więcej

Nikt nie uznaje ich, ale oni uznali Abchazję i Osetię Płd..

PAP | dodane 2008-08-31 (16:25)
drukuj

Naddniestrze, separatystyczna republika na terenie Mołdawii, której nie uznaje żadne państwo na świecie, uznało niepodległość Abchazji i Osetii Południowej.

Uznaliśmy siebie nawzajem. Jeszcze raz gratuluję naszym braciom w Abchazji i Osetii Południowej - oświadczył przywódca Naddniestrza Igor Smirnow na konferencji poprzedzającej święto niepodległości 2 września.

Naddniestrze, położony na lewym brzegu Dniestru region, gdzie przeważają Rosjanie i Ukraińcy, zbrojnie oderwało się od Mołdawii na początku lat 90., obawiając się, że może dojść do przyłączenia Mołdawii do Rumunii. Od tego czasu, formalnie pozostając w składzie Mołdawii, jest od niej całkowicie niezależny. Rosja utrzymuje tam kontyngent wojskowy, liczący około 1500 żołnierzy.

Separatystycznej republiki nie uznaje żadne państwo na świecie.

Unia Europejska i Rada Europy nie uznały też wyników przeprowadzonego we wrześniu 2006 roku referendum, w którym ponad 97% uczestników opowiedziało się za niezależnością samozwańczej republiki, a w przyszłości za przyłączeniem jej do Federacji Rosyjskiej.

(zel)

oceń
0
0
Podziel się

Wojny, konflikty, zamachy

Kiedy świat płonie, najwięcej informacji znajdziesz w nowym serwisie Konflikty.wp.pl


  • Skomentuj
  • WP.PL
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~sternik [2008-08-31 19:01]

ja polski robotnik
uzbaje Osettie i Abchazję-nie uznaje Kosowa ani USA ani Israela

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Generałosierżandt [2008-08-31 17:47]

A co z łemkami
W akcji Wisła 1000000 Łemków wyrzucono z swej ojczyzny i poddano wynarodowieniu. Kto sie sprzeciwił został skasowany. Tak samo chciano zrobić w Abchazji czy Osetii. Ono maja prawo do samostanowienia. Oni tak samo jak Tybetańczycy stanowia odrębny naród. Trzeba bronić ich wszystkich jednakowo.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~Emigrant4x [2008-08-31 17:33]

kolejny "Spioch" Moskwy
Naddniestrze....rosjanie i ich kontyngenty, samozwanczy szefowie panstewek utrzymywanych i inspirowanych przez Moskwe. Ale to jest ciekawe ze Finlandia rozwaza przylaczenie sie do NATO....kolejne panstwo widzace ze niedzwiedz na wschodzie znowu sie budzi i ma rozne glupie pomysly. Pozdrawiam wszystkich piszacych agentow FSB i GRU na tych stronach, dzieki waszym opiniom potwierdzacie tylko najczarniejsze scenariusze.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

reporter wp24 chcę wyslać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Ostatnio dodane przez reporterów WP24

Pogoda długoterminowa materiał foto Pogoda długoterminowa dodane przez: Internauta WP24
Prognoza pogody materiał foto Prognoza pogody dodane przez: Internauta WP24

więcej

Sonda

Jaki prezent dasz swojej Mamie?

liczba oddanych głosów: 935