Strona główna serwisu
Manewry wojsk powietrznodesantowych w północno-​zachodniej Rosji

Manewry wojsk powietrznodesantowych w północno-​zachodniej Rosji

• Ćwiczenia wojsk rosyjskich potrwają do 20 lutego
• Manewry odbywają się w obwodzie graniczącym z Estonią i Łotwą
Z udziałem 2,5 tys. żołnierzy i ponad 300 jednostek sprzętu bojowego w obwodzie pskowskim, w północno-zachodniej Rosji, rozpoczęły się manewry rosyjskich wojsk powietrznodesantowych. Ćwiczenia potrwają do 20 lutego.

Obwód pskowski graniczy z Estonią i Łotwą, dwoma państwami NATO, które - jak zauważyło niezależne radio Echo Moskwy - wyrażają obawy, że mogą paść ofiarą ataku ze strony Rosji, czemu ta kategorycznie zaprzecza.

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej podało, że ćwiczony będzie desant spadochronowy i szturmowy; planuje się przetestowanie nowych systemów kierowania ogniem Poljot-K i Andromeda-D, a także - po raz pierwszy - systemu dowodzenia i kierowania obroną przeciwlotniczą Barnauł-T. Według resortu obrony wykorzystywane będą też drony, nowe środki łączności i systemy wykrywania celów powietrznych.


W ubiegłym tygodniu duże manewry wojskowe odbyły się w Południowym Okręgu Wojskowym, graniczącym z Ukrainą. Uczestniczyły w nich jednostki powietrzno-desantowe, samoloty lotnictwa transportowego, a także siły Floty Czarnomorskiej i Flotylli Kaspijskiej. Ćwiczono - jak zakomunikowało Ministerstwo Obrony FR - odpieranie ataków z powietrza oraz obronę ważnych obiektów wojskowych i państwowych.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (85)
Nie zgadzam się z opinią
34
Zgadzam się z opinią
51
~Fuzja 2016-02-15 (19:09) 26 minut temu

Poćwiczą postrzelają i wrócą do koszar i o co tyle krzyku przecież są u siebie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
80
~Misio Alfa 2016-02-15 (18:54) 41 minut temu

Nie ma to jak ćwiczyć ,,manewry obronne" przy użyciu wojsk powietrzno-desantowych ;)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
45
~czosnek 2016-02-15 (18:39) 56 minut temu

Na bank będą naruszenia przestrzeni.

odpowiedz

zgłoś do moderacji