więcej

Nie wpuścili ich na pogrzeb Leppera.

IAR |  dodane 2011-08-11 (15:41) 3 lata 2 miesiące 11 dni 19 godzin i 38 minut temu
drukuj

Na pogrzeb Andrzeja Leppera wybierali się dwaj wysoko postawieni przedstawiciele Białorusi. Nie dostali jednak wiz wjazdowych niezbędnych do przekroczenia polskiej granicy.

Wydział konsularny Ambasady Polski w Mińsku odmówił wydania wizy dla Mikołaja Czerhinca - szefa prorządowego Związku Pisarzy Białorusi oraz Michaiłowi Ordzie - deputowanemu z izby niższej białoruskiego parlamentu. Obaj od lat są zaliczani do głównych przedstawicieli białoruskich władz. Witold Jurasz - zastępca ambasadora Polski w Mińsku powiedział Polskiemu Radiu, że politykom tym odmówiono wydania wiz, gdyż są oni na liście osób, które mają zakaz wjazdu do Unii Europejskiej. - W związku z tym wydanie im wiz było niemożliwe ze względów prawnych. A technicznie - nawet gdyby taka wola była - też było to niemożliwe, gdyż wnioski wizowe były złożone dopiero wczoraj - powiedział polski dyplomata.

Mikołaj Czerhiniec wyraził żal, że nie mógł pożegnać się z - jak to określił - "starym, wiernym towarzyszem i znanym polskim politykiem".

Mikołaj Czerhiniec w przeszłości był senatorem i generałem milicji. Za aktywne wspieranie polityki prezydenta Aleksandra Łukaszenki już wcześniej, w latach 2006-2008 miał zakaz wjazdu do państw Unii Europejskiej. Natomiast Michaił Orda w młodości był szefem prorządowego Białoruskiego Republikańskiego Związku Młodzieży. Krytykuje wydawanie obywatelom Białorusi Karty Polaka.

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 21 67.74%
nie 10 32.26%

Przeczytaj też

"Lepper, jakby wiedział, że może nie dożyć wyborów"

dodane 2011-08-11 (21:20) 3 lata 2 miesiące 11 dni 13 godzin i 59 minut temu

Bliski współpracownik Leppera na listach PiS?

dodane 2011-08-11 (17:16) 3 lata 2 miesiące 11 dni 18 godzin i 3 minuty temu

Ostatnia droga Andrzeja Leppera - zobacz relację

dodane 2011-08-11 (14:00) 3 lata 2 miesiące 11 dni 21 godzin i 19 minut temu

Kto zamiast Tuska na pogrzebie Leppera?

aktualizacja 2011-08-10 (15:08) 3 lata 2 miesiące 12 dni 20 godzin i 11 minut temu

Decyzja ws. pogrzebu Leppera słuszna?

dodane 2011-08-10 (10:40) 3 lata 2 miesiące 13 dni i 39 minut temu

Zaskakujące "zalecenie" Białorusi po śmierci Leppera

dodane 2011-08-06 (16:00) 3 lata 2 miesiące 16 dni 19 godzin i 19 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (31)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Kretik 2011-08-14 (23:01) 3 lata 2 miesiące 8 dni 12 godzin i 18 minut temu

Od kiedy to kacapy są wielkimi przyjaciółmui Leppera? Kolejna okazja by opluć Lachów nie wpuszczą - źli, wpuszczą - też źli, bo sowieckie szuje wymyślą coś z czym będą kojarzyć fakty i nas opluwać.

odpowiedz

1
0
~fin 2011-08-12 (23:43) 3 lata 2 miesiące 10 dni 11 godzin i 36 minut temu

Polską rządzą smarkacze i tyle ; Tyle że ktoś ich wybrał...czy też smarkacze ?????????????

odpowiedz

4
1
~ballantines 2011-08-11 (16:23) 3 lata 2 miesiące 11 dni 18 godzin i 56 minut temu

obludy i glupoty ciag dalszy, ale bedziecie szczekac jak Polakow na groby w listopadzie nie wpuszcza oni, pempek swiata znow oburzony bedzie, pismaki beda jatrzyc jaka to tam znieczulica....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

20
4
Eryk Sledzik z fejsa 2011-08-11 (16:00) 3 lata 2 miesiące 11 dni 19 godzin i 19 minut temu

Uważam za świństwo- chęć oddania ostatniej posługi nie powinna trafiać na opór

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

2
2
~bajda 2011-08-11 (22:47) 3 lata 2 miesiące 11 dni 12 godzin i 32 minuty temu

nie ważne, kim byli Białorusini. Ważne, że była to sytuacja nadzwyczajna i polityka Polski wobec Białorusi nie powinna wpływać W TYM PRZYPADKU na decyzje urzędnicze panie ambasadorze, lub co jeszcze gorzej panie ministrze.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
3
~hmm 2011-08-11 (23:44) 3 lata 2 miesiące 11 dni 11 godzin i 35 minut temu

Pogrzeb to sytuacja nadzwyczajna i niespodziewana. Wnioski wizowe nie mogły być złożone z wyprzedzeniem przed śmiercią ś.p. Leppera. Wszyscy chętni powinni je otrzymać. A tak to wstyd i hańba dla ambasady. Zwykłe prostactwo.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
3
~bolek 2011-08-11 (23:44) 3 lata 2 miesiące 11 dni 11 godzin i 35 minut temu

tak działa PO - na pogrzeb nie wpuścić za to donosić Łukaszence na opozycjonistów białoruskich i udawać głupków. Chociarz tego ostatniego nie muszą udawać.

odpowiedz

0
2
~ubu 2011-08-11 (21:37) 3 lata 2 miesiące 11 dni 13 godzin i 42 minuty temu

To skandal co ten kacyk na urzędzie wyprawia- nie wpuścić na pogrzeb to zwyczajne łajdactwo i dalsze poniżanie zmarłego.

odpowiedz

1
1
~Zbych 2011-08-11 (20:32) 3 lata 2 miesiące 11 dni 14 godzin i 47 minut temu

To potrafimy. Wstyd mi jako Polakowi. Ambasador nadal jest ambasadorem?

odpowiedz

1
0
~w 2011-08-11 (20:22) 3 lata 2 miesiące 11 dni 14 godzin i 57 minut temu

Nie wiem czego się boimy mamy wolność słowa i demokrację

odpowiedz

0
1
~mba ucla 2011-08-11 (19:54) 3 lata 2 miesiące 11 dni 15 godzin i 25 minut temu

"A technicznie - nawet gdyby taka wola była - też było to niemożliwe, gdyż wnioski wizowe były złożone dopiero wczoraj - powiedział polski dyplomata." Czyli trzeba informowac duzo wczesniej, ze sie planuje odejsc z tego swiata? Ja tam nie wierze, ze Lepper tak sam z siebie sie powiesil. Gdyby tak bylo to zostawilby list, itp. A moze zostawil list tylko ktos go zabral?

odpowiedz

3
3
~RazDwa 2011-08-11 (19:00) 3 lata 2 miesiące 11 dni 16 godzin i 19 minut temu

I bardzo dobrze że im nie wydano wiz !

odpowiedz

1
2
~kj 2011-08-11 (18:45) 3 lata 2 miesiące 11 dni 16 godzin i 34 minuty temu

patrioci laczcie sie

odpowiedz

1
4
~gamma 2011-08-11 (18:44) 3 lata 2 miesiące 11 dni 16 godzin i 35 minut temu

Chamstwo ! Hańba !!

odpowiedz

3
3
~gd 2011-08-11 (18:44) 3 lata 2 miesiące 11 dni 16 godzin i 35 minut temu

wszyscy przeciw po

odpowiedz

5
8
~skoczek 2011-08-11 (16:19) 3 lata 2 miesiące 11 dni 19 godzin i 1 minutę temu

totalna patologia!!! jak chcieli to dlaczego polska nie dala in wizy? lepera nienawidzili w USA a polska podnich podlega . smieszne zachowanie polski wobec bialorusi przeciesz Leper z tamtych okolic pochodzil ... jagby nikt otym nie wiedzial! Lepera powiesili po przeszkadzal . w angli kazdy otym wie. tak samo jak jego kolege ! ciekawe kiedy kaczynski sie powiesi powinien ztobuc to dla POLSKI ! polska czeka na ten mily gest.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
2
~ona 2011-08-11 (16:45) 3 lata 2 miesiące 11 dni 18 godzin i 34 minuty temu

To smutne że nie pozwolono wjechać na ostatnie pożegnanie.

odpowiedz

1
4
~fish1 2011-08-11 (16:36) 3 lata 2 miesiące 11 dni 18 godzin i 43 minuty temu

Macie swojego bohatera, stary wierny towarzysz

odpowiedz

8
2
~patriotka 2011-08-11 (16:31) 3 lata 2 miesiące 11 dni 18 godzin i 48 minut temu

Jak zwał , ale to zwyczajne świństwo polskich urzędasów.

odpowiedz

7
1
~Ramol 2011-08-11 (16:31) 3 lata 2 miesiące 11 dni 18 godzin i 48 minut temu

W Polsce rzadza jełopy bez kultury. Sa sytuacje kiedy pewnsprawy powinny byc ponad polityką. Ot, prostactwo. Wstyd mi jako Polakowi. Sikorski o tym z pewnoscia wiedzial. Nic dodac, nic ujac. Prostactwo

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Wybuch gazu w Katowicach. Zawalone 3 kondygnacje budynku
dodane 2014-10-23 (05:51) 5 godzin i 28 minut temu

materiał wideo

Ekspertka: weto Polski na szczycie - niewygodne dla Tuska
dodane 2014-10-23 (07:10) 4 godziny i 9 minut temu

Rosyjski samolot naruszył przestrzeń powietrzną Estonii
dodane 2014-10-22 (17:25) 17 godzin i 54 minuty temu

Strzały w parlamencie Kanady. Zmarł ranny żołnierz
dodane 2014-10-22 (16:36) 18 godzin i 43 minuty temu

Jest decyzja: obserwatorzy OBWE zostają na granicy
dodane 2014-10-22 (18:35) 16 godzin i 44 minuty temu

Prasa: Michael Brown mógł próbować odebrać broń policjantowi
dodane 2014-10-22 (17:35) 17 godzin i 44 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy Radosław Sikorski powinien zostać odwołany z funkcji marszałka sejmu?

liczba oddanych głosów: 4990