Strona główna serwisu
"Julia Tymoszenko nie kandyduje na prezydenta"

"Julia Tymoszenko nie kandyduje na prezydenta"

Julia Tymoszenko nie mówiła, że zamierza ubiegać się o stanowisko prezydenta Ukrainy - powiedział obrońca byłej premier Serhij Własenko.
Przemówienie Julii Tymoszenko na Majdanie Przemówienie Julii Tymoszenko na Majdanie ()
Na Ukrainie podnoszą się głosy, że była premier reprezentuje "stare władze" i dlatego nie powinna kandydować na najwyższe stanowisko w państwie.

- Ktoś rozpowszechnił oświadczenie, jakoby Julia Wołodymyriwna (Tymoszenko) oznajmiła, że startuje w wyborach prezydenckich. Nie odpowiada to rzeczywistości. Takiego oświadczenia nie było - poinformował Własenko w programie telewizyjnym.

Przedterminowe wybory prezydenckie odbędą się na Ukrainie 25 maja.

Oświadczenie Tymoszenko o zamiarze startu w wyborach opublikowano w sobotę na stronie internetowej jej partii Batkiwszczyna niedługo po tym, jak była premier wyszła z więzienia. Odbywała ona karę siedmiu lat więzienia za nadużycia przy zawieraniu przez jej rząd umów gazowych z Rosją w 2009 roku. Wyrok ten został uznany przez Zachód za motywowany politycznie.

Wcześniej parlament Ukrainy pozbawił władzy dotychczasowego szefa państwa Wiktora Janukowycza i wyznaczył termin przyspieszonych wyborów prezydenckich.

Krótko po wyjściu ze szpitala kolejowego w Charkowie, gdzie była leczona w czasie odsiadywania kary z powodu problemów z kręgosłupem, była premier udała się na Majdan Niepodległości w Kijowie.

W niedzielę powiedziała, że nie pretenduje obecnie do stanowiska premiera Ukrainy. Jej zwolennicy w Radzie Najwyższej wspominali, że jest ona jednym z trzech faworytów na stanowisko szefa rządu.

"Była to dla mnie niespodzianka, gdy usłyszałam, że proponowana jest moja kandydatura na stanowisko premiera. Nikt tego ze mną nie uzgadniał" - napisała Tymoszenko na swych stronach internetowych.

"Wdzięczna jestem za szacunek, którego wyrazem jest ta propozycja, ale proszę, by nie rozważano mojej kandydatury na to stanowisko" - dodała była premier.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (95)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
58
~polka 2014-02-24 (15:35) 14 godzin i 8 minut temu

Julcia powinna siedziec.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
51
~WOWKA 2014-02-24 (15:30) 14 godzin i 13 minut temu

BLAC TYMOSZENKO, PIERWSZY ZLODZIEJ UKRAINY

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
46
~kasa 2014-02-24 (16:40) 13 godzin i 3 minuty temu

Może " nasze" wolne i niezależne (podobno) media pokażą jakiego majątku "dorobiła "się Julia Tymoszenko. Jakim majątkiem w kraju i za granicą dysponują Julia i Jewhenia Timoszenko. Wy pokazujecie tylko Janukowycza i jego popleczników. Pokażcie wszystkich złodziei.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
45
~sprawiedliwy 2014-02-24 (16:28) 13 godzin i 15 minut temu

Tymoszenko powinna siedzieć za przękrety

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
42
~Jan opinia 2014-02-24 (16:41) 13 godzin i 2 minuty temu

Niczym sie ona nie różni od Janukowicza w kwestii oszustw finansowych

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
39
~Obserwator 2014-02-24 (16:14) 13 godzin i 29 minut temu

Skoro jedną z pierwszych decyzji nowych władz było wypuszczenie z więzienia złodziejki która okradła Naród Ukraiński to Ukraińcy już tę rewolucję przegrali.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
33
~b 2014-02-24 (16:42) 13 godzin i 1 minutę temu

Boi sie, bo swoja kase ulokowala madrzej jak Janukowicz.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
31
~franc 2014-02-24 (15:56) 13 godzin i 47 minut temu

ta złodziejka ma wiele ciemnych interesów na sumieniu dlatego ni kandyduje bo by wszyscy sie dowiedzieli o niej całą prwdu

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
30
SPRAWIEDLIWY 1 2014-02-24 (16:12) 13 godzin i 31 minut temu

Jezeli juz sadzic oszustów i morderców na Ukrainie to jak najbardziej Tymoszenko równiez ,poniewaz jej setki milionów dolarów jakie posiada na kontach zagranicznych sa wynikiem jejoszustw i złodziejstwa na Narodzie Ukraińskim!!! Jedynie uczciwe pieniadze ma Kliczko-sam je wywalczył na światowych ringach !!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
28
~nick-t 2014-02-24 (15:42) 14 godzin i 1 minutę temu

Jeszcze tego brakowało, żeby prezydentem została kryminalistka!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
33
~Gemin 2014-02-24 (16:35) 13 godzin i 8 minut temu

Mariusz T na wolności, Julita T. na wolności , ale dlaczego Donald T...? -to tej demokracyji pojąć nie potrafię...;-)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
25
~zeus 2014-02-24 (17:08) 12 godzin i 35 minut temu

jej wygląd na tym markowym wózku jest żenujący,myślała ,ze ujmie tym Majdan !.Jest matką chrzestną synka milionerki czy wam to coś mówi ?.Milionerka-baba młodsza od niej, skąd taka kasa ????????. Nie wierzcie jej ona taka jak Janukowycz

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
26
~nino 2014-02-24 (16:07) 13 godzin i 36 minut temu

JULIA TYMOSZENKO ,MOŻE KANDYDOWAĆ ,ALE NA PREZYDENTA ZŁODZIEJI !!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
24
~joter 2014-02-24 (17:23) 12 godzin i 20 minut temu

Superkombinatorka finansowa. Radziłbym zlustrować jej majątek i co nielegalne - skonfiskować. W czym ona lepsza pod tym względem od Janukowycza ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
24
~emerytka 2014-02-24 (16:55) 12 godzin i 48 minut temu

szybko wyzdrowiała aferzystka a premier Tusk chciał ja leczyć za pieniądze biednych polaków?? jeszcze nie odsiedziała wyroku??

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
27
~obserwator 2014-02-24 (16:13) 13 godzin i 30 minut temu

Przy tej starej rozpaduwie i jak mówią o niej Ukraińcy "kleptomance" złodziejstwa Janukowycza to przedszkole.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
24
~uho 2014-02-24 (16:49) 12 godzin i 54 minut temu

Tymoszenko teraz kombinuje, jak tu zamataczyć żeby znowu nie pójść siedzieć. Albo co znowu ukraść.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
23
~Timoszenko baba pazerna na władzę 2014-02-24 (17:23) 12 godzin i 20 minut temu

A dlaczego ona nie jedzie na leczenie do Niemiec.Tylu do niej specjalistów z zachodu przyjeżdzało i badało.Panie Kwaśniewski przecież pan negocjował aby wyszła bo jest ciężko chora!A tu na majdan tak szybko przyleciała ta chytra na władzę baba, ze sztucznym wieńcem na głowie, kreująca się na wielką słowiankę!Żenada

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
22
~Bodzio 2014-02-24 (16:07) 13 godzin i 36 minut temu

Jak błyskawicznie wyzdrowiała. Czyżby nie odrobiła ponad 1 mln dolarów, które wydała na wesele córki.

odpowiedz