Strona główna serwisu

oprac.Adam Styczek

Juncker ostrzega Wlk. Brytanię: nie ma prawa zawierać porozumień handlowych

Juncker ostrzega Wlk. Brytanię: nie ma prawa zawierać porozumień handlowych

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, który przebywa w Monachium na 53. Konferencji Bezpieczeństwa, ocenił, że wypracowanie nowych umów i zredefiniowanie relacji między UE a W. Brytanią Brexicie "zajmie więcej czasu niż 24 miesiące".
Jean-Claude Juncker Jean-Claude Juncker ()
W swym wykładzie wygłoszonym przy okazji 53. Konferencji Bezpieczeństwa Juncker podkreślił, że zmian wymagać będzie niemal 20 tys. aktów prawnych w samej tylko W. Brytanii, które prawo przez lata podlegało procesowi harmonizacji z prawem unijnym.

Zauważył też, że wszystkie kwestie dotyczące handlu wciąż pozostają w wyłącznej kompetencji Unii Europejskiej, co oznacza, że "Wielka Brytania nie ma prawa zawierać porozumień handlowych z połową krajów na świecie", bo do tego jest upoważniona nie ona, a Komisja Europejska. - Niestety, W. Brytania czyni dokładnie na odwrót - zauważył.

Premier W. Brytanii Theresa May zapowiedziała, że jej kraj odwoła się do artykułu 50 Traktatu o Unii Europejskiej (TEU) i rozpocznie negocjacje dotyczące wyjścia z UE w marcu.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (59)
Nie zgadzam się z opinią
38
Zgadzam się z opinią
149
~Marko 2017-02-17 (07:08) 8 godzin i 24 minut temu

I tu dokładnie widać dlaczego WB ma dość unijne żeby taki Junker mówił co WBK może robić albo nie .A gdzie suwerenności ? Dlatego trzeba wrucić do państw narodowych bo inaczej z Unii zostanie tylko pył.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
33
Zgadzam się z opinią
134
~Dario 2017-02-17 (07:58) 7 godzin i 34 minut temu

Juncker moze juz tylko pokrzykiwac na GB i ew. cmoknac May w mankiet, jak mu pozwoli.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
45
Zgadzam się z opinią
136
~Koeman 2017-02-17 (07:09) 8 godzin i 23 minut temu

Hahaha macie suwerenności. Faktycznie Kwaśniewski i miller powinni iść pod sąd za pozbawienie kraju suwerenności!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3