Strona główna serwisu
Na Ukrainie 51 ofiar śmiertelnych grypy, dominuje wirus H1N1

Na Ukrainie 51 ofiar śmiertelnych grypy, dominuje wirus H1N1

• 51 osób zmarło na Ukrainie z powodu powikłań po grypie
• Dominuje choroba wywołana przez wirus H1N1
• Minister zdrowia: ludzie zbyt późno zwracają się do lekarzy
Na Ukrainie 51 osób zmarło z powodu powikłań po grypie, jednak na razie nie można mówić o epidemii. Dominuje grypa wywołana przez wirus H1N1, znany jako świńska grypa - oświadczyli przedstawiciele ministerstwa zdrowia.

- Mamy potwierdzone dane o 51 zgonach, które związane są przede wszystkim z tym, że ludzie zbyt późno zwracają się o pomoc do lekarzy - powiedział na konferencji prasowej w Kijowie szef resortu zdrowia Aleksandr Kwitaszwili.

Minister powiedział, że najwięcej przypadków śmiertelnych odnotowano w obwodzie odeskim, gdzie zmarło 20 osób.


Dyrektorka Ukraińskiego Centrum Kontroli i Monitoringu Zachorowań przy ministerstwie zdrowia Lubow Nekrasowa poinformowała, że choć w kraju dominuje wirus potocznie znany jako wirus świńskiej grypy, to ulega on mutacjom.

- W wielu krajach rejestrowane są zmiany tego wirusa. Obecnie na Ukrainie H1N1 ma mutacje punktowe, które nadają temu wirusowi nową aktywność - podkreśliła.

W zeszłym tygodniu ministerstwo zdrowia informowało, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy na Ukrainie z powodu grypy zmarło ogółem 25 osób. Większość z nich padła ofiarą wirusa H1N1.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (22)
Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
41
~GIVI 2016-01-19 (20:43) 7 godzin i 20 minut temu

U nas w POLSCE zaraza panuje na Wiejskiej od 1989r.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
38
~GIVI 2016-01-19 (20:30) 7 godzin i 33 minut temu

Jak nie separatyści to zaraza i głód ich wykończy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
38
~gerwazy 2016-01-19 (19:47) 8 godzin i 16 minut temu

Naturalna "likwidacja" upaincow.

odpowiedz

zgłoś do moderacji