Strona główna serwisu
Miedwiediew: nowa zimna wojna między Rosją a Zachodem

Miedwiediew: nowa zimna wojna między Rosją a Zachodem

• Premier Rosji: sytuacja stała się jeszcze bardziej dramatyczna
• "Prawdziwe zagrożenia są gdzie indziej"
• Szef MSZ Niemiec: Miedwiediew tylko ostrzegał
• Politycy biorą udział w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa
Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew ()
Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew w wystąpieniu na forum 52. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa obarczył Zachód odpowiedzialnością za nową zimną wojnę pomiędzy jego krajem a Zachodem.

- Od końca pierwszej zimnej wojny upłynęło ćwierć wieku - powiedział Miedwiediew.

Premier Rosji przypomniał wystąpienie w 2007 roku w Monachium prezydenta Władimira Putina. Jak powiedział, Putin ostrzegał wówczas przed negatywnymi skutkami "ideologicznych stereotypów i podwójnej moralności Zachodu".


- Czy byliśmy wówczas zbyt pesymistyczni? - pytał Miedwiediew. - Z przykrością muszę stwierdzić, że sytuacja jest dziś jeszcze bardziej poważna; od roku 2007 sytuacja stała się jeszcze bardziej dramatyczna. Duża jednolita Europa nadal nie powstała - dodał rosyjski polityk. Jego zdaniem Europa "znajduje się w obliczu klęski migracyjnej".

- Relacje między Unią Europejską a Rosją są zepsute, na Ukrainie toczy się wojna domowa - ocenił.

- Uważam, że nie jest sytuacją normalną, że na wielu płaszczyznach dialog uległ zerwaniu - powiedział Miedwiediew.


Ta droga prowadzi donikąd

Premier ostro skrytykował NATO, Europę i Amerykę za przedstawianie Rosji jako największego zagrożenia dla pokoju.

- Mój kolega Jens Stoltenberg właśnie to zademonstrował - podkreślił Miedwiediew, odnosząc się do wcześniejszego wystąpienia sekretarza generalnego NATO. Prawdziwe zagrożenia są gdzie indziej - zaznaczył rosyjski polityk, wskazując na Ukrainę, Bałkany, Mołdawię i terroryzm.

Miedwiediew skrytykował sankcje nałożone przez Zachód na Rosję po aneksji Krymu. - Ta droga prowadzi donikąd - ostrzegł, zwracając uwagę, że sankcje szkodzą nie tylko Rosji, lecz także krajom, które je wprowadziły.

Miedwiediew obarczył władze w Kijowie odpowiedzialnością za nierealizowanie postanowień z Mińska. Jego zdaniem Ukraina nie zmieniła konstytucji, zwleka z decentralizacją kraju oraz z amnestią. - Rosja wykazuje "dużą elastyczność", lecz "nie jest w stanie wypełnić za Ukrainę jej zobowiązań - powiedział premier Rosji.


- Z pewnością nie znajdujemy się w stanie nowej zimnej wojny - powiedział Frank-Walter Steinmeier, szef niemieckiej dyplomacji. Jego zdaniem premier Rosji Dmitrij Miedwiediew chciał w swoim wystąpieniu raczej ostrzec przed powrotem sytuacji sprzed upadku żelaznej kurtyny.

Z Monachium Jacek Lepiarz
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (103)
Nie zgadzam się z opinią
79
Zgadzam się z opinią
209
~mick 2016-02-13 (12:29) 10 godzin i 27 minut temu

Co tu komentować he he te same śpiewki od lat

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
66
Zgadzam się z opinią
154
~FATIMA 2016-02-13 (14:17) 8 godzin i 39 minut temu

Zgwałcili krwawą wojną z represjami na cywilach czeczeński naród, najechali na Gruzję, anektowali Krym i de facto najechali na wschodnią Ukrainę, terroryzują całą Europę lotami wojskowych samolotów i mają czelność tłumaczyć światu, że niczemu nie są winni, że NATO ich prowokuje. Taki kit mogą wciskać swoim obywatelom i to na pewno nie wszystkim ale nie całemu światu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
30
Zgadzam się z opinią
103
~Klm 2016-02-13 (13:41) 9 godzin i 15 minut temu

Widać rosjanie są coraz bardziej zdesperowani sankcje uwierają :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
36
~mm 2016-02-13 (13:30) 9 godzin i 26 minut temu

"na Ukrainie toczy się wojna domowa" - powiedział "gołąbek pokoju"...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
26
~Major Wiewiórka 2016-02-13 (13:36) 9 godzin i 20 minut temu

Nie ma co gadać tylko trzeba się zbroić !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
27
~obserwator 2016-02-13 (13:35) 9 godzin i 21 minut temu

Nigdy nie wiesz kiedy obywatel eksperymentu socjologicznego "Rosja" mówi prawdę a kiedy kłamie. Są mistrzami półprawd i zniekształcaniu prawdy. Lata praktyki robią swoje.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
38
~sioma 89 2016-02-13 (13:32) 9 godzin i 24 minut temu

miedwied zapomnial powiedziec ze rosja to bandycki kraj.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
29
~minionek 2016-02-13 (13:26) 9 godzin i 30 minut temu

Ta sama retoryka rodem z zsrr, belkot, wszystkiemu winni imperialisci a rasija to ostoja prawa i porzadku pokoju i poszanowania jednostki no i dobrobytu zapomnialem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
24
~aoeuaoeu 2016-02-13 (14:03) 8 godzin i 53 minut temu

Pan Miedwiediew, pacynka Putina, zdaje sie ciagle nie pamietac, ze to ruscy zajeli zbrojnie Krym, choc w traktatach to miedzy innymi ONI gwarantowali nienaruszalnosc granic Ukrainy w zamian za to, ze Ukraina zrzekla sie broni atomowej... Nie wiem, ci ruscy sa jacys uposledzeni na umysle, czy maja za takich ludzi na zachod od swojej granicy?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
26
~Bartek_Lach 2016-02-13 (14:20) 8 godzin i 36 minut temu

Ruski rząd to banda zakompleksionych psycholi. Trudno jest ignorować wariata uzbrojonego po zęby który cały świat terroryzuje atomówkami.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
26
~Okazja odzyskać stracone ziemie 2016-02-13 (13:39) 9 godzin i 17 minut temu

Podobno większość mieszkańców Obwodu Królewieckiego, Kresów Południowo-Wschodnich i Wschodnich Niemiec jest za przyłączeniem do Polski. Nie wiem czy robili już referendum, ale wiem że za Prezydenta Jelcyna były plany oddania Niemiec wschodnich, Obwodu i Kresów Polsce.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
31
~agencyTASS 2016-02-13 (13:03) 9 godzin i 53 minut temu

eta GAŁUBIEC MIRA ! haha jedyny światowy imperialista !~po ruskach tylko bieda,ruiny syf,kiła i wszędzie mogiła !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
18
~d5r6uyem56nuhbytr 2016-02-13 (13:57) 8 godzin i 59 minut temu

Wasza gospodarka jest w dramatycznym stanie. Proponuję abyś zajął się tą dziedziną, a nie pier..... takie farmazony

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
11
~Patyczak 2016-02-13 (13:47) 9 godzin i 9 minut temu

Dla mnie najważniejsze jest ile wpływa mi na konto i jak z tych wpływów mi się żyje... Kłamią duże mocarstwa, kłamała również Polska PO i kłamie Polska PiS... "Nie wierzę politykom, nie..."

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
13
~karina 2016-02-13 (16:34) 6 godzin i 22 minut temu

Juz raz Rosja współpracowała z Niemcami kosztem Polski . Panie Ławrow sięgnij Pan do historii , kiedy współpraca z Rosja wyszła komuś na dobre?????????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
13
~Tylko Miedzymorze!!! 2016-02-13 (13:38) 9 godzin i 18 minut temu

I właśnie na tym Polska i inne kraje środkowej Europy powinny najwięcej zyskać.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
14
~Iol 2016-02-13 (13:32) 9 godzin i 24 minut temu

Ale Ty Sabako jesteś głupi

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
9
~aw 2016-02-13 (13:27) 9 godzin i 29 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
17
~porządny 2016-02-13 (14:01) 8 godzin i 55 minut temu

Jeżeli Europa stoi w obliczu kryzysu jak twierdzi Miedwiediew to tylko i wyłącznie zasługa szowinistycznej Rosji która dąży wszelkimi siłami by zestabilizować normalny ład na świecie.

odpowiedz