Strona główna serwisu
Londyn -​ Szydło rozmawiała o brexicie

Londyn -​ Szydło rozmawiała o brexicie

• Polska nadal nie może zaakceptować wszystkich brytyjskich propozycji reform w Unii Europejskiej
• Mówiła o tym w Londynie premier Beata Szydło
• Szefowa polskiego rządu wzięła udział w konferencji darczyńców dla Syrii
• Rozmawiała też z brytyjskim premierem Davidem Cameronem i z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem
W tym tygodniu Tusk przedstawił propozycję kompromisu Unii z Wielką Brytanią. Proponowane reformy miałyby skłonić Brytyjczyków do pozostania w Unii Europejskiej. Największe kontrowersje budzą ewentualne cięcia zasiłków dla migrantów, w tym także dla Polaków mieszkających na Wyspach.

Premier Beata Szydło mówiła, że przedstawiony projekt jest krokiem naprzód, ale wciąż są w nim rzeczy nie do zaakceptowania przez Warszawę. "Ten dokument, który w tej chwili jest wynegocjowany, budzi wiele emocji i wątpliwości. Dla nas niektóre kwestie są bezdyskusyjnie do przyjęcia, ale ten największy problem to jest pomoc socjalna dla obywateli, którzy pracują w Wielkiej Brytanii" - mówiła w Londynie Beata Szydło. Projekt został przesłany unijnym stolicom, a dzisiaj w Brukseli mają rozpocząć się szczegółowe negocjacje. Ostateczna decyzja miałaby zapaść na zaplanowanym na za 2 tygodnie unijnym szczycie.

Premier Beata Szydło mówiła, iż niektóre unijne kraje chciałyby dołożyć do projektu kolejne warunki. Jednak jej zdaniem, nie można do tego dopuścić. - Zgodziliśmy się z przewodniczącym Tuskiem, że absolutnie nie może być wykorzystana dyskusja o brexicie do wkładania nowych postulatów różnych państw do agendy, dlatego, że w tym momencie nie będzie w ogóle szans na porozumienie - podkreślała. Również francuski prezydent Francois Hollande mówił we wtorek, że nie ma mowy o dalszych negocjacjach nad projektem po zakończeniu planowanego na 18 i 19 lutego szczytu Unii Europejskiej.


Dzisiaj na rozmowy do Warszawy przyjeżdża brytyjski premier David Cameron. Tematem porannych rozmów z premier Beatą Szydło będą właśnie brytyjskie propozycje reform.

Pomoc Syrii - Polska przeznaczy 3 miliony euro

10 miliardów dolarów na pomoc dla Syryjczyków zebrali uczestnicy zakończonej w Londynie konferencji darczyńców "Supporting The Syrians". Przywódcy z 70 krajów przyjechali do brytyjskiej stolicy, by zadeklarować pomoc dla osób, poszkodowanych w wyniku wojny domowej w Syrii.


Prawie 900 milionów dolarów obiecały Stany Zjednoczone, a ponad 3 miliardy euro Unia Europejska. W imieniu Polski 3 miliony euro zadeklarowała premier Beata Szydło. - Ja jestem zadowolona, że Polska dołącza do tego grona, bo do tej pory nie uczestniczyliśmy w tym. Oczywiście, kwota, którą my możemy w tej chwili wyasygnować w porównaniu z Niemcami czy Wielką Brytanią jest niższa, ale to jest początek drogi - mówiła premier Szydło w rozmowie z polskimi dziennikarzami. Premier Beata Szydło mówiła też w Londynie, że oprócz tego Polska przeznaczy 1,5 miliona euro na projekty pomocowe na Bliskim Wschodzie, finansowane z pieniędzy MSZ.

Zadeklarowane w Londynie kwoty zostaną przeznaczone na pomoc humanitarną dla Syryjczyków, mieszkających w krajach ościennych takich jak Jordania czy Liban. Dzięki funduszom, ma też zostać zapewniona edukacja w szkołach dla syryjskich dzieci oraz nowe miejsca pracy dla dorosłych uchodźców. Spotkanie w Londynie było czwartą tego typu konferencją darczyńców.

Zobacz także: #dziejesienazywo: UE kontra Wlk. Brytania. Co będzie dalej?

IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (47)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
22
~Maks 2016-02-05 (00:48) 15 godzin i 27 minut temu

A arabia saudyjska chce budowac meczety w europie. Gdzie tu jest logika?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
21
~toja56 2016-02-05 (06:58) 9 godzin i 17 minut temu

" Szydło rozmawiała o brexicie ", a nie można by było po prostu napisać po polsku; Szydło rozmawiała o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej? Czy jest to paniczna obawa że wszyscy wtedy zrozumieją o co chodzi czy tylko dlatego używane jest to niezrozumiałe dla przeciętnego Polaka słowo i właściwie wymyślone na tą okazję? A może chodzi o zaznaczenie że jest to obcy, niepolski portal, jedynie polskojęzyczny i to nie do końca.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
15
~Wojtek Mlynarski 2016-02-05 (00:28) 15 godzin i 47 minut temu

"Polska nadal nie może zaakceptować wszystkich brytyjskich propozycji reform w Unii Europejskiej ". Czy ktos moze szczegolowo wytlumaczyc jakie to sa propozycje, ktorych Polska nie moze zaakceptowac? Bo tak to sie mowi o sprzedazy interesow polskich imigrantow na wyspach brytyjskich, a nie wiadomo o jakie interesy chodzi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~Jan 2016-02-05 (06:02) 10 godzin i 13 minut temu

Dla Syrii 3 miliony dla Turcji 42 dla Polaka wielkie gó.no.Motłoch ma tylko pracować i płacić daninę podobnnie dawała pieniądze Ewka dla Greków dla Ukrainy a Polaka mieli w głębokiej dup.. Państwa islamskie się tylko śmieją z głupoty UE która jest już trupem .Wszystkie Państwa może nie Anglia z Unii sa bankrutami a kasę będą już spłacały nasze 6-7 pokoleń

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
3
~Lips 2016-02-05 (06:58) 9 godzin i 17 minut temu

Jak łatwo PiS-owska urzędniczka przekazuje moje, Twoje, Nasze pieniądze ... !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~lui 2016-02-05 (06:35) 9 godzin i 40 minut temu

konia kują a żaba podstawia łapę, hehehe Zachowuje się tak jak by coś od niej zależało. Już to widzę jak anglicy uzależniają swoje stanowisko od zgody Polski , śmiechu warte!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~Teksanska masakra 2016-02-05 (01:24) 14 godzin i 51 minut temu

Teraz my tutaj w Polsce Będziemy utrzymywać socjalnie Polaków na wyspach, którzy wyjechali? Tracimy pracowników, a zyskamy bezrobotnych, LOL

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~edc 2016-02-05 (00:39) 15 godzin i 36 minut temu

Rzad musi tak negocjowac ze ilekolwiek oni zaoszczedza na Polakach tam pracujacych, to tyle samo wiecej ich biznesy w Polsce zaplaca roznych danin.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~back 2016-02-05 (07:56) 8 godzin i 19 minut temu

Najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków-tak mówią premier i prezydent.Dlatego na pomoc dla Syrii,przeznaczają 3mln.euro,a o.Tadeuszowi chcą podarować ponad 9-bezpieczeństwo ciepłej wody?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~Skarbnik 2016-02-05 (06:04) 10 godzin i 11 minut temu

Jak się Beata Broszka wnerwi to wyrzuci fajfokloków z Unii,na pewno poprze ją bezprawnik po UJ.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~zbibi 2016-02-05 (05:37) 10 godzin i 38 minut temu

3 miliony euro (ok. 12 mln zł) na uchodźców wojennych, a 20 baniek dla rydzyka, priorytety musza być zachowane....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~fg45 2016-02-05 (00:07) 16 godzin i 8 minut temu

premier UK probuje sposobow na pozostanie w EU.. Polacy Rodacy sa duza grupa w EU, ale to nie znaczy , ze to jest wazne dla referendum Brexitu, ktory ma sie odbyc prawdopodobnie w 2016 w czerwcu.. Do W.Brytanii przyjezdza duza grupa obywateli z innych krajow Unijnych.. nie tylko z kraju.. jest duzo z innych krajow Europy wschodniej i Srodkowej.. UK chce kontroli swoich granic, to jest glowny powod na referendum wsrod obywateli bryt. UK.. ...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~gosc 2016-02-05 (07:20) 8 godzin i 55 minut temu

PREMIER Beata Szydło! Czego was uczyli na studiach dziennikarskich, chamy?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~Skarbnik 2016-02-05 (05:59) 10 godzin i 16 minut temu

Jak się Beata Broszka wnerwi to wyrzuci fajfokloków z Uni,na pewno poprze ją bezprawnik po UJ.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~jebac unię 2016-02-05 (02:32) 13 godzin i 43 minut temu

rozwalić tą unię, ruskie zrobią z nas wtedy swoja republikę a wtedy rozprawimy się z PISowcami za zniszczenie kraju, każdy który głosował na ta partię zawiśnie na sośnie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~Gienek 2016-02-05 (01:47) 14 godzin i 28 minut temu

To jest rząd zdrady narodowej.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~mójnick 2016-02-05 (01:21) 14 godzin i 54 minut temu

PiS wyru... Polaków xD Prawdziwi patrioci sprzedali was! Bo się frajerom wydawało, że PiS jest lepszy niż Platfusy to macie! Nie wolno ufać nikomu, żadnej partii. A na dodatek ci są rąbnięci ideologicznie, każdemu założyliby podsłuch.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~frank 2016-02-05 (00:44) 15 godzin i 31 minut temu

a ile zebrali dla ukrainy tam też wojna

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~????????????? 2016-02-05 (00:41) 15 godzin i 34 minut temu

kto cię spłodził ty bezpłciowe toto

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
4
~^v^ 2016-02-05 (00:10) 16 godzin i 5 minut temu

A kto w ogóle słucha tej kobiety???

odpowiedz