więcej

Nie wpuścili ich na pogrzeb Leppera.

IAR |  dodane 2011-08-11 (15:41) 3 lata 5 miesięcy 19 dni 10 godzin i 4 minuty temu
drukuj

Na pogrzeb Andrzeja Leppera wybierali się dwaj wysoko postawieni przedstawiciele Białorusi. Nie dostali jednak wiz wjazdowych niezbędnych do przekroczenia polskiej granicy.

Wydział konsularny Ambasady Polski w Mińsku odmówił wydania wizy dla Mikołaja Czerhinca - szefa prorządowego Związku Pisarzy Białorusi oraz Michaiłowi Ordzie - deputowanemu z izby niższej białoruskiego parlamentu. Obaj od lat są zaliczani do głównych przedstawicieli białoruskich władz. Witold Jurasz - zastępca ambasadora Polski w Mińsku powiedział Polskiemu Radiu, że politykom tym odmówiono wydania wiz, gdyż są oni na liście osób, które mają zakaz wjazdu do Unii Europejskiej. - W związku z tym wydanie im wiz było niemożliwe ze względów prawnych. A technicznie - nawet gdyby taka wola była - też było to niemożliwe, gdyż wnioski wizowe były złożone dopiero wczoraj - powiedział polski dyplomata.

Mikołaj Czerhiniec wyraził żal, że nie mógł pożegnać się z - jak to określił - "starym, wiernym towarzyszem i znanym polskim politykiem".

Mikołaj Czerhiniec w przeszłości był senatorem i generałem milicji. Za aktywne wspieranie polityki prezydenta Aleksandra Łukaszenki już wcześniej, w latach 2006-2008 miał zakaz wjazdu do państw Unii Europejskiej. Natomiast Michaił Orda w młodości był szefem prorządowego Białoruskiego Republikańskiego Związku Młodzieży. Krytykuje wydawanie obywatelom Białorusi Karty Polaka.

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 21 67.74%
nie 10 32.26%

Przeczytaj też

"Lepper, jakby wiedział, że może nie dożyć wyborów"

dodane 2011-08-11 (21:20) 3 lata 5 miesięcy 19 dni 4 godziny i 25 minut temu

Bliski współpracownik Leppera na listach PiS?

dodane 2011-08-11 (17:16) 3 lata 5 miesięcy 19 dni 8 godzin i 29 minut temu

Ostatnia droga Andrzeja Leppera - zobacz relację

dodane 2011-08-11 (14:00) 3 lata 5 miesięcy 19 dni 11 godzin i 45 minut temu

Kto zamiast Tuska na pogrzebie Leppera?

aktualizacja 2011-08-10 (15:08) 3 lata 5 miesięcy 20 dni 10 godzin i 37 minut temu

Decyzja ws. pogrzebu Leppera słuszna?

dodane 2011-08-10 (10:40) 3 lata 5 miesięcy 20 dni 15 godzin i 5 minut temu

Zaskakujące "zalecenie" Białorusi po śmierci Leppera

dodane 2011-08-06 (16:00) 3 lata 5 miesięcy 24 dni 9 godzin i 45 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (31)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

20
4
Eryk Sledzik z fejsa 2011-08-11 (16:00) 3 lata 5 miesięcy 19 dni 9 godzin i 45 minut temu

Uważam za świństwo- chęć oddania ostatniej posługi nie powinna trafiać na opór

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

8
2
~patriotka 2011-08-11 (16:31) 3 lata 5 miesięcy 19 dni 9 godzin i 14 minut temu

Jak zwał , ale to zwyczajne świństwo polskich urzędasów.

odpowiedz

7
1
~Ramol 2011-08-11 (16:31) 3 lata 5 miesięcy 19 dni 9 godzin i 14 minut temu

W Polsce rzadza jełopy bez kultury. Sa sytuacje kiedy pewnsprawy powinny byc ponad polityką. Ot, prostactwo. Wstyd mi jako Polakowi. Sikorski o tym z pewnoscia wiedzial. Nic dodac, nic ujac. Prostactwo

odpowiedz

5
1
~Prawda 2011-08-11 (16:29) 3 lata 5 miesięcy 19 dni 9 godzin i 16 minut temu

A przykazanie umarłych pogrzebać? Nie dając wizy na pogrzeb głupiejemy jako naród.Decydenta w tej sprawie należy wysłać na bezludną wyspę by nie zarażał głupotą.

odpowiedz

5
2
~ona 2011-08-11 (16:45) 3 lata 5 miesięcy 19 dni 9 godzin i 1 minutę temu

To smutne że nie pozwolono wjechać na ostatnie pożegnanie.

odpowiedz

4
1
~ballantines 2011-08-11 (16:23) 3 lata 5 miesięcy 19 dni 9 godzin i 22 minuty temu

obludy i glupoty ciag dalszy, ale bedziecie szczekac jak Polakow na groby w listopadzie nie wpuszcza oni, pempek swiata znow oburzony bedzie, pismaki beda jatrzyc jaka to tam znieczulica....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~fin 2011-08-12 (23:43) 3 lata 5 miesięcy 18 dni 2 godziny i 2 minuty temu

Polską rządzą smarkacze i tyle ; Tyle że ktoś ich wybrał...czy też smarkacze ?????????????

odpowiedz

1
0
~w 2011-08-11 (20:22) 3 lata 5 miesięcy 19 dni 5 godzin i 23 minuty temu

Nie wiem czego się boimy mamy wolność słowa i demokrację

odpowiedz

2
2
~bajda 2011-08-11 (22:47) 3 lata 5 miesięcy 19 dni 2 godziny i 58 minut temu

nie ważne, kim byli Białorusini. Ważne, że była to sytuacja nadzwyczajna i polityka Polski wobec Białorusi nie powinna wpływać W TYM PRZYPADKU na decyzje urzędnicze panie ambasadorze, lub co jeszcze gorzej panie ministrze.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
1
~Zbych 2011-08-11 (20:32) 3 lata 5 miesięcy 19 dni 5 godzin i 13 minut temu

To potrafimy. Wstyd mi jako Polakowi. Ambasador nadal jest ambasadorem?

odpowiedz

3
3
~RazDwa 2011-08-11 (19:00) 3 lata 5 miesięcy 19 dni 6 godzin i 45 minut temu

I bardzo dobrze że im nie wydano wiz !

odpowiedz

3
3
~gd 2011-08-11 (18:44) 3 lata 5 miesięcy 19 dni 7 godzin i 1 minutę temu

wszyscy przeciw po

odpowiedz

0
1
~mba ucla 2011-08-11 (19:54) 3 lata 5 miesięcy 19 dni 5 godzin i 51 minut temu

"A technicznie - nawet gdyby taka wola była - też było to niemożliwe, gdyż wnioski wizowe były złożone dopiero wczoraj - powiedział polski dyplomata." Czyli trzeba informowac duzo wczesniej, ze sie planuje odejsc z tego swiata? Ja tam nie wierze, ze Lepper tak sam z siebie sie powiesil. Gdyby tak bylo to zostawilby list, itp. A moze zostawil list tylko ktos go zabral?

odpowiedz

1
2
~kj 2011-08-11 (18:45) 3 lata 5 miesięcy 19 dni 7 godzin i 1 minutę temu

patrioci laczcie sie

odpowiedz

0
2
~ubu 2011-08-11 (21:37) 3 lata 5 miesięcy 19 dni 4 godziny i 8 minut temu

To skandal co ten kacyk na urzędzie wyprawia- nie wpuścić na pogrzeb to zwyczajne łajdactwo i dalsze poniżanie zmarłego.

odpowiedz

0
3
~bolek 2011-08-11 (23:44) 3 lata 5 miesięcy 19 dni 2 godziny i 1 minutę temu

tak działa PO - na pogrzeb nie wpuścić za to donosić Łukaszence na opozycjonistów białoruskich i udawać głupków. Chociarz tego ostatniego nie muszą udawać.

odpowiedz

0
3
~hmm 2011-08-11 (23:44) 3 lata 5 miesięcy 19 dni 2 godziny i 1 minutę temu

Pogrzeb to sytuacja nadzwyczajna i niespodziewana. Wnioski wizowe nie mogły być złożone z wyprzedzeniem przed śmiercią ś.p. Leppera. Wszyscy chętni powinni je otrzymać. A tak to wstyd i hańba dla ambasady. Zwykłe prostactwo.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
4
~gamma 2011-08-11 (18:44) 3 lata 5 miesięcy 19 dni 7 godzin i 1 minutę temu

Chamstwo ! Hańba !!

odpowiedz

1
4
~fish1 2011-08-11 (16:36) 3 lata 5 miesięcy 19 dni 9 godzin i 9 minut temu

Macie swojego bohatera, stary wierny towarzysz

odpowiedz

5
8
~skoczek 2011-08-11 (16:19) 3 lata 5 miesięcy 19 dni 9 godzin i 26 minut temu

totalna patologia!!! jak chcieli to dlaczego polska nie dala in wizy? lepera nienawidzili w USA a polska podnich podlega . smieszne zachowanie polski wobec bialorusi przeciesz Leper z tamtych okolic pochodzil ... jagby nikt otym nie wiedzial! Lepera powiesili po przeszkadzal . w angli kazdy otym wie. tak samo jak jego kolege ! ciekawe kiedy kaczynski sie powiesi powinien ztobuc to dla POLSKI ! polska czeka na ten mily gest.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Znów ostrzał Doniecka. Co najmniej siedmiu zabitych
dodane 2015-01-30 (13:50) 11 godzin i 55 minut temu

SLD: jesteśmy wkurzeni, PO nas oszukała
dodane 2015-01-30 (13:35) 12 godzin i 10 minut temu

CBOS: Polacy najbardziej lubią Włochów
dodane 2015-01-30 (12:50) 12 godzin i 55 minut temu

Rolnicy do Ewy Kopacz: rozmowy albo protest
dodane 2015-01-30 (07:03) 18 godzin i 42 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy planujesz zaszczepić się przeciwko grypie?

liczba oddanych głosów: 3922