więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1092462solidarnych Solidarni z Ukrainą

Nie wpuścili ich na pogrzeb Leppera.

IAR |  dodane 2011-08-11 (15:41) 2 lata 8 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 5 minut temu
drukuj

Na pogrzeb Andrzeja Leppera wybierali się dwaj wysoko postawieni przedstawiciele Białorusi. Nie dostali jednak wiz wjazdowych niezbędnych do przekroczenia polskiej granicy.

Wydział konsularny Ambasady Polski w Mińsku odmówił wydania wizy dla Mikołaja Czerhinca - szefa prorządowego Związku Pisarzy Białorusi oraz Michaiłowi Ordzie - deputowanemu z izby niższej białoruskiego parlamentu. Obaj od lat są zaliczani do głównych przedstawicieli białoruskich władz. Witold Jurasz - zastępca ambasadora Polski w Mińsku powiedział Polskiemu Radiu, że politykom tym odmówiono wydania wiz, gdyż są oni na liście osób, które mają zakaz wjazdu do Unii Europejskiej. - W związku z tym wydanie im wiz było niemożliwe ze względów prawnych. A technicznie - nawet gdyby taka wola była - też było to niemożliwe, gdyż wnioski wizowe były złożone dopiero wczoraj - powiedział polski dyplomata.

Mikołaj Czerhiniec wyraził żal, że nie mógł pożegnać się z - jak to określił - "starym, wiernym towarzyszem i znanym polskim politykiem".

Mikołaj Czerhiniec w przeszłości był senatorem i generałem milicji. Za aktywne wspieranie polityki prezydenta Aleksandra Łukaszenki już wcześniej, w latach 2006-2008 miał zakaz wjazdu do państw Unii Europejskiej. Natomiast Michaił Orda w młodości był szefem prorządowego Białoruskiego Republikańskiego Związku Młodzieży. Krytykuje wydawanie obywatelom Białorusi Karty Polaka.
oceń
tak 21 67.74%
nie 10 32.26%

Przeczytaj też

"Lepper, jakby wiedział, że może nie dożyć wyborów"

dodane 2011-08-11 (21:20) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 19 godzin i 26 minut temu

Bliski współpracownik Leppera na listach PiS?

dodane 2011-08-11 (17:16) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 23 godziny i 30 minut temu

Ostatnia droga Andrzeja Leppera - zobacz relację

dodane 2011-08-11 (14:00) 2 lata 8 miesięcy 13 dni 2 godziny i 46 minut temu

Kto zamiast Tuska na pogrzebie Leppera?

aktualizacja 2011-08-10 (15:08) 2 lata 8 miesięcy 14 dni 1 godzinę i 38 minut temu

Decyzja ws. pogrzebu Leppera słuszna?

dodane 2011-08-10 (10:40) 2 lata 8 miesięcy 14 dni 6 godzin i 6 minut temu

Zaskakujące "zalecenie" Białorusi po śmierci Leppera

dodane 2011-08-06 (16:00) 2 lata 8 miesięcy 18 dni i 46 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (31)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Kretik 2011-08-14 (23:01) 2 lata 8 miesięcy 9 dni 17 godzin i 45 minut temu

Od kiedy to kacapy są wielkimi przyjaciółmui Leppera? Kolejna okazja by opluć Lachów nie wpuszczą - źli, wpuszczą - też źli, bo sowieckie szuje wymyślą coś z czym będą kojarzyć fakty i nas opluwać.

odpowiedz

1
0
~fin 2011-08-12 (23:43) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 17 godzin i 3 minuty temu

Polską rządzą smarkacze i tyle ; Tyle że ktoś ich wybrał...czy też smarkacze ?????????????

odpowiedz

4
1
~ballantines 2011-08-11 (16:23) 2 lata 8 miesięcy 13 dni i 23 minuty temu

obludy i glupoty ciag dalszy, ale bedziecie szczekac jak Polakow na groby w listopadzie nie wpuszcza oni, pempek swiata znow oburzony bedzie, pismaki beda jatrzyc jaka to tam znieczulica....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

20
4
Eryk Sledzik z fejsa 2011-08-11 (16:00) 2 lata 8 miesięcy 13 dni i 46 minut temu

Uważam za świństwo- chęć oddania ostatniej posługi nie powinna trafiać na opór

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

2
2
~bajda 2011-08-11 (22:47) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 17 godzin i 59 minut temu

nie ważne, kim byli Białorusini. Ważne, że była to sytuacja nadzwyczajna i polityka Polski wobec Białorusi nie powinna wpływać W TYM PRZYPADKU na decyzje urzędnicze panie ambasadorze, lub co jeszcze gorzej panie ministrze.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
3
~hmm 2011-08-11 (23:44) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 17 godzin i 2 minuty temu

Pogrzeb to sytuacja nadzwyczajna i niespodziewana. Wnioski wizowe nie mogły być złożone z wyprzedzeniem przed śmiercią ś.p. Leppera. Wszyscy chętni powinni je otrzymać. A tak to wstyd i hańba dla ambasady. Zwykłe prostactwo.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
3
~bolek 2011-08-11 (23:44) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 17 godzin i 2 minuty temu

tak działa PO - na pogrzeb nie wpuścić za to donosić Łukaszence na opozycjonistów białoruskich i udawać głupków. Chociarz tego ostatniego nie muszą udawać.

odpowiedz

0
2
~ubu 2011-08-11 (21:37) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 19 godzin i 9 minut temu

To skandal co ten kacyk na urzędzie wyprawia- nie wpuścić na pogrzeb to zwyczajne łajdactwo i dalsze poniżanie zmarłego.

odpowiedz

1
1
~Zbych 2011-08-11 (20:32) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 20 godzin i 14 minut temu

To potrafimy. Wstyd mi jako Polakowi. Ambasador nadal jest ambasadorem?

odpowiedz

1
0
~w 2011-08-11 (20:22) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 20 godzin i 24 minuty temu

Nie wiem czego się boimy mamy wolność słowa i demokrację

odpowiedz

0
1
~mba ucla 2011-08-11 (19:54) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 20 godzin i 52 minuty temu

"A technicznie - nawet gdyby taka wola była - też było to niemożliwe, gdyż wnioski wizowe były złożone dopiero wczoraj - powiedział polski dyplomata." Czyli trzeba informowac duzo wczesniej, ze sie planuje odejsc z tego swiata? Ja tam nie wierze, ze Lepper tak sam z siebie sie powiesil. Gdyby tak bylo to zostawilby list, itp. A moze zostawil list tylko ktos go zabral?

odpowiedz

3
3
~RazDwa 2011-08-11 (19:00) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 21 godzin i 46 minut temu

I bardzo dobrze że im nie wydano wiz !

odpowiedz

1
2
~kj 2011-08-11 (18:45) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 22 godziny i 1 minutę temu

patrioci laczcie sie

odpowiedz

1
4
~gamma 2011-08-11 (18:44) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 22 godziny i 2 minuty temu

Chamstwo ! Hańba !!

odpowiedz

3
3
~gd 2011-08-11 (18:44) 2 lata 8 miesięcy 12 dni 22 godziny i 2 minuty temu

wszyscy przeciw po

odpowiedz

5
8
~skoczek 2011-08-11 (16:19) 2 lata 8 miesięcy 13 dni i 27 minut temu

totalna patologia!!! jak chcieli to dlaczego polska nie dala in wizy? lepera nienawidzili w USA a polska podnich podlega . smieszne zachowanie polski wobec bialorusi przeciesz Leper z tamtych okolic pochodzil ... jagby nikt otym nie wiedzial! Lepera powiesili po przeszkadzal . w angli kazdy otym wie. tak samo jak jego kolege ! ciekawe kiedy kaczynski sie powiesi powinien ztobuc to dla POLSKI ! polska czeka na ten mily gest.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
2
~ona 2011-08-11 (16:45) 2 lata 8 miesięcy 13 dni i 1 minutę temu

To smutne że nie pozwolono wjechać na ostatnie pożegnanie.

odpowiedz

1
4
~fish1 2011-08-11 (16:36) 2 lata 8 miesięcy 13 dni i 10 minut temu

Macie swojego bohatera, stary wierny towarzysz

odpowiedz

8
2
~patriotka 2011-08-11 (16:31) 2 lata 8 miesięcy 13 dni i 15 minut temu

Jak zwał , ale to zwyczajne świństwo polskich urzędasów.

odpowiedz

7
1
~Ramol 2011-08-11 (16:31) 2 lata 8 miesięcy 13 dni i 15 minut temu

W Polsce rzadza jełopy bez kultury. Sa sytuacje kiedy pewnsprawy powinny byc ponad polityką. Ot, prostactwo. Wstyd mi jako Polakowi. Sikorski o tym z pewnoscia wiedzial. Nic dodac, nic ujac. Prostactwo

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Niemcy szkolili rosyjskich żołnierzy przed wyjazdem na Krym?
dodane 2014-04-24 (16:07) 39 minut temu

materiał wideo

Waldemar Kuczyński: kolektywne ujadanie na spot
dodane 2014-04-24 (12:22) 4 godziny i 24 minuty temu

materiał foto

Prognoza pogody na długi weekend majowy
dodane 2014-04-22 (11:44) 2 dni 5 godzin i 2 minuty temu

Donald Tusk: cud dzięki papieżowi sam widziałem w Polsce
dodane 2014-04-24 (16:10) 36 minut temu

Jan Karski - chciał powstrzymać Holokaust
dodane 2014-04-13 (10:42) 11 dni 6 godzin i 4 minuty temu

21-latka została zgwałcona i podpalona? Policja szuka sprawców
dodane 2014-04-24 (14:48) 1 godzinę i 58 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz śledzić wydarzenia związane z kanonizacją Jana Pawła II?

liczba oddanych głosów: 4031