Strona główna serwisu
Niemcy: rusza kolejny proces SS-​mana z Auschwitz

Niemcy: rusza kolejny proces SS-​mana z Auschwitz

• W Niemczech rusza kolejny proces przeciwko byłemu SS-manowi z niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau
• Przed sądem w Neubrandenburg stanie 95-letni Hubert Z.
Brama obozu Auschwitz-Birkenau. Brama obozu Auschwitz-Birkenau. ()
Mężczyzna służył w Auschwitz od 15 sierpnia do 14 września 1944 roku jako sanitariusz. W tym czasie w obozie zgładzono co najmniej 3681 osób. Hubertowi Z. zarzucono pomocnictwo w tej zbrodni. Mężczyzna nie zaprzecza, że służył w Auschwitz, ale zapewnia, że nie wiedział o istnieniu komór gazowych.

W 1948 roku Hubert Z. został już skazany przez polski sąd na trzy lata wiezienia za przynależność do SS. Mężczyzna odbył karę. Po wyjściu z więzienia wrócił do Niemiec. Rozpoczęciu najnowszego procesu towarzyszyły kontrowersje.

Międzynarodowy Komitet Oświęcimski zarzucił sądowi w Neubrandenburg, że w arogancki sposób odmawiał dopuszczenia do procesu ocalonych z Auschwitz, którzy mieli występować jako oskarżyciele posiłkowi. Zgodę wydano dopiero po interwencji sądu wyższej instancji.


To kolejny proces przeciwko byłemu członkowi obozowego personelu Auschwitz. W lipcu ubiegłego roku na cztery lata więzienia skazano innego SS-mana, 94-letniego Oskara Groeninga.
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (43)
Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
124
~Polak 2016-02-28 (10:14) 23 godzin i 11 minut temu

A kiedy procesy żydów którzy w mundurach SS mordowali Polaków i inne narody europy a dzisiaj żyją sobie w luksusach w USA czy Australii i plują na Polskę??

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
68
~Der Spiegel 2016-02-28 (11:53) 21 godzin i 32 minut temu

Posłuchajcie Niemcy, gdy był czas na osądzenie hitlerowskich zbrodniarzy, strażników SS przed 50,40,30 laty, to szukliście różnych forteli aby ich nie osądzić. Dziś, gdy na świecie żyje raptem kilku 95-letnich zbrodniarzy i "zero" świadków, strasznie chcecie pokazać jak wygląda "niemiecka sprawiedliwość". To pogarda dla sprawiedliwości, pogarda dla ofiar oobozów śmierci i hańba.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
69
~antySS 2016-02-28 (10:16) 23 godzin i 9 minut temu

Nie wiedział?! Pewnie myślał, że pełni służbę w sanatorium? Sanitariusz i pewnie nie wiedział co się dzieje z chorymi więźniami w lazaretach po selekcjach, pewnie jak było trzeba sam robił zastrzyki z fenolu, a do komór wsypywał środek myjący a nie cyklon B.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
20
~a-z 2016-02-28 (10:29) 22 godzin i 56 minut temu

Jak to jest ze na tym Bozym Swiecie ze jednych sie karze za zbrodnie a drugich NIE?.Przeciez na tej samej "laweczce" powinni zasiadac ruskie,yankesi i wiele innej holoty "miedzynarodowej" za wojny i zbrodnie wojenne calego swiata od II wojny swiatowej!.Tak na prawde to kilku "obcych polakow" I nie tylko mialo by tam swoj "stoleczek"!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
14
~anna 2016-02-28 (15:39) 17 godzin i 46 minut temu

głupota, był na to czas.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
12
~xcxv xxc 2016-02-28 (09:55) 23 godzin i 30 minut temu

trzeba nam przypominac wiec robi sie pokaz....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
11
~dym 2016-02-28 (14:00) 19 godzin i 25 minut temu

Krematoria tak dymiły, że każdy normalny człowiek by się domyślił. Nie było wtedy elektrofiltrów i nowoczesnych technologii.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
14
~Tadeusz 2016-02-28 (13:03) 20 godzin i 22 minut temu

Przeszłość odkreślamy Grubą Kreską.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
54
Zgadzam się z opinią
60
~a-d7 2016-02-28 (10:44) 22 godzin i 41 minut temu

To chore żeby ciągać po sądach 95 letniego dziadka , który był niecały miesiąc w obozie..

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
6
~aleksy 2016-02-29 (07:24) 2 godziny i 1 minutę temu

czyli jak głosi Gross i jego współplemieńcy pracował w ''w Polskich obozach zagłady''......ręce opadają......to na poziomie twierdzenia że obecna inwazja muzułmanów ubogaca Europę.......

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
7
~adi2 2016-02-28 (11:28) 21 godzin i 57 minut temu

teraz czas na obozy dla muzumoli

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
7
~asd 2016-02-28 (11:05) 22 godzin i 20 minut temu

LOL i co im to da że 95 letniego dziada wsadzą do paki i tak długo nie pożyje. W sumie on teraz by się przysłużył państwu by doradził im jak radzić sobie z muzułmanami.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
5
~xzx 2016-02-28 (22:11) 11 godzin i 14 minut temu

i to można zrobić a donosiciela bolka nie wolno potępiać , osobnika z kodu który nie płaci alimentów nie wolno potępiać .... qqq

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
4
~O 2016-02-28 (14:07) 19 godzin i 18 minut temu

A GDZIE VETO MOZE JAKAS NOCNA ZMIANA NIE DA RADY

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
11
~kira 2016-02-28 (10:08) 23 godzin i 17 minut temu

4 lata? do komory gazowej go!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
5
~jaro 2016-02-28 (18:29) 14 godzin i 56 minut temu

zbrodniarz niepodważalniem tylko druga odsiadka w jednej sprawie trochę dziwne...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
4
~szkopskie mordy 2016-02-28 (21:20) 12 godzin i 5 minut temu

To jest niemiecka sprawiedliwość :) szkoda że nie wzięli się za sprawę za 10 lat ;)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
5
~płk 2016-02-28 (16:22) 17 godzin i 3 minuty temu

Na szczęście nas dawnych funkcjonariusz UB i SB nikt nie śmie ruszyć ! I tak trzymać.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~kamyk 2016-04-08 (19:39) 13 godzin i 46 minut temu

Kiedy zydy Choc przeprosza za wymordowanie milionow dzieci i kobiet? Zydy czy pamietacie Gulag ? Czy Lagry gdzie mordowaliscie miliony kobiet i dzieci . Nie zadamy pieniedzy jak Wy chamy ,ale slowa przepraszam.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~Maruda 2016-02-29 (09:20) 5 minut temu

Chyba byl blad dawnych wladz polskich, jak dostal tylko 3 lata?? Czy mozna za to samo przestepstwo (ogolnie i nie dotyczy jego) dwa razy karac? Nie chce mi sie w to wierzyc!!

odpowiedz