaplikowac lugolę.Rozmiar katastrofy jest wynikiem nieporadności i usłuzności ówczesnych rzadzących.

odpowiedz

1
0
~polsza 2012-08-17 (15:39) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 22 godziny i 44 minuty temu

jeszczjo polsza nie padochła kak wungiel ma...!

odpowiedz

0
5
~miki@29 2012-08-17 (15:38) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 22 godziny i 45 minut temu

Wiemy wszyscy co dla Putina i łukaszenki znaczy człowiek,to tosamo,codla nas komar,brzęczy to włeb.Tania,najtańsza w Europie,aż srach się bać.Gdy łukaszenka w dzień rozruchu tejże,wyjedzie ,c by to oznaczało.

odpowiedz