Strona główna serwisu
Ławrow: NATO i UE nie chcą współpracować z Rosją

Ławrow: NATO i UE nie chcą współpracować z Rosją

• Siergiej Ławrow krytykuje NATO i UE za brak chęci współpracy
• Relacje między Rosją a Zachodem są - mówił - gorsze niż w czasach zimnej wojny
Siergiej Ławrow Siergiej Ławrow ()
Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow skrytykował w Monachium NATO i UE za brak gotowości do współpracy z jego krajem. Jego zdaniem relacje między Zachodem a Rosją są w wielu częściach świata gorsze niż w czasach zimnej wojny.

- NATO i UE odmawiają współpracy z Rosją, nazywają nas wrogiem - powiedział Ławrow w swoim wystąpieniu podczas 52. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

- Dawne odruchy ciągle jeszcze są żywe. W niektórych regionach świata relacje między strefą euroatlantycką a naszymi krajami są ciągle jeszcze takie, jak w czasach zimnej wojny lub jeszcze gorsze - mówił szef rosyjskiej dyplomacji. Jak dodał, "ideologiczna konfrontacja stała się znów chlebem powszednim".


- Mamy do czynienia z mieszanką propagandy i realnej polityki. To uniemożliwia nam rozwiązywanie realnych problemów - ocenił Ławrow.

Szef rosyjskiej dyplomacji skrytykował tendencje do podejmowania przez państwa decyzji na własną rękę, zamiast "pracować w zespole". - Potrzebna jest wspólna odpowiedź na zagrożenia kompleksowe. Musimy przyzwyczaić się do pracy w zespole, zamiast podejmować decyzje za wszystkich - oświadczył.

Ławrow zadeklarował, że Rosja "chce odwrócić niekorzystne tendencje i spełnić oczekiwania, które się w nas pokłada".


Rosyjski polityk skrytykował ukraińskie władze za "brak gotowości do realizacji postanowień z Mińska". Zarzucił rządowi w Kijowie prowadzenie wojny poprzez "głodzenie" mieszkańców Donbasu i Krymu. Jak podkreślił, rząd Ukrainy odciął Krymowi dostawy wody, co jego zdaniem mogłoby zostać uznane za zbrodnię wojenną.

Szef MSZ Rosji ocenił też, że szansa na zrealizowanie ustalonego zawieszenia broni w Syrii wynosi mniej niż 50 proc.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (342)
Nie zgadzam się z opinią
213
Zgadzam się z opinią
508
~Tylko Miedzymorze 2016-02-13 (14:35) 3 godziny i 50 minut temu

Pokaż najnowsze odpowiedzi 11

Nie zgadzam się z opinią
215
Zgadzam się z opinią
446
~mm 2016-02-13 (14:29) 3 godziny i 56 minut temu

głodzenie krymu? - to ukraińcy mają jeszcze żywić waszych obywateli?!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
138
Zgadzam się z opinią
334
~Endrju 2016-02-13 (15:00) 3 godziny i 25 minut temu

Wyraźny sygnał, że coś jest u nich nie tak, chyba rzeczywiście ludzie z Rosji mają już dość tego co zgotowała im władza w sklepach. Szkoda ich, bo większość normalna.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4