więcej

Malezja: Boeing 777 mógł zawrócić przed zniknięciem z radarów.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2014-03-09 (09:07) 10 miesięcy 16 dni 6 godzin i 9 minut temu
drukuj


Plamy paliwa na morzu
Plamy paliwa na morzu opinie
Wojskowy radar wykazał, że zaginiony Boeing 777, krótko po starcie ze stolicy Malezji Kuala Lumpur, mógł zawrócić na swojej trasie do Pekinu - poinformował szef malezyjskich sił powietrznych. Władze badają hipotezę o zamachu terrorystycznym.

- Oglądając nagranie z radaru zdaliśmy sobie sprawę, że możliwe, iż samolot zawrócił - powiedział Rodzali Daud. - Jedna z hipotez głosi, że maszyna wróciła w stronę Kuala Lumpur, skąd wyleciała z 239 osobami na pokładzie - dodał.

Pilot powinien poinformować linie lotnicze i kontrolerów lotów o zmianie trasy, co w tym przypadku nie miało miejsca.

Władze Malezji badają obecnie hipotezę o zamachu terrorystycznym na pokładzie samolotu linii lotniczych Malaysian Airlines, który zaginął nad Morzem Południowochińskim - oświadczył wcześniej malezyjski minister obrony i transportu Hishammuddin Hussein.

Służby bezpieczeństwa państwa sprawdzają dane dotyczące czterech pasażerów, którzy wsiedli na pokład samolotu m.in. posługując się dwoma skradzionymi europejskimi paszportami. - Jednocześnie zmobilizowano nasze służby wywiadowcze i poinformowano agencje antyterrorystyczne wszystkich zainteresowanych państw - powiedział minister.

Lista pasażerów wydana przez przewoźnika zawiera nazwiska dwóch Europejczyków: Austriaka Christiana Kozela i Włocha Luigiego Maraldiego, którzy - według służb dyplomatycznych ich krajów - nie przebywali w samolocie, natomiast w 2013 roku w Tajlandii skradziono im paszporty.

Na ich nazwiska i jeszcze dwa inne - jak podały źródła zbliżone do dochodzenia - kupiono bilety u chińskiego przewoźnika China Southern Airlines.

Media w USA podały, że amerykańskie Federalne Biuro Śledcze wyśle do Malezji swoich ekspertów, aby pomóc w śledztwie dotyczącym zaginięcia maszyny. Dziennik "Los Angeles Times" napisał, że również FBI próbuje wyjaśnić, czy w samolocie doszło do zamachu terrorystycznego.

- Do tej pory wszystko, co się stało, pozostaje zagadką - powiedział anonimowo wysoki rangą agent amerykańskiej policji federalnej.

Do Malezji mają także polecieć biegli amerykańskiej Narodowej Rady ds. Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) oraz specjaliści z zakładów lotniczych Boeinga, aby pomóc władzom w wyjaśnieniu zaginięcia maszyny.

W niedzielę rano wietnamskie statki i samoloty wznowiły poszukiwania zaginionego malezyjskiego Boeinga 777 z 227 pasażerami i 12 członkami załogi na pokładzie. Mimo spostrzeżenia na morzu plam paliwa, nie odnaleziono śladów maszyny. Boeing zniknął z radarów w sobotę mniej niż godzinę po starcie z lotniska w Kuala Lumpur. Linie lotnicze Malaysia Airlines oświadczyły w niedzielę, że "obawiają się najgorszego".

Morze Południowochińskie przeszukują też samoloty i statki innych państw. W akcji biorą udział jednostki malezyjskie, chińskie, amerykańskie, filipińskie i singapurskie.

(ib)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 62 92.54%
nie 5 7.46%

Przeczytaj też

Wznowiono poszukiwania zaginionego malezyjskiego samolotu

dodane 2014-03-09 (05:50) 10 miesięcy 16 dni 9 godzin i 26 minut temu

Samolot linii Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie runął do morza?

aktualizacja 2014-03-08 (21:22) 10 miesięcy 16 dni 17 godzin i 54 minuty temu

W innych serwisach


Opinie (201)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

229
6
~Lililly28 2014-03-09 (09:46) 10 miesięcy 16 dni 5 godzin i 30 minut temu

Pracuję jako stewardessa. Nigdy nie myślę o jakimkolwiek zagrożeniu wchodząc na poklad, w tej jednak chwili mam ogromny dreszcz i niewypowiedziany żal w związku z tym co czuje się w ostatnich chwilach życia, tam na górze, nie mając drogi ucieczki. Cóż, niech Pan Bóg ma w opiece zaginionych pasażerów i załogę, która opiekowała się nimi. I rodziny, niech Pan Bóg da im siłę i światło przetrwać ten nieopisany ból. Doceniajmy nasze życie, kochajmy się, i próbujmy być lepsi. Wszystkiego dobrego, pozdrawiam zza mórz.

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

72
2
~jjj 2014-03-09 (10:59) 10 miesięcy 16 dni 4 godziny i 17 minut temu

Na stronie głównej jest napisane 277 pasażerami, wchodzę w artykuł jest napisane 227 w tym 12 członków załogi czyli 239. W pogrubionym tekście widzę, "krótko po starcie samolot ze stolicy Malezji Kuala Lumpur, mógł zawrócić do Pekinu" W następnym akapicie: "maszyna wyleciała z Kuala Lumpur i mogła zawrócić" Ludzie litości! Ona leciała do Pekinu więc jak z Kuala Lumpur mogła zawrócić do Pekinu! Akapit dalej jest napisane co innego. Czy te artykuły piszą dziennikarze pod wpływem czegoś albo może nie wyspani? Nawet dziecko by lepiej napisało....

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

54
1
~Alexa 2014-03-09 (09:40) 10 miesięcy 16 dni 5 godzin i 36 minut temu

pamiętacie serial Zagubieni? Tak mi się skojarzyło.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

55
9
~pisuare 2014-03-09 (09:38) 10 miesięcy 16 dni 5 godzin i 38 minut temu

Czterech pasażerów wsiadło na pokład posługując się dwoma skradzionymi paszportami. Ciekawe :)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

56
14
~azerty 2014-03-09 (10:17) 10 miesięcy 16 dni 4 godziny i 59 minut temu

wczoraj było 239 osób na pokładzie, a dzisiaj piszecie, że 277 - przesiedli się po drodze z innego samolotu?

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

54
15
~seba 2014-03-09 (09:40) 10 miesięcy 16 dni 5 godzin i 36 minut temu

No tak, a u nas od razu po rozbiciu się samolotu w Smoleńsku, rząd rudego ogłosił, że winni są piloci, więc żadnego zamachu nie było. Złodzieje, kombinatorzy, cwaniaki i niekompetentni aroganci. Tyle na temat obecnej ekipy rządzącej.

odpowiedz

31
2
~hubert 2014-03-09 (12:04) 10 miesięcy 16 dni 3 godziny i 12 minut temu

ja nie rozumiem jak mogli przepuscic przez kontrole ludzi z falszywymi paszportami, tzn teraz po wypadku wiedza nagle ze mieli falszywe paszporty a wczesniej oczywiscie tego nie wiedzieli?? co mi sie to wydaje grubymi nicmi szyte i kontrola graniczna na lotnisku musiala maczac w tym palce, powinni zostac pociegnieci do odpowiedzialnosci!!!

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

27
1
~ufok 2014-03-09 (10:37) 10 miesięcy 16 dni 4 godziny i 39 minut temu

Jeżeli nie ma śladu po samolocie to po prostu może zostali porwani przez obcą cywilizację i teleportowani w inny świat?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

32
6
~lllxx 2014-03-09 (09:46) 10 miesięcy 16 dni 5 godzin i 30 minut temu

ciekawa zagadka przeciez to nie plastik by sie spalil bez sladu

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

32
6
~wert 2014-03-09 (09:34) 10 miesięcy 16 dni 5 godzin i 42 minuty temu

Dziwne - a mówili zawsze że to błąd pilotów a kto mówi o możliwości zamachu to jest oszołomem

odpowiedz

21
2
~czytelnik 2014-03-09 (11:43) 10 miesięcy 16 dni 3 godziny i 33 minuty temu

Kolejna "perełka" WP: "Służby bezpieczeństwa państwa sprawdzają dane dotyczące czterech pasażerów, którzy wsiedli na pokład samolotu m.in. posługując się dwoma skradzionymi europejskimi paszportami." Jakim cudem cztery osoby weszły na pokład na dwóch paszportach? Po dwóch na jednym? Cud informacja

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

24
5
~ZAQ 2014-03-09 (10:41) 10 miesięcy 16 dni 4 godziny i 35 minut temu

Nagle wszyscy zauważyli że Putin to nieobliczalny osobnik o zwichrowanej osobowości ! Takiemu właśnie osobnikowi nasz Donald oddał całe śledztwo smoleńskie a wszystkie ustalenie Putina odnośnie tej tragedii były bezkrytycznie aprobowane przez ,,nasze,, władze i polskojęzyczne media ! Jakiekolwiek wątpliwości odnośnie ustaleń pana Putina były od razu uznawane przez Donka , Bronka i media za przejaw wariactwa , sekciarstwa , grania na trumnach poległych itd ! To ja się pytam czy media i obecnie rządzący reprezentują polską rację stanu czy może sowiecką ?

odpowiedz

19
1
~milka 2014-03-09 (09:46) 10 miesięcy 16 dni 5 godzin i 30 minut temu

Tak rzeczywiscie dziwne to wszystko ,ale jezeli zawrócił to dlaczego nikt nie widział go na radarach .I dlaczego do tej pory nikt niczego nie żąda .

odpowiedz

18
1
~a-z 2014-03-09 (11:56) 10 miesięcy 16 dni 3 godziny i 20 minut temu

bardzo dziwne!.A co z czarna skrzynka I sygnalami ktora wysyla?.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

16
0
~Obserwator 2014-03-09 (14:28) 10 miesięcy 16 dni i 48 minut temu

227+12=239 a nie 277 Niestety pseudo dziennikarze w pogoni za sensacją nie widzą nawet co piszą w tytule ...

odpowiedz

20
6
~olo 2014-03-09 (10:23) 10 miesięcy 16 dni 4 godziny i 53 minuty temu

277 czy 239????

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

13
0
~Bundy 2014-03-09 (15:34) 10 miesięcy 15 dni 23 godziny i 42 minuty temu

Powiedzcie mi prosze jak przy dzisiejszej informatyzacji mozna wsiasc na poklad na kradziony paszport. To kradzione paszporty nie sa w zadnej bazie danych nic a nic. W takim razie po jakiego wala oni skanuja mi paszport przy wydaniu karty pokladowej

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

22
9
~Wyborca 2014-03-09 (10:19) 10 miesięcy 16 dni 4 godziny i 57 minut temu

Nie mając konkretnych podstaw do badania zamachu, władze Malezji, będą badały ewentualną taką przyczynę, a nasz rząd, w kilka minut po tragedii, rozesłał do członków PO wiadomość, którą należy przekazywać pospólstwu, że samolot rozbił się w wyniku nieudolności i pijaństwa pilotów, co zresztą, podtrzymuje do dziś. Ależ ci mamy władzę? paranoja.

odpowiedz

15
3
~Clara Veritas 2014-03-09 (12:30) 10 miesięcy 16 dni 2 godziny i 46 minut temu

A co z sygnałami z czarnych skrzynek ?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

12
0
~gość123 2014-03-09 (09:53) 10 miesięcy 16 dni 5 godzin i 23 minuty temu

Jak to możliwe ?

odpowiedz