Strona główna serwisu
Książę William i księżna Kate z dzieckiem opuścili szpital

Książę William i księżna Kate z dzieckiem opuścili szpital

Księżna Kate i książę William z synem opuścili szpital St. Mary's w Londynie wśród wiwatów tłumu zebranego przed szpitalem St. Mary's. - To szczególny moment w życiu każdego rodzica - powiedziała księżna Kate. Książę William dodał, że kiedy patrzy na syna, uświadamia sobie, jak będą się nim musieli dobrze opiekować zanim podrośnie. Dodał, trzymając syna na rękach: "Przypomina Kate, i całe szczęście. Ma jej usta i zdrowe płuca".
Tak wygląda nowy następca tronu Wielkiej Brytanii - zdjęcia

Jak powiedziała księżna Kate, to wyjątkowa chwila dla niej i Williama. - Każda rodzina doskonale rozumie, co oboje przeżywamy - powiedziała.

Książę William, trzymając syna na rękach, przyznał, że "wciąż pracują nad imieniem" dla potomka i powinno ono zostać ogłoszone niedługo.

Po tym krótkim oświadczeniu znów weszli do szpitala. Dziennikarze z całego świata mieli jednak okazję do zrobienia pierwszych zdjęć dziecku i uśmiechniętym rodzicom. Chwilę później książę William znów wyniósł potomka w foteliku, sam zasiadł za kierownicą samochodu, który stał przed szpitalem, i rodzina odjechała.

Według wydanego wcześniej oficjalnego komunikatu "księżna, książę i ich syn udadzą się do Pałacu Kensington", ich londyńskiej rezydencji.



Wcześniej w środę do szpitala z wizytą przybyli rodzice Kate. Dziadkowie poinformowali, że dziecko jest "absolutnie przepiękne" a rodzice "świetnie sobie radzą". Wieczorem Williama i Kate odwiedzili także książę Karol i księżna Camilla. Tuż po tej wizycie książę Karol poinformował, że potomek Kate i Williama niebawem opuści szpital.

31-letnia księżna Cambridge urodziła syna w poniedziałek o godz. 16.24 lokalnego czasu (godz. 17.24 polskiego czasu); noworodek ważył ok. 3,8 kg. Książę William był obecny podczas porodu. Chłopiec, który już ma tytuł księcia Cambridge, będzie trzeci w linii sukcesji do brytyjskiego tronu, po swoim dziadku, księciu Karolu, i ojcu.

Agencja Reuters zauważa, że najmłodszy członek brytyjskiej rodziny królewskiej oznacza dla samego dworu ogromny skok w sondażach popularności wśród poddanych, a dla brytyjskiej gospodarki - niebagatelne dochody. Rodzina królewska to jeden z kluczowych filarów turystyki, piątej co do wielkości branży w Wielkiej Brytanii

"Od nocników z symbolami królewskimi, przez pączki z niebieskim nadzieniem, po pamiątkowe tabliczki z porcelany - gama produktów upamiętniających narodziny księcia waha się od oczywistych po dziwaczne" - pisze agencja.

Według ostrożnych prognoz sprzedaż wszystkich tych gadżetów w krótkim czasie przysporzy gospodarce brytyjskiej nawet 520 mln funtów (ok. 2,5 mld zł). Większą uwagę zwraca się jednak na długofalowy efekt wizerunkowy - rosnąca popularność rodziny królewskiej wzmacnia pozytywny odbiór W. Brytanii za granicą, a w kraju pogrążonym w recesji poprawia nastroje konsumenckie. Według ostatnich sondaży ustrój monarchistyczny w Wielkiej Brytanii popierało aż 77 proc. Brytyjczyków.
PAP, Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione. IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (970)
Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
126
~OBYWATEL ŚWIATA 2013-07-23 (21:04) 4 godziny i 6 minut temu

Ale cyrk! Świat chyba zwariował w interesie Królestwa Wielkiej Brytanii. Miałem wrażenie, że wszyscy naiwni, którzy uczestniczyli w tym całym CYRKU, zachowywali się jakby czekali na ZBAWICIELA. W tym samym czasie gdzieś w ŚWIECIE URODZIŁ się zapewne zdolniejszy, ale bez rodowodu obywatel świata, który od chwili narodzin nie ma już sukcesji do TRONU. KOMU TO CAŁE KRÓLESTWO W NOWOCZESNYM ŚWIECIE. BRYTANOM zależy aby jak najwięcej turystów przyjeżdżało do królestwa i podziwiało przejazd Królowej w złotej karocy. JA się do tego nie będę poniżał.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
34
Zgadzam się z opinią
124
~Guciorro 2013-07-23 (21:04) 4 godziny i 6 minut temu

Ludzie zidiocieli na tym punkcie!!! Co nas ku... interesuje jakies niemowle nie mozna juz tego sluchac zygac mi sie chce jak po raz kolejny widze ten temat w kazdych wiadomosciach.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
80
~marian 2013-07-23 (20:24) 4 godziny i 46 minut temu

co tam gospodarka Polski może poczekać następne 100 lat ważniejsza jest Anglia i jej problemy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
65
Zgadzam się z opinią
136
~iwan 2013-07-23 (21:17) 3 godziny i 53 minut temu

Urodzil sie kolejny pasozyt, ktory bedzie zyl na koszt brytyjskiego podatnika.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 15

Nie zgadzam się z opinią
34
Zgadzam się z opinią
95
~kilo 2013-07-23 (19:59) 5 godzin i 11 minut temu

Jednego darmozjada wiecej a robic nima komu !!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
65
~Adam 2013-07-23 (20:25) 4 godziny i 45 minut temu

Ale jaja, kobieta urodziła. Jakby Pan Grodzki urodził to byłaby sensacja (chyba) a tak...to nic ciekawego.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
61
~politykier 2013-07-23 (20:24) 4 godziny i 46 minut temu

myślę, że miliony Polaków czeka z utęsknieniem na wiadomości co robi nasz nieudolny rząd, a nie o tym jak się czuje królewicz i jego matka, no cóż w tym wypadku nie ma się czym POchwalić

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
63
~kaszub 2013-07-23 (20:22) 4 godziny i 48 minut temu

A czy już jaśnie pan kupke zrobił ? Powinnni informować o tak ważnych sprawach.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
97
Zgadzam się z opinią
142
~sjr4y 2013-07-23 (21:01) 4 godziny i 9 minut temu

Nie rozumiem was ludzie!!! Powinny byc tu komentarze gratulujace zdrowego dziecka i to wszystko. Polacy to jednak wredny narod.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 19

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
48
~Asia 2013-07-23 (21:13) 3 godziny i 57 minut temu

Szkoda że polskich rodzin nie stać na dzieci.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
52
~ola 2013-07-23 (23:03) 2 godziny i 7 minut temu

ale sie wszyscy podniecaja malym przyszlym nierobem

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
41
~szambelan 2013-07-23 (20:00) 5 godzin i 10 minut temu

Zamiast podniecać się we wszystkich programach rozrodczością angielskiej dynastii, zafundujmy sobie monarchię. Niech na początek królem zostanie Bronek I Gnuśny. Jak mu się coś urodzi w rodzinie, będziemy mieli taki sam ubaw jak angole.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
38
~WWW.RUSCY.PL 2013-07-23 (22:17) 2 godziny i 53 minut temu

A MOJE DZIECI SA GŁODNE BO SZUKAM ROBOTY!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
37
krzychsopot 2013-07-23 (20:24) 4 godziny i 46 minut temu

Czy reporterzy dostali szału przezywają te narodziny jak by nowy król w Polsce się narodził.Co nas obchodzi jakiś Karol i jego żona takich narodzin jest setki w ciągu dnia.Szkoda że nie mają ważniejszych tematów które mogą nas bardziej interesować.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
36
~Ela41 2013-07-23 (19:59) 5 godzin i 11 minut temu

w środę przybyli do szpitala rodzice a dzisiaj mamy wtorek . Gratulacje dla autora artykułu....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
34
~Miłosz 2013-07-23 (20:00) 5 godzin i 10 minut temu

W środę? "W środę do szpitala z wizytą przybyli rodzice Kate. Dziadkowie poinformowali, że dziecko jest "absolutnie przepiękne" a rodzice "świetnie sobie radzą". " Gratuluję precyzji:P

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
27
~jmk 2013-07-23 (20:06) 5 godzin i 4 minuty temu

Jezuuuu, to już jest środa ??? Chyba przesadziłam z imprezowaniem :(

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
35
~Ros 2013-07-23 (19:58) 5 godzin i 12 minut temu

W Polsce są ważniejsze sprawy niż jakiś bachor, ile można ludzie? W ogóle te dziecko będzie jak każde inne, łyse, bez zębów itd. CZYM TU SIE PODNIECAC?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
33
~nobezjaj 2013-07-23 (23:00) 2 godziny i 10 minut temu

czy ktos mi może uświadomić co to wszystko obchodzi POLAKA????????

odpowiedz