więcej

Katastrofalne bezrobocie w Hiszpanii - miliony bez pracy.

PAP | dodane 2010-09-02 (11:24)

fot. AP / Arturo Rodriguez

opinie
drukuj

Bezrobocie w Hiszpanii wyniosło w sierpniu ponad 20% - poinformowało ministerstwo pracy w Madrycie, nie podając konkretnej wysokości. Oznacza to, że bez pracy jest już w tym kraju prawie 4 miliony osób, najwięcej w strefie euro.

Po czterech miesiącach spadku stopa bezrobocia w Hiszpanii wzrosła w sierpniu w porównaniu z poprzednim miesiącem o 1,5%. Jak pisze agencja Associated Press, wzrost bezrobocia jest związany z wygasaniem kontraktów na prace w sezonie letnim.

W ciągu roku stopa bezrobocia wzrosła w Hiszpanii o 9,3%. Hiszpański urząd statystyczny informował w lipcu, że bezrobocie stale rośnie: w drugim kwartale obecnego roku wynosiło 20,09%, a 20,05% trzy miesiące wcześniej.

Władze Hiszpanii podały ostatnio, że udało im się znacznie zredukować deficyt budżetowy dzięki niepopularnym posunięciom, takim jak podwyżki podatków, w tym VAT, zniesienie ulg podatkowych i obniżki wynagrodzeń urzędników publicznych.

W najnowszym raporcie ministerstwo finansów poinformowało, że do końca lipca deficyt budżetowy rządu centralnego sięgnął 2,4% PKB, czyli był o połowę mniejszy niż w analogicznym okresie 2009 roku. Dane nie uwzględniają wydatków władz regionalnych, które odegrają bardzo ważną rolę w realizacji rządowego celu redukcji deficytu z 11,2% PKB w 2009 roku do 3% w roku 2013.
oceń
1
1
Podziel się

  • Skomentuj
  • WP.PL
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~as [2010-09-02 15:34]

Niech żyje Zapatero i jego lewacki program!!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~POLAK [2010-09-02 14:48]

ZAPATERO WALCZY KRZYZEM I RELIGIĄ
ZAMIAST ROZIJAĆ GOSPODARKĘ NICZYM W POLSCE

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~za [2010-09-02 13:18]

Bezbożnicy
Bezbożniczy rząd, podobnie jak kiedyś komuniści, potrafi walczyć z religią, ale pracy i chleba dać nie może.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~pipi [2010-09-02 14:26]

Hiszpania to cieniasy
Gdyby w tym samym czasie Polska weszła do UE co te dzikusy to my bylibyśmy mniejwięcej na poziomie Niemiec czy Francji. A te dzikusy tylko przejadają pieniądze z UE. Bomba - już uciekają z Iraku i wybierają komunistów do rządzenia. Ta nacja jest wchłaniana przez arabów. Potrafia zyć tylko na kredyt.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~jonasz [2010-09-02 14:23]

Badźmy i my przezorni.
Zdumiewa mnie ekonomiczna beztroska PiS, który nie chce zauważyć,że i nas może kryzys siegnąć. Mam na myśli pisowskie dramaty wobec planowanych u nas cieć budżetowych. Taka głupota może nas drogo kosztować ! Do roboty PiS, jeżeli jesteście prawdziwymi a nie tylko nylonowymi patriotami.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~oldteamboy [2010-09-02 14:21]

Czy Hiszpania idzie w ślady Grecji
Spodziewam się że Donek coś wykombinuje, może jakiś następny cud. A że cuda zdarzają się nie tylko w Polsce, to już wiemy. Donku PO co kombinujesz, ogłoś po prostu bankructwo. Taki jeden z wąsikiem też szalał i co z tego wyszło?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Reduta Ordona [2010-09-02 14:20]

Rozwiązanie socjalistów - podnieść podatki
rozwiązanie kapitalistów, obniżyć podatki. wg was, które lepiej się przysłuży bezrobotnym obywatelom?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~izotek [2010-09-02 14:19]

new world order
spotkania grupy Bilderberg: 2009 (14-17 maja) – Hotel Astir Palace w Atenach, Grecja/kazdy wie jak tam jest 2010 (4-6 czerwca) – w Sitges, Hiszpania/w/w artykul

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Roland [2010-09-02 14:16]

Brawo Hiszpanie dalej głosujcie na lewicę
Dla mnie to dobrze. Nie lubię Hiszpanów bo wybili wielu Indian i ok. 500 misjonarzy katolickich.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~KońSerwatywny [2010-09-02 14:15]

:)
A wsio poetomu, szto Zapatero eto sowsiem bolszoj gieroj Sojedinionnych Sztatow Jewropiejskowo Sojuza i Socjalisticzieskich Prowincji Espanii.... tak trzymaj towarzyszu Zapatero ! Każdy dzień i każda twoja decyzja przybliża upadek Jewrosojuza.....

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~re-chot [2010-09-02 14:15]

No i co eseldziaki?
takie cuda obiecuje nam Zapatero-Napierniczak

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~olek [2010-09-02 14:14]

powinni zrobić tak jak POPIS,zwiększyć o 40% urzednikow
w urzedach wszystkich szczebli i już znacznie spadło by im bezrobocie .Proste?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Normalny [2010-09-02 14:10]

Dobrze ze katoprawica nie rzadzi
Mieliby 30%. Ale Kosciol pelen kasy.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~ll [2010-09-02 14:09]

VIVA UNIA
DZIĘKI CI UNIO. WYKOŃCZYSZ WSZYSTKICH OPRÓCZ URZĘDASÓW.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~TKR [2010-09-02 13:01]

To kara Niebios za wybór lewactwa.
U nas mamy cudotwórcę Tuska a u nich jest Zapatero.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

reporter wp24 chcę wyslać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Ostatnio dodane przez reporterów WP24

Pogoda długoterminowa materiał foto Pogoda długoterminowa dodane przez: Internauta WP24
Prognoza pogody materiał foto Prognoza pogody dodane przez: Internauta WP24

więcej

Sonda

Jaki prezent dasz swojej Mamie?

liczba oddanych głosów: 927